Wiemy, jak będzie wyglądać nowa „Hawana”

Wielkie zainteresowanie wśród mieszkańców Piotrkowa wzbudziły zmiany właścicielskie terenu i budynku po dawnym kinie „Hawana”.

Przypomnijmy, że w wyniku pierwokupu, nieruchomość za kwotę 1 miliona 122 tys. PLN  nabył właściciel sieci kin – spółka  „Helios”, należąca z kolei do „Agory” S.A., wydawcy m. in. „Gazety Wyborczej”.

Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.

Wkrótce po podpisaniu aktu notarialnego „Helios” odsprzedał całość firmie „Victoria” Sp. z o.o. należącej do jednego z piotrkowskich przedsiębiorców, działającego w branży budowlano-deweloperskiej.

Inwestor zdecydował się na zburzenie starej „Hawany” i postawienie nowego budynku z przeznaczeniem na usługi związane z finansami, gastronomią, kulturą, rekreacją i wypoczynkiem. Nie zrezygnowano natomiast z historycznej nazwy obiektu , który odtąd będzie nosił nazwę „Hawana Centrum”.

„GT” jako pierwsza przedstawia dwa rzuty gmachu – od strony północnej i południowej. Mamy nadzieję, że projekt wykonany przez miejscową pracownię architektoniczną zostanie ciepło przyjęty przez mieszkańców.

→ (mb)

31.05.2016

• repr.: GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

0
0

Jedna myśl na temat “Wiemy, jak będzie wyglądać nowa „Hawana”

 • 01/06/2016 o 20:39
  Permalink

  oby nie maczała rąk przy projektowaniu czegokolwiek p.Majczyna

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.