Pan jest dyletantem – posiedzenie Rady Miasta z 6.05.2016 r. – suplement

Wracamy do obrad Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, która odbyła się 6 maja 2016 r.

W komentarzach pod artykułem „To jest po prostu tragedia – radny Gajda miażdży konserwatora zabytków Błaszczyka” znalazły się m. in. takie stwierdzenia:

Ten mecz nie wyglądał tak jak go autor przedstawia i piłkę nie kopano tylko do jednej bramki. 

Bardzo żałować należy, że redakcja „GT” nie umożliwiła jej czytelnikom zapoznania się, (w podobnie wyczerpującym materiale) z kontrargumentacją, jaką zapewne musiał mieć tu do zaprezentowania Konserwator.

Moja wypowiedź to był głos czytelnika GT, który oto otrzymuje do zaakceptowania jedną jedyną, dostępna mu wersję wydarzeń i to przekazaną w dość impertynenckiej wersji (to co może być zaletą w spontanicznej wymianie zdań, między radnymi, to samo w publicznej przestrzeni bywa bardzo ryzykowne). Po prostu obawiam się, iż tego rodzaju forma publicznego prezentowania (nawet najsłuszniejszych) racji, bardziej służyć może podgrzewaniu animozji środowiskowych niż przyczyniać się do eliminowania rzeczywistych zagrożeń dla spuścizny naszej Małej Ojczyzny. Przypomnę więc, że poruszony w mym liście problem dotyczył – nie treści ale konwencji i stylu prowadzenia dysputy publicznej.

W związku z tym, aby poszerzyć pole widzenia prezentujemy 13 minutowy materiał video, w którym oprócz radnego Gajdy wypowiadają się: konserwator Błaszczyk. projektant prac rewaloryzacyjnych Herman, a także radni: Konieczko i Kozłowski.

Aby jeszcze bardziej nie rozdrażniać Czytelników „GT” nie przedstawiamy żenujących, zaczepnych wtrąceń radnego Winiarskiego i przewodniczącego Błaszczyńskiego, ponieważ nie miały one nic wspólnego z merytoryką, a służyły jedynie wprowadzeniu zamieszania na sali.

 

 

→ (mb)

14.05.2016 r.

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

0
0

Jedna myśl na temat “Pan jest dyletantem – posiedzenie Rady Miasta z 6.05.2016 r. – suplement

 • 16/05/2016 o 12:20
  Permalink

  Ciekawe nagranie pokazujące, kto jest kim.
  Radni stukający w telefony, smartfony, …, nudzący się, temat ich przerasta.
  Warto by każda sesja była nagrana i opublikowana, zobaczylibyśmy jak to naprawdę wygląda.

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.