Posiedzenie Komisji Administracji

Dziś, 20 maja 2016 r. w sali nr 109 piotrkowskiego ratusza odbyło się posiedzenie Komisji Administracji, Bezpieczeństwa Publicznego i Inwentaryzacji Mienia Komunalnego Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.

Było to pierwsze, robocze spotkanie radnych, po roszadach w składach komisji, jakie miały miejsce niedawno. Porządek obrad obejmował zagadnienia ważne z punktu widzenia mieszkańców miasta, choć zupełnie nie medialne. Dyskutowano m. in. o czystości i estetyce miasta, bezpieczeństwie w ruchu ulicznym i in.

Obecny na sali społecznik Henryk Alama, za którym urzędnicy nie przepadają, bo od wielu lat zasypuje ich swoimi uwagami i wnioskami,  podniósł temat niszczejącego chodnika przy ulicy Próchnika, a także niewłaściwego dbania o stan zrewitalizowanego pół roku temu parku im. Poniatowskiego.

Radny Pencina poruszył zagadnienie dotyczące braku miejsc parkingowych przed budynkiem urzędu miejskiego przy ul. Szkolnej, podkreślił, że pracownicy komendy policji, mimo posiadania ogromnego placu na tyłach swojej siedziby, zajmują miejsca przeznaczone dla interesantów. Głos zabrał wiceprezydent Kacperek, powiedział, że trwają rozmowy z zarządcami nieruchomości  i że problem zostanie rozwiązany do końca wakacji.

Podczas posiedzenia Komisji panowała spokojna, merytoryczna atmosfera, zupełnie odmienna od tej, jaka miała miejsce na ostatniej sesji Rady Miasta, gdzie emocje brały górę nad rozsądkiem. Można było odnieść wrażenie, że w mniejszym gronie przedstawiciele społeczeństwa dobrze się rozumieją i na pierwszy miejscu stawiają dobro wspólne, jakim jest miasto, odkładając animozje prywatne i polityczne na dalszy plan. Tylko na twarzy przewodniczącej zgromadzenia – Moniki Tery – malował się wyraz przygnębienia. Na parterze czekali reporterzy z telewizji Polsat zwabieni zamieszaniem jaki wywołało jej oświadczenie majątkowe.

→ (mb)

20.05.2016

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.