Wyrobnicze łapy precz od Moniki Tery!

Wczoraj wieczorem na stronie internetowej: „dzienniklodzki.pl” ukazał się artykuł pt. „W Piotrkowie Trybunalskim miejska radna prawicy robi majątek na… sekstelefonach”.

Autorami tekstu, który w wersji papierowej ma się ukazać dziś w dodatku do „Dziennika Łódzkiego” – „7 dni”, są Aleksandra Tyczyńska i Marek Obszarny.

W skrócie chodzi o to, że radna piotrkowskiej Rady Miasta Monika Tera od pięciu lat zawodowo zajmuje się zarządzaniem agencją reklamową „Centrum Media”, która w ramach działalności gospodarczej, między innymi, administruje kilkoma witrynami internetowymi dla samotnych mężczyzn, którzy za niewielką opłatą mogą dać upust swoim fantazjom seksualnym. Wybrane adresy: „kociaczki.pl”, „pukaj-laski.re”, „kapciochy.pl”.

Tera w złożonym oświadczeniu majątkowym, które publikujemy poniżej, podała, że w zeszłym roku jej firma miała 1,5 mln PLN obrotu, co przełożyło się na 640 tys. PLN zysku brutto. Podobne, a nawet wyższe przychody podmiot generował od chwili swojego powstania, z tą tylko różnicą, że zysk zamykał się w kwotach nieprzekraczających 50 tys. PLN, co w przypadku start-up’u wydaje się być rzeczą normalną.

Tyczyńska i Obszarny poprosili o komentarz radnego Winiarskiego – lekarza-biznesmena, członka tego samego ugrupowania politycznego, co Tera, który powiedział: – To, co prezentują te serwisy, jest bliskie dna, jeśli nie jest to dno moralne. Nie wyobrażam sobie współpracy w sytuacji, kiedy miałbym wiedzę i pewność, że świadomie przez koleżankę taka działalność była czy jest prowadzona. 

Tyle faktów, czas na ocenę publikacji.

(akapit usunięto na podstawie wyroku Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim z dnia 6.06.2017)

Jarosław Kaczyński wielokrotnie zwracał uwagę na ten poważny problem i zapowiedział wprowadzenie w drugiej połowie 2016 r. ustawy repolonizacyjnej w stosunku do agresywnego, niemieckiego kapitału.

Napaść na Monikę Terę należy odebrać, jako zmasowany szturm na demokratycznie wybraną Radę Miasta, a w szczególności na urząd Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego. Intencje wyrobników z „Dziennika Łódzkiego” są oczywiste: podważanie dorobku i autorytetu radnej, byłej wiceprzewodniczącej Rady Miasta.

Monika Tera płaci podatki w piotrkowskim Urzędzie Skarbowym, jej pieniądze zasilają budżet państwa i kasę gminy. To z jej pieniędzy powstają drogi, przedszkola, szpitale. To z jej pieniędzy utrzymywane jest szkolnictwo, służba zdrowia, opieka społeczna. Jej pieniądze pozostają w kraju. Czy tym samym może się pochwalić pracodawca Obszarnego i Tyczyńskiej?

Należy podkreślić, że radna wykonuje działalność gospodarcza zgodną z literą polskiego prawa. Utrzymywanie stron internetowych o charakterze erotycznym nie jest spod niego wyjęte. Więcej szkód społecznych wywołuje prowadzenie sklepu monopolowego, czy kiosku z papierosami niż infolinii z seks-usługami. Lepiej, aby rzesze osobników realizowały swoje fantazje seksualne przez telefon, niżby miały pojawiać się na ulicach lub przed szkołami.

W czasie, kiedy Tera rozpoczynała swoją karierę polityczna nie była jeszcze właścicielką „Centrum Media”. Podmiot został zarejestrowany 1 listopada 2010 r. Sugerowanie bohaterce artykułu dwulicowości jest absurdalne, bo trudno dostrzec sprzeczność pomiędzy pracą w branży erotycznej i poglądami prawicowymi. (Akapit usunięto na podstawie wyroku Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim z dnia 6.06.2017).

Trudno sobie wyobrazić, aby Urząd Miasta Piotrkowa po tym paszkwilu, nadal korzystał z usług spółki „Polska Press” i umieszczał na łamach jej wydawnictw ogłoszenia i informacje samorządowe. Trzeba natychmiast zrezygnować z finansowania periodyku „Nasz Piotrków”. Prezydent miasta winien stanąć na wysokości zadania i raz na zawsze odciąć tę zatrutą gałąź. Finansowanie obcych mediów plujących w twarz Polakom jest niedopuszczalne!

Natomiast słowa radnego Winiarskiego, zdają się być wyrwane z kontekstu, albo nie do końca przemyślane, wypowiedziane pochopnie, nie mające nic wspólnego z rzeczywistą oceną przedstawionej sytuacji. Nie jest możliwe, aby inteligentny i poważny polityk opowiedział się po stronie niemieckiego agresora. W tym przypadku manipulacja jest aż nadto widoczna.

→ Mariusz Baryła

20.05.2016

• foto: piotrkow.pl

• Oświadczenia majątkowe piotrkowskich radnych znajdują się > tutaj.

• Czytaj także: > „Monika Tera kontratakuje”

 

 

1
13

37 myśli na temat “Wyrobnicze łapy precz od Moniki Tery!

 • 23/10/2017 o 23:25
  Permalink

  UOKiK rozpoczął kontrolę w Polska Press. Grozi im bardzo wysoka kara. Zwiną biznes i wrócą do Niemiec.

  1

  7
  Odpowiedz
 • 22/07/2017 o 23:11
  Permalink

  Że ona niby z prawicy ? To dlaczego współpracuje z bolszewikami sPOd znaku SLD (dawniej PZPR)?

  2

  0
  Odpowiedz
 • 22/05/2016 o 23:42
  Permalink

  Czytam i nie wierzę, że takie teksty pojawiają się w Rzeczypospolitej Polskiej AD 2016!!! Taki artykuł byłby prawdziwą dumą pierwszej strony Trybuny Ludu w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i towarzyszy Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. „Kaczyński zrepolonizuje” i „nie będzie Niemiec pluł nam w twarz” – aż proszą się te populistyczne hasła na sztandary tych co „na barykady” w dodatku w imię Boże patriotów i prawdziwych Polaków pierwszego sortu! A ta paniusia zdaje się zapomniała, że do polityki a przy okazji do biznesu wjechała dzięki katolicko-prawicowym ruchom Marka Jurka i podobnych jemu! Dzisiaj pokazała swą prawdziwą twarz (i te ruchy 🙂 dzięki mediom, które ani Kaczyńskiego ani Jurka się nie boją. To dzięki prawicowym obłudnikom mówi się o prawicy w Polsce – PZPR, rozwijając skrót: Polska Zjednoczona Prawica Rzeczypospolitej 😀

  12

  3
  Odpowiedz
 • 22/05/2016 o 22:19
  Permalink

  Urodziłem się w 89, nie do końca wiedziałem co to jest „gomułkowski styl pisania”. Ale rodzice mi pokazali ten artykuł i już wiem.

  12

  2
  Odpowiedz
 • 22/05/2016 o 17:18
  Permalink

  Dobra szkoła. Żołnierz Wolności lata 80-te.

  11

  0
  Odpowiedz
 • 22/05/2016 o 09:44
  Permalink

  Żenada. Przecież radnej nikt nie zarzuca łamania prawa, jedynie skrajną obłudę, w końcu to członkini środowiska chroniącego embriony i walczącego z rozwiązłością seksualną, a tu porno strony ;]

  9

  0
  Odpowiedz
 • 21/05/2016 o 22:46
  Permalink

  Drogi Panie Mariuszu,
  poszedł Pan po bandzie. Ci, którzy Pana znają, odczytali prawidłowo Pański tekst. Ale tacy jak ja, którzy o Panu nic nie widzą, przyjęli go z całym dobrodziejstwem inwentarza. Bo w końcu nie takie, czy podobne poglądy głoszą wcale nie tak nieliczni. Dlatego zalecałbym Panu w przyszłości wzięcie tych faktów pod uwagę. Tak, by nie musiał Pan obrywać od tych, którzy myślą podobnie jak Pan. No, chyba, że Pan lubi niezasłużenie obrywać
  Pozdrawiam

  27

  -19
  Odpowiedz
 • 21/05/2016 o 14:22
  Permalink

  Szanowny Autorze, świetna robota. Znakomicie obnażył Pan obłudę lewaków.

  17

  -5
  Odpowiedz
 • 21/05/2016 o 10:38
  Permalink

  Szczerze? Miałem nadzieję że GT czytają ludzie na tyle inteligentni by złapać ironię, sarkazm tekstu MB. Zawiodłem się.

  17

  -8
  Odpowiedz
  • 21/05/2016 o 11:41
   Permalink

   Po Consolatynie już niczego nie można być pewnym 😉

   0

   0
   Odpowiedz
 • 21/05/2016 o 10:18
  Permalink

  „trudno dostrzec sprzeczność pomiędzy pracą w branży erotycznej i poglądami prawicowymi. ” – ależ oczywiście, można na pokaz wycierać sobie mordę Jezusem i ojczyzną na przemian, a gdy nikt nie patrzy, robić zupełnie co innego. Czy redaktor się nabija poprzez satyrę, czy nie, na przykładzie radnej Tery widać jedno: prawicowe poglądy to w dużej mierze hipokryzja.

  3

  4
  Odpowiedz
 • 21/05/2016 o 08:59
  Permalink

  Nawet Jacek Dehnel określił Gazetę Trybunalską jako prawicową. No tego to się chyba Mariusz nie spodziewałeś 😁

  11

  -1
  Odpowiedz
  • 21/05/2016 o 10:58
   Permalink

   Jak widac ludzie maja naturalna potrzebe identyfikowania kazdej wypowiedzi publicznej z konkretna ideologia. Klasyfikacja czy wrecz sortowanie autorow ma im ulatwic ocene. Dla narodowca lewak to chodzace ZLO bez wzgledu na to, co mowi, dla liberala prawicowiec to chodzace ZLO bez wzgledu na to co mowi. Ten prymitywny podzial, oparty zreszta o bardzo powierzchowna analize tresci, dowodzi niezbicie, ze dla wielu osobnikow kolor skory determinuje ocene autora . Jest mi zupelnie obojetne, jakim mianem jest okreslana „Gazeta Trybunalska”, najwazniejsze, aby tresci w niej poruszane wywolywaly dyskusje. Pozdrawiam.

   23

   -12
   Odpowiedz
 • 21/05/2016 o 08:36
  Permalink

  Taaa…. jak parafianie ujawnili przed laty sprawę koszmarnego klechy-zboka z Tylawy (skazanego później prawomocnym wyrokiem za pedofilię), to klecha Michalik wraz z kiszczakowskim prokuratorem Piotrowiczem (tak, tym z PiS dziś) bronili go, że to „ofiara spisku żydowskiej wyborczej”. Teraz to samo – nie obrzydliwe sprawki świątobliwej prawaczki są problemem, tylko ujawnienie przez „niemiecką gazetę”. Jesteście poj…nymi, obrzydliwymi, cuchnącymi, dewocyjnymi HIPOKRYTAMI (o ile znacie takie trudne słowo, zwyrodniałe czopy).

  5

  1
  Odpowiedz
 • 21/05/2016 o 06:02
  Permalink

  Niemieckie pieski? To polski kot i jego właściciel dzielą polskie społeczeństwo – na przykład na Polaków pierwszego i drugiego sortu. Ci „patrioci”, którzy robią wszystko, żeby siać nienawiść i by być skłóconymi zarówno z sąsiadami, jak i z dużą częścią rodaków, powinni obejrzeć dokładnie Złotą Bramę w Gdańsku. Łaciński napis na bramie od strony ulicy Długiej głosi: Concordia res publicæ parvæ crescunt – discordia magnæ concidunt („Zgodą małe republiki rosną – niezgodą wielkie upadają ”). Chyba, że to ostatnie jest ich celem.

  5

  2
  Odpowiedz
 • 21/05/2016 o 05:53
  Permalink

  autor czerpie wzorce z Trybuny Ludu – podobny język, podobna subtelność argumentów i podobna prawdomówność

  9

  1
  Odpowiedz
 • 21/05/2016 o 02:50
  Permalink

  Ten „artykuł” to jakiś bełkot. Taki sam jak seks- strony radnej Tery. Chyba ona go podyktowała 🙂 Normalnie tekst sponsorowany 😀

  10

  1
  Odpowiedz
 • 21/05/2016 o 00:49
  Permalink

  Słuchajcie, wy tak naskakujecie na tego Baryłę, redaktora, ale nie załapaliście, że to jest tekst satyryczny 🙂 Ironia, sarkazm, satyra 😀
  Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie podjął by się obrony posłanki katoliczki zarabiającej na rozpuście, używając jako argumentu pochodzenia kapitału koncernu wydawniczego. Na to, to nawet pijaczki spod sklepu nie dadzą się wkręcić 🙂
  Pozdrawiam Redaktora i gratuluję sukcesu, już wszystkie internety o Panu piszą! 🙂 #Zazdrość 🙂

  1

  9
  Odpowiedz
 • 20/05/2016 o 21:32
  Permalink

  Pieniądze nie śmierdzą,tylko dlaczego osoba,która karierkę polityczną zrobiła na związku z kato-prawicą, zarabia w tak paskudny sposób ?
  Jest wiele innych,chociaż może nie tak lukratywnych…

  4

  2
  Odpowiedz
 • 20/05/2016 o 21:05
  Permalink

  kur..a i tyle w temacie, kogo Ci piotrkowianie wybierają, a obrona tej pani żenująca i wstyd mi że czytałem kiedyś nieraz teksty z tej strony po dzisiejszym dniu

  8

  1
  Odpowiedz
 • 20/05/2016 o 17:15
  Permalink

  Byłem na jednej stronie:) Autorowi gratuluję, nadajesz się na polityka, razem z tą panią.

  8

  1
  Odpowiedz
 • 20/05/2016 o 16:04
  Permalink

  „Tyle faktów, czas na ocenę publikacji” wszystkiemu winne są „niemieckie media („Polska Press”), które są zainteresowane skłócaniem polskiego społeczeństwa” – LOL
  „Napaść na Monikę Terę należy odebrać, jako zmasowany szturm na demokratycznie wybraną Radę Miasta” – może jeszcze niemieckim czołgiem łamiąc szlaban.
  „Trudno sobie wyobrazić, aby Urząd Miasta Piotrkowa po tym paszkwilu”- pomimo wszystko, nie nazywał bym tak tej pani pomimo faktu czym zajmuje się jej firma 😉

  Czyżby Kapciocha.pl sponsorowała gazetę trybunalską^^ Co to w ogóle jest za argument?!

  A co do wniosków końcowych to zredagowałbym końcówkę na „Finansowanie/…/ mediów plujących w twarz Polakom jest niedopuszczalne!” i odniósł się nim do samego artykułu na niniejszej stronie 😉

  6

  1
  Odpowiedz
 • 20/05/2016 o 16:03
  Permalink

  niech powie ile płaciła pracownika na smieciówkach 🙂

  1

  1
  Odpowiedz
 • 20/05/2016 o 15:55
  Permalink

  Panie Baryła,

  Z przykrością przeczytałem Pana tekst.

  „Niemieckie łapy”? Panie Baryła, wplatanie kwestii narodowościowych jest obrzydliwe. A co to za różnica czy ktoś jest Niemcem, Polakiem czy Żydem? Każdy z nas jest człowiekiem. Pana tekst próbuje nieudolnie grać na stereotypach. I do tego jeszcze słabe wykonanie. Nie zgadzam się z wieloma osobami i ich poglądami, ale to co Pan napisał jest po prostu obrzydliwe.

  Insynuacje że artykuł jest spowodowany przynależnością narodową właścicieli są po prostu durne. Niemieccy przedsiębiorcy nie mają czego robić, tylko szukać haków na radną w malutkim Piotrkowie?
  Albo Pan postradał zmysły, ale po prostu ma Pan jakiś interes w obronie tej osoby. Obstawiam to drugie.

  Pana pseudopublicystyka nawiązuje w swojej formie do najgorszych czasów w historii Polski, kiedy władze PRL straszyły nas innymi narodowościami, także Niemcami.

  Na zakończenie pragnę jednak dodać, że poznałem kilka firm z RFN i są one dobrze zorganizowanymi przedsiębiorstwami o ambicjach światowych. Guzik je interesuje który zakłamany miasteczkowy radny zarabia na SMSach, a Pan przy takim poziomie nie mógłby robić nawet u nich za portiera.

  Pozdrawiam

  9

  1
  Odpowiedz
  • 20/05/2016 o 16:10
   Permalink

   Szanowny Panie, z Pana wpisu wyraźnie widać, że nie zrozumiał Pan sensu artykułu. Przykro mi. Pozdrawiam. (mb)

   23

   -12
   Odpowiedz
   • 20/05/2016 o 17:17
    Permalink

    Sens był taki, że nie ma nic złego gdy polityczka walcząca z seksualną rozwiązłością, przedstawicielka cywilizacji życia, koleżanka czołowego obrońcy embiorów, zarabia na porno-stronach i promuje rozpasanie seksualne, któremu się głośno sprzeciwia bo prowadzi do aborcji i antykoncepcji. Sprzeciwia się żeby na tym zarobić, ale i na nim zarabia i je lansuje, ale to nic złego, bo gazeta, która obnażyła tę hipokryzję należy do niemieckiego koncernu i dlatego hipokryzja spoko, bo konserwatystka buduje przedszkola bo jak każda obywatelka płaci podatki to se może zarobić na promocji tego z czym walczy żeby zarobić. Seems legit

    3

    2
    Odpowiedz
 • 20/05/2016 o 15:22
  Permalink

  Dawniej osoby zarabiające na nierządzie nazywało się po imieniu, dzisiaj wystarczy stołek by stać się świętą krową, która stoi ponad wszelką moralnością. A jeżeli jeszcze wyznaje Jedyne Słuszne Poglądy, nie ważne czy kłócą się z jej działalnością, to już w ogóle. Brawo, takich autorytetów nam trzeba.

  2

  3
  Odpowiedz
 • 20/05/2016 o 15:09
  Permalink

  A ja w Pana wierzyłem, Panie Mariuszu… Niestety jest Pan taki sam jak reszta tego grajdołu. Tekst jest wręcz żenujący. Nazywali Pana „hejterem” bo bardzo słusznie opluwał Pan piotrkowskie gnidy pokroju Warchulińskiej itp. Dziś ukazał mi się obraz skorumpowanego, tchórzliwego pieniacza. Pewnie jutro znów spojrzy Pan w lustro i spokojnie ogoli gębę w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Rzygać się chce. Czuję się oszukany.

  10

  1
  Odpowiedz
  • 20/05/2016 o 15:21
   Permalink

   Szanowny Panie, jako dorosły obywatel ma Pan zapewne świadomość, że Pański wpis nie wnosi nic do dyskusji, jest jedynie wyrazem frustracji. Mimo to, publiczne wypowiedzi należy kontrolować i nie przekraczać nie tylko zasad dobrego wychowania, jeśli oczywiście takowe miało miejsce, ale przede wszystkim nie łamać prawa. Pański wpis ma oczywiste znamiona przestępstwa. Nazywanie Warchulińskiej „gnidą”, zaś mnie „skorumpowanym, tchórzliwym pieniaczem” kwalifikuje Pański komentarz do skorzystania z drogi prawnej, choćby dlatego, aby dać nauczkę innym osobnikom posługującym się podobnym językiem, co Pan. Pozdrawiam. (mb)

   24

   -16
   Odpowiedz
 • 20/05/2016 o 13:50
  Permalink

  Słyszałam, że Tyczyńska nie je też mięsa i jeździ rowerem!

  8

  0
  Odpowiedz
 • 20/05/2016 o 13:49
  Permalink

  Żenujące jest ten tekst (bo z artykułem ma to mało wspólnego) w Gazecie Trybunalskiej. Idąc tropem „redaktora” To jawny spisek obmyślony w Niemczech. najpewniej w podziemiach Reichstagu, a udział w tym miał niemiecki rząd, koncerny medialne i penie jeszcze Komisja Europejska, przy realnym wsparciu Donalda Tuska. Tak było!!!
  Nie jestem z Piotrkowa i nic mnie nie łączy z tym miastem. Przeczytałem to, bo news nt w/w osoby pojawił się mediach ogólnopolskich.
  Na Boga, Szanowny Panie piszący ten quasi-artykuł, tu nie chodzi o atak, czy spisek. Dziennikarze napisali, że radna zarabia w taki a nie inny sposób. Jej biznes jest legalny i dochodowy-brawo ona! Problem w tym, że jak uważasz się za człowieka wyznającego tradycyjne i konserwatywne zasady to nie wypada zarabiać na ” witrynach internetowych dla samotnych mężczyzn, którzy za niewielką opłatą mogą dać upust swoim fantazjom seksualnym.” (swoją drogą piękny eufemizm dla sex-serwisu 😛 ). Zwyczajnie jest to słabe. A autor myli dwa systemy walutowe, bo zarzuca, że ktoś atakuje radną. Drogi Panie, to nie atak, to informacja. Czy lokalna społeczność nie ma prawa wiedzieć na czym zarabia władza? Otóż ma i wręcz powinna. Media lokalne powinny o tym informować i nie powinny prosić władzy o pieniądze. Bo jak od niej dostaną to znaczy, że będę pisać to, czego ta władza oczekuje. A to nie jest rola mediów!
  Pozdrawiam 🙂

  10

  1
  Odpowiedz
 • 20/05/2016 o 11:09
  Permalink

  Niemieckie media są winne że Pani Tera prowadzi taką działalność?
  Panie redaktorze proszę opanować emocje.
  Osoba publiczna powinna prowadzić tego typu działalność?
  Zgodziła się pomóc bratu i przepisała działalność której ona nie prowadzi!

  9

  1
  Odpowiedz
  • 21/05/2016 o 01:07
   Permalink

   Jeśli naprawdę prowadzi firmę za kogoś, to jest to przestępstwo o nazwie Tottenham. Kary finansowe rozpoczynają się chyba od 80 procent obrotu za miniony rok, a kary więzienia od 6 miesięcy. Karty dotyczą obu uwikłanych stron, jeśli dobrze pamiętam. dlatego proszę nie sugerować takich rzeczy, bo zrobi Pan niedźwiedzią przysługę pani radnej.

   1

   1
   Odpowiedz
 • 20/05/2016 o 09:45
  Permalink

  To czemu ten Winiarski zaprzecza….lepiej gdyby nic nie skomentowal…

  0

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.