Jubileusz księdza prałata Dariusza Nowaka

W minioną niedzielę, 22 maja 2016 r., w kościele parafialnym w Gorzkowicach miała miejsce uroczysta msza święta odprawiona z okazji 30-lecia święceń kapłańskich księdza Dariusza Nowaka.

Jubilat pochodzi z Gorzkowic. Do wybrania stanu duchownego zachęcił go śp. arcybiskup Józef Życiński i on także był jego nauczycielem w seminarium duchownym. Ksiądz prałat dr Dariusz Nowak ukończył studia w Rzymie. Przez 18 lat pracował w Centrum Duchowości Archidiecezji Częstochowskiej „Święta Puszcza” w Olsztynie koło Częstochowy, gdzie pełnił funkcję dyrektora. Był także dyrektorem Referatu Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin w Wydziale Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej. Od dwóch lat jest proboszczem w kościele pw. Świętego Floriana Męczennika w Częstochowie.

Do gorzkowickiego kościoła na uroczystość przybyli liczni wierni, przyjaciele i rodzina Jubilata. Nie zabrakło przedstawicieli lokalnych władz na czele z wójtem Alojzym Włodarczykiem. Obecna była też delegacja środowiska kombatantów Armii Krajowej na czele z legendarną łączniczką „Korą”, czyli ppłk dr Haliną Kępińską-Bazylewicz. Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta z Gorzkowic.

→ (pr)

24.05.2016

• foto: Paweł Reising / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

 

1
0

2 myśli na temat “Jubileusz księdza prałata Dariusza Nowaka

 • 26/05/2016 o 10:56
  Permalink

  Dziękuje Panie Mariuszu za zdjęcia z uroczystości, bo na stronie Parafii ich nie uświadczysz

  3

  0
  Odpowiedz
 • 25/05/2016 o 07:20
  Permalink

  „Legendarna łączniczka” – te obsesje pana R. co do niektórych osób są po prostu niesmaczne. Ta osoba, spragniona sławy na starość, na pewno nie może być nazwana legendarną. Wielu mieszkańców naszego miasta do dziś zastanawia się, jakim cudem „legendarna łączniczka” tak łatwo została wypuszczona z Gestapo, mimo ewidentnych dowodów antyokupacyjnej działalności. Bartoszewskiego też z Oświęcimia wypuścili „z powodów zdrowotnych”.

  0

  3
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.