Życie w Piotrkowie jest piękne!

Według władz Piotrkowa, mamy złotą dekadę rozwoju miasta. Magistracka propaganda nie ustaje w zapewnieniach, że pod przewodnictwem prezydenta mgr inż. Chojniaka z zawodu nauczyciela, życie w Piotrkowie jest piękne.

Tymczasem w ścisłym centrum miasta zamykane są kolejne sklepy z długą tradycją jak np. „Puchatek” – blisko ćwierć wieku obecności na rynku, a dziesiątki lokali handlowych zionie przerażającą pustką z powodu braku najemców.

Na zdjęciach: ul. Sienkiewicza i ul. Toruńska.

→ (mb)

28.05.2016

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• Czytaj także:

„W Piotrkowie Trybunalskim nawet lombardy upadają”

„Umierająca ulica Grodzka”

„Dobrobyt i szczęście”

 

 

 

1
0

6 myśli na temat “Życie w Piotrkowie jest piękne!

 • 10/01/2019 o 14:11
  Permalink

  Jeden pomysł nie wystarczy. Najpierw zrealizowano przedwojenny plan zagospodarowania centrum,
  który polegał głównie na wyburzeniach, a teraz są skutki.
  Miasto jest za torami, w centrum nie ma nic, nie mam powodów dla których ktoś miałby się fatygować. Niektórym wypada przejechać tamtędy, ale wszystkie miejsca postojowe płatne. Piotrkowianie aż tacy bogaci nie są. Trzeba tą tendencję odwrócić i sprowadzić mieszkańców w ten rejon. Piotrków to nie Kraków, nie uda się utrzymać tego rejonu z turystyki, bo te dwa autokary na rok to za mało.
  Kamienice dla mieszkańców. Lokale użytkowe powyżej parteru powinny stać się znowu mieszkaniami.
  Odpowiednia polityka urzędu, lokalne podatki i preferencje i może centrum opuszczą dzikie koty i karaluchy. Honorarium proszę przekazać na WOŚP(potrącić z pensji prezydenta)

  1

  0
  Odpowiedz
 • 30/05/2016 o 11:09
  Permalink

  No to może Pan redaktor Baryła (wnikliwy obserwator życia codziennego Piotrkowa) ma jakieś konstruktywne pomysły?

  0

  1
  Odpowiedz
 • 28/05/2016 o 14:23
  Permalink

  Może skupić się lepiej na tym co się otwiera co istnieje, wypromować … bo inaczej proponuje zmienić nazwę gazety nie na trybunalska ale na anty-chojniakowa …..

  0

  1
  Odpowiedz
   • 28/05/2016 o 14:32
    Permalink

    no co sie otwiera, lodówka lody naturalne, bonafit, niedługo otworzą świetną restauracje kawiarnie Fabrykę …… Na Wolborskiej budują jedno z najnowocześniejszych centrum rehabilitacji , niedługo będzie festyn lotniczy ….

    mozna wymieniać sporo, trzeba sie tylko zainteresować czymś innym a nie tylko Chojniakiem. Kazdy wie kim on jest jak nieudolnie sprawuje władze i zapewniam ze kolejny podobny news każdemu już wychodzi bokiem! Jest nudny wkurzający jak ciągłe klepanie tego konfliktu o Trybunał.

    0

    0
    Odpowiedz
    • 28/05/2016 o 14:38
     Permalink

     Niestety, nie wplynie to na zwiekszenie sily nabywczej pieniadza, na rynek pracy, a tym samym na cala gospodarke miasta. Przykro mi. (mb).

     1

     0
     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.