„Fakt” o proteście głodowym Sławomira Dula

Protest głodowy Sławomira Dula przed siedzibą sądów w Piotrkowie Trybunalskim zaczyna poruszać coraz więcej osób w Polsce.

„Gazeta Trybunalska” zdając sobie sprawę z ograniczeń w swoim zasięgu stara się zainteresować tematem media ogólnopolskie. Gazeta „Fakt” i portal „fakt24.pl” zamieściły wczoraj materiał zatytułowany „Ojciec walczy o prawo do wychowywania swoich pociech”.

Fragment artykułu:

Co na temat opieki naprzemiennej mówi psycholog? Czesław Michalczyk, psycholog dla Fakt24.pl: – Sąd ma prawo wprowadzić zakaz kontaktów z dziećmi, ale powinno to być w wyjątkowych przypadkach. Dziecku należy zapewnić opiekę zarówno matki jak i ojca. Opieka naprzemienna jest od wielu lat stosowana na Zachodzie i pozwala na spełnienie tego warunku. Dla dziecka idealne byłoby, gdyby rodzice po rozwodzie potrafili polubownie, bez udziału sądu ustalić zasady wychowania dzieci. Bo z wieloletnich procesów nikt nie wychodzi zwycięsko. Przegrywają przede wszystkim dzieci. Opieka naprzemienna jest dobrym rozwiązaniem dla dzieci. Mają oboje rodziców, a rodzice ponoszą solidarnie odpowiedzialność za wychowanie. Ideałem byłoby (co zdarza się za granicą), że dzieci mieszkają w domu, do którego na umówiony czas wprowadzają się czas rodzice – raz ojciec, raz matka. Sądy w Polsce mogą stosować taki rodzaj opieki, ale do tego potrzeba zgody rodziców. Rodzice jeśli kochają swoje dzieci powinni myśleć przede wszystkim o ich dobru, wznieść się ponad urazy i przede wszystkim zaakceptować, że dziecko zawsze kocha oboje rodziców. Pozbawieniem jednego z nich prawa do opieki niczego nie załatwi.

Całość jest do przeczytania > tutaj.

Więcej o akcji Sławomira Dula > tutaj.

→ (mb)

1.06.2016

• foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

0
0

2 myśli na temat “„Fakt” o proteście głodowym Sławomira Dula

 • 16/06/2016 o 10:21
  Permalink

  Wywiad potwierdzający o chorym systemie prawa rodzinnego w polskiej rzeczywistości, jaki udzielił głodujący Pan Ojciec – http://www.epiotrkow.pl/news/Kolejne-Targi-Modelarstwa-Kolejowego.-Juz-w-ten-weekend,25559
  Po tym wywiadzie wątpię, aby politycy, urzędnicy i prawnicy w kupę razem wzięci pomogli temu Panu oraz uczynili cokolwiek w rozwiązaniu chorego prawa w ogólności, a prawa rodzinnego w szczególności. Wywiad ten jest również dowodem na to, że Pan Ojciec nie kieruje się tanim chwytem reklamowym, nie jest politykiem, który manipuluje swoimi słowami i działaniami dla uzyskania zysków na 4 lata kadencji oraz jest facetem szczerym i naiwnym do buló (rozumiemy ższe?).

  0

  0
  Odpowiedz
 • 01/06/2016 o 17:25
  Permalink

  Dziecko ma prawo do obojga rodziców. Dziecko ma prawo wychowywać się przez obojga rodziców. Dziecko ma prawo do więzi z obojgiem rodziców. Niszcząć tą więź niszczysz Dziecko.
  W Polsce najczęśćiej to rodzic ma prawo do Dziecka. W Polsce w 95% piecza nad Dzieckiem przyznawana jest matce. Prawie 70% matek posiadających pieczę nad Dzieckiem ogranicza, nadzoruje, uniemożliwia kontakty drugim rodzicem – ojcem. Izolowanie Dziecka od drugiego rodzica jest formą przemocy psychicznej. Izolacja bardzo często połączana jest z emocjonalnym manipulowaniem Dzieckiem w celu wykluczenia „drugoplanowego rodzica” z życia Dziecka. To tak zwana Alienacja rodzicielska (ang. parental alienation, PA) – zespół świadomych, bądź nieświadomych zachowań wywołujących zaburzenia w relacji pomiędzy dzieckiem a drugim rodzicem na skutek niewłaściwych postaw jednego lub obojga głównych opiekunów, najbliższego otoczenia dziecka i funkcjonowania prawa rodzinnego i jego instytucji, w sytuacji rozchodzenia się rodziców. Stosowane metody alienacji rodzicielskiej to manipulowanie strachem i lękami dziecka, szantaż emocjonalny, utrudnianie kontaktów oraz inne negatywne działania. Podczas niej indukowane są dziecku negatywne emocje, postawy i przekonania wobec drugiego rodzica. Może przyczyniać się do powstawania zaburzeń emocjonalnych, rozwojowych, osobowościowych i psychicznych u dziecka. Często stosowana jest przez głównego opiekuna w działaniach mających doprowadzić do wykluczenia z życia dziecka drugiego rodzica. Efekty alienacji rodzicielskiej mogą być różnego rodzaju i nie da się ich przedstawić w postaci jednorodnego syndromu czy zespołu. Alienacja rodzicielska jest formą przemocy emocjonalnej.

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.