Inwalida Doleciński

Wesołe jest życie inwalidy, szczególnie, gdy ma poukładane życie zawodowe i osobiste.
Dolecinski-04
Inwalida Doleciński jako gospodarz i organizator festiwalu kapel podwórkowych.

W marcu 2016 roku Stowarzyszenie Folkloru Miejskiego „Agrafa” zarejestrowane w bloku przy ul. Działkowej 6/21 w Piotrkowie, którego prezesem jest inwalida Marek Doleciński otrzymało 50 tys. PLN dotacji na organizację XII Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru Miejskiego, czyli przeglądu kapel podwórkowych. (Artykuł „Chojniak dzieli pieniądze – każdemu wg zasług”).

Była to druga, co do wielkości kwota, jaką przyznano w tym roku na wspieranie pozarządowej działalności kulturalnej. Trzeba trafu, że osobą opiniującą wnioski była kierowniczka referatu kultury Ilona Patyk – oficjalnie przyjaciółka Dolecińskiego z piaskownicy, nieoficjalnie kochanka. (Artykuł „Sprostowanie dotyczące M. Dolecińskiego i I. Patyk”).

Dwudniową imprezę (21-22.06) o wątpliwej wartości artystycznej wsparli także: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Urząd Marszałkowski w Łodzi oraz prywatni sponsorzy, co pozwoliło uzbierać organizatorowi niemałą kwotę, blisko 150 tys. PLN.

Dolecinski-01
Inwalida Doleciński podczas występu w Mzurkach z nagrodzoną cztery dni wcześniej „Kapelą spod dębu”.

Laureatem I nagrody w wysokości 12 tys. PLN została „Kapela spod dębu” z Mzurek k/ Piotrkowa. 26 maja, czyli cztery dni po zakończeniu festiwalu, Marek Doleciński pojawił się w składzie nagrodzonego zespołu podczas festynu „Na swojską nutę” w miejscowości Mzurki k/ Piotrkowa Trybunalskiego. „Gazeta Trybunalska” dysponuje materiałem video,  na którym wyraźnie widać, że Doleciński w składzie grupy czuje się jak ryba w wodzie.

Żeby tego było mało wykonaliśmy symulację finansową organizacji podobnej imprezy. Biorąc pod uwagę szacunkowe koszty związane z zakwaterowaniem uczestników w bursie szkolnej, wyżywieniem, nagrodami, oświetleniem, nagłośnieniem, scenografią, plakatami, wynajęciem amfiteatru, wypłatami dla jury i konferansjerów i in. wydatkami wyszło nam, że całość powinna zamknąć się w kwocie około 100 tys. PLN.

→ (mb)

30.05.2016

• foto: youtube.com, GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

1
0

24 myśli na temat “Inwalida Doleciński

 • 14/07/2016 o 22:31
  Permalink

  a fotorelacja z festiwalu została zlecona bez wynagrodzenia, bo ponoć nie było funduszy…

  0

  0
  Odpowiedz
  • 02/08/2016 o 22:08
   Permalink

   Taki manewr, to dokładnie w stylu dolecinskiego, zlecić i nie zapłacić… żenada!

   0

   0
   Odpowiedz
 • 04/06/2016 o 23:07
  Permalink

  Za PRL-u jego ojciec był milicjantem, wołali na niego Garcia (ten z filmu Zorro). Ganiał chłopaków z pałką w ręku po rogatkach, ale nie miał szans ich dogonić, bo mu brzuch przeszkadzał, zasapał się, stanął i
  tyle ich widział.

  0

  0
  Odpowiedz
 • 03/06/2016 o 03:18
  Permalink

  Dziwnie wygląda bez dolnej protezy zębowej.

  0

  0
  Odpowiedz
  • 03/06/2016 o 12:22
   Permalink

   A jak się ulizał, jak taki grzeczny narcyzek! Twuuuu, bleee!

   0

   0
   Odpowiedz
 • 31/05/2016 o 19:31
  Permalink

  Ktoś tu chyba jest naiwny i to bardzo….to nie zazdrośc, to rzeczywistość…
  Nooo Dolecińskiemu z nieba nie spadło, wystarczy, ze się przespi ze swoją kochanką ha ha ha ha….i kasa załatwiona u nauczyciela :)))

  0

  0
  Odpowiedz
  • 01/06/2016 o 12:58
   Permalink

   To ty jesteś naiwny a ja znam rzeczywistość jak ciężko jest zdobyć pieniądze i sponsorów na zorganizowanie takiej imprezy na którą przyjeżdżają ludzie z całej Polski.Spróbuj ty zorganizować jakąś imprezę w Piotrkowie a zobaczysz jak to łatwo.Żal ci,że nie masz się z kim przespać pismaku.

   1

   0
   Odpowiedz
   • 01/06/2016 o 16:58
    Permalink

    Znasz rzeczywistość….też z pierwszej ręki :))))))))))) ojj….

    0

    0
    Odpowiedz
    • 02/06/2016 o 11:54
     Permalink

     Może z pierwszej,może z drugiej ale są to fakty a twoje informacje są wzięte z sufitu.

     0

     0
     Odpowiedz
 • 31/05/2016 o 16:02
  Permalink

  Doleciński w doborowym towarzystwie Warchulińskiej także nagrodzonej przez Chojniaka. Majtki opadają.

  0

  0
  Odpowiedz
  • 31/05/2016 o 22:29
   Permalink

   Ale komu? Komu one opadają? Dolecińskiemu czy Warchulińskiej? Są ważne powody, dla których warto by wiedzieć dokładnie – komu….

   1

   0
   Odpowiedz
 • 31/05/2016 o 12:07
  Permalink

  Ludzie piszący powyższe teksty,ile w Was jest nienawiści,jadu,obłudy i wiele jeszcze innych wad a może zazdrościcie,że to nie Wy organizujecie te imprezy.Spróbujcie zorganizować,postarać się o pieniądze,reklamy,zaprosić kapele załatwić im noclegi,wyżywienie itp.Dolacińskiemu to wszystko z nieba nie spadło tylko musiał się za tym dobrze nabiegać i poświęcić swój czas.Zaskakuje mnie pisząca Aldona,że tak doskonale jest zorientowana w tym na co choruje ,co je ,gdzie przebywa itd.Doleciński a może wie jak śpi na leżąco ,stojąco a może w kucki.Żeby cos o kimś pisać trzeba być dobrze zorientowanym w temacie imyślę,że wypadało by spytać osobę o której się pisze o zgodę.W innym przypadku jest to zwykłe chamstwo.Jednemu podoba się córka drugiemu teściowa.Organizujcie pismaki imprezy a my będziemy krytykować i patrzeć na wasze reakcje.Pozdrawiam.

  0

  1
  Odpowiedz
  • 31/05/2016 o 16:40
   Permalink

   W Piotrkowie jest kilkadziesiąt osób, które usiłują promować swoje pomysły i to ciut na wyższym poziomie mimo wszystko niż kapela podwórkowa, i niezbyt się to udaje. Niektórzy znaleźli finansowanie, bo do tego się to sprowadza, prywatnie lub w innych ośrodkach, inni okrzepli w państwowych ramionach, jeszcze inni nigdy się nie okażą. Każdy z nich poświęca swój czas; często własne pieniądze. Od dawien dawna wiadomo, że kluczem zaistnienia są znajomości. To niezmiernie smutne… Byliśmy kształceni w ideałach, wśród bezinteresownych aniołów poezji i przyszło żebrać o chleb u kacyków… Wypowiedź artystyczna to może wielka duma – ktoś może pomyśleć – ale jest to przede wszystkim próba jakby rozbicia kolejnej ściany i ukazania widoku szerzej; próba szerszego spojrzenia na tą wielomilionowobarwną rzeczywiśtość

   1

   0
   Odpowiedz
   • 31/05/2016 o 22:26
    Permalink

    I te znajomości powodują, że pan M.D. otrzymał dzisiaj właśnie od prezydenta Piotrkowa następną gratyfikację: 4 tysiące złotych z okazji Piotrkowskich Dni Kultury. I śmieje wam się w nos!

    0

    0
    Odpowiedz
 • 31/05/2016 o 11:44
  Permalink

  Pan Fakir jeszcze nie rozliczył się z finansów dopiero co zakończonego festiwalu kapel, a tu – w poniedziałek 30 maja – pan Chojniak wręczył mu nagrodę pieniężną – jedną z corocznych nagród Prezydenta Miasta w ramach Piotrkowskich Dni Kultury. Ciekawe ILE?! Teraz chyba tylko już Nagroda Nobla!

  0

  0
  Odpowiedz
 • 31/05/2016 o 01:06
  Permalink

  Obecnie, po przykręceniu śruby tysiącom cwaniaków, takie karty parkingowe, uprawniające do parkowania za darmo, wydawane są przez władze miasta wyłącznie osobie niepełnosprawnej ze znacznym albo umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, mającej znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się.

  Czy ten Pan posiada takowe ograniczenia? Nie widzę. Nie słyszę.

  1. Kończyny górne – sprawne:
  – łomoce po bębnach, aż miło!
  – po klawiaturze Facebooka klepie z finezją wirtuoza fortepianu.
  – w barze podnosi łyżkę do jamy gębowej samodzielnie.

  2. Kończyny dolne – sprawne:
  – wali w centralny bęben, że hej!
  – ciśnie pedał gazu i hamulca firmowego volksawagena transportera bez wysiłku.
  – stoi na estradzie o własnych siłach – bez kul i bez podtrzymywania przez opiekuna/opiekunkę.
  – spaceruje z towarzyszką spaceru dziarskim krokiem.

  3. Aparat mowy – samodzielnie poruszany przez właściciela aparatu:
  – śpiewa płynnie i donośnie, ze zrozumiałą dykcją, barwą czystą i niezafałszowaną, a śpiew jego niesie się dzięki wzmacniaczom aż na skraj miasta.
  – w sklepie zamawia produkty w sposób na tyle komunikatywny, że ekspedientka podaje mu dokładnie to, co zamówił.

  4. Inne narządy ruchowe – sprawne (a przynajmniej tak należy sądzić), ale w kwestii sprawności jednego z takich narządów, po odpowiedź należałoby się udać osoby, która w tej mierze powinna mieć pewne informacje, że tak powiem – z pierwszej ręki.

  1

  0
  Odpowiedz
 • 30/05/2016 o 22:59
  Permalink

  Jak to inwalida? O co chodzi? Przecież gra na perkusji, prowadzi konferansjerkę. Inwalida nie da rady

  1

  0
  Odpowiedz
  • 31/05/2016 o 12:19
   Permalink

   Coś ty za doktor wiesz,że inwalidzi też potrafią chodzić po górach.

   0

   0
   Odpowiedz
 • 30/05/2016 o 21:09
  Permalink

  Się Mareczkowi naleje do d…y
  Oj nie ładnie Panie Marku, nie ładnie

  0

  0
  Odpowiedz
  • 31/05/2016 o 12:21
   Permalink

   Naleje to się tobie a co takiego nie ładnie?

   0

   0
   Odpowiedz
 • 30/05/2016 o 20:48
  Permalink

  ten inwalida powinien odpowiadać przed niezależnym prokuratorem. Chyba , że prokurator jest członkiem KODu, a Pan Doleciński przekazał dobrowolną składkę dla Pana Kijowskiego

  0

  0
  Odpowiedz
  • 01/06/2016 o 08:18
   Permalink

   Błagam, niezależny prokurator, w Piotrkowie? Jak to powiedział na sesji rady miasta radny Kozłowski: Ja bym żadnej sprawy nie powierzył piotrkowskiej prokuraturze. Dodam od siebie, że nie powierzyłbym również żadnej sprawy piotrkowskim sądom. To nie są instytucje godne zaufania,l przynajmniej mojego.

   0

   0
   Odpowiedz
 • 30/05/2016 o 20:38
  Permalink

  noooo czyli kaske z puli 12 tys dostal…to jest skandal! czy ktos sie wreszcie za tych dziadow wezmie???? z naszych pieniedzy!!!

  0

  0
  Odpowiedz
 • 30/05/2016 o 20:37
  Permalink

  Ci ludzie stracili całkowitą kontrolę nad swoimi poczynaniami….przeciez, to jest takie oczywiste, ze skoro Patykowa, to jego kochanka, to o sponsorowanie swojej imprezy Dolecinski nie musi sie martwic. Przeciez te wszystkie ich przekrety i tak wyjda na jaw za sprawą Baryły.

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.