Najpiękniejsze są polskie piosenki

To wielka przyjemność móc posłuchać i zobaczyć na scenie wielu młodych, uzdolnionych i wrażliwych wokalistów.
MOK-festiwal-piosenki-2016-00
Na scenie grupa No To Co.

We wtorek 3 maja 2016 roku w zapełnionej publicznością sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się VI Piotrkowski Festiwal Piosenki „Najpiękniejsze są polskie piosenki”. W finałowym koncercie udział wzięło 25 wykonawców. Poziom był bardzo wysoki. Śpiewano piosenki m.in. Maryli Rodowicz, Anny Jantar, Marka Grechuty, Edyty Górniak, Ewy Demarczyk, Michała Bajora, Alicji Majewskiej…

Gwiazdą imprezy był występ Grupy Skifflowej No To Co, czyli dinozaurów polskiego big beatu, czy jeszcze inaczej – zespołu grającego pop-rock z elementami muzyki ludowej. Niestety, początek okazał się źle nagłośniony, głośniki charczały, trudno było wytrzymać. Na szczęście akustyk rozwiązał problem. Można było usłyszeć przeboje sprzed prawie pół wieku m. in.: „Po ten kwiat czerwony”, „Po zielonej trawie piłka goni”, czy „Te opolskie dziouchy”.

Jury, w skład którego weszli muzycy No To Co, po przesłuchaniu wykonawców postanowiło przyznać 19 równorzędnych „Gwiazd”, 5 równorzędnych „Supergwiazd” oraz jedną „Megagwiazdę”.

MOK-festiwal-piosenki-2016-01
Silna drużyna z Gidel.

I tak „Gwiazdy” otrzymali: Alicja Kulbat z Piotrkowa, Weronika Adamek z Piotrkowa, Patrycja Makowska z Tomaszowa, Joanna Kluf z Piotrkowa, Jolanta Kluzowska z Wolborza, Amelia Jędrychowicz z Tomaszowa, Miłosz Nawrocki z Gidel, Natalia Kopycińska z Kielc, Emilia Rokita z Gidel, Natasza Bartłomiejczyk z Sulejowa, Piotr Sankowski z Parzęczewa, Martyna Sujka z Łodzi, Barbara Maroń z Pławna, Wiktoria Woźniacka z Łodzi, Aleksandra Wrona z Piotrkowa, Maria Przybylska z Łodzi, Sandra Makowska z Tomaszowa, Maria Markiewicz z Gidel, Julia Iwanicka z Tomaszowa.

„Supergwiazdami” nagrodzeni zostali: Szymon Pietruszczak z Ośrodka Kultury „Tkacz” z Tomaszowie, Karolina Derwisz z Gimnazjum Nr 3 w Radomsku, Julia Walaszczyk z Gimnazjum w Nowej Brzeźnicy, Katarzyna Kołodziejczyk w MOK w Wolborzu, Borys Bartłomiejczyk z MOK w Sulejowie.

Zdobywczynią głównej nagrody VI Piotrkowskiego Festiwalu Piosenki „Najpiękniejsze są polskie piosenki” została sympatyczna Oliwia Kopiec, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 7 w Radomsku.

Tegoroczny festiwal wyróżnił się nikłym udziałem młodych wokalistów z Piotrkowa i okolic. A ponieważ rośnie zainteresowanie imprezą wśród osób spoza powiatu piotrkowskiego, jego pomysłodawca i organizator Tomasz Balcerek zapowiedział, że za rok Piotrkowski Festiwal Piosenki będzie już imprezą ogólnopolską.

MOK-festiwal-piosenki-2016-02
Tomasz Balcerek (pierwszy z lewej) z laureatami festiwalu.

Cieszy, że młodzież chętnie sięga po polskie piosenki, lecz smuci fakt, że stacje radiowe wyraźnie unikają promocji krajowych artystów, natrętnie eksplorując zagraniczną muzykę i to nie najwyższych lotów.

→  Paweł Reising

4.05.2016

• Zdjęcie górne: zwycięska Oliwia z mamą, foto: Paweł Reising / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

 

1
0

2 myśli na temat “Najpiękniejsze są polskie piosenki

 • 06/07/2016 o 00:01
  Permalink

  Ale i tak najpiękniejsze są polskie piosenki w wykonaniu „Fakirów”!

  0

  1
  Odpowiedz
 • 04/07/2016 o 22:40
  Permalink

  No kapitalnie! Urodziłem się w Pławnie i 28 lat mieszkałem w tej małej ojczyżnie. Teraz już na Śląsku w Bieruniu. Cieszę się i jestem dumny, że mieszkańcy Pławna i Gidel zdobywają laury.
  Pozdrawiam: Lech Gawin-dziennikarz gazet ,, Kwadrat” i ,, Nowe Echo”

  2

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.