II część obchodów rocznicowych w Bąkowej Górze

Druga, mniej oficjalna część obchodów rocznicowych w Bąkowej Górze miała formę pikniku.

Przed budynkiem dawnej szkoły podstawowej, obecnie zajmowanej przez Koło Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym z Piotrkowa Trybunalskiego, rozstawiono stoły, zacienienie dla honorowych gości, namiot ze sprzętem TV i drugi z zapleczem gastronomicznym. Znalazło się również stoisko z wyrobami wykonanymi przez uczestników warsztatów terapeutycznych.

Podczas krótkiej konferencji dla mediów, szef MON odniósł się do zbliżającego się szczytu NATO, który odbędzie się w Warszawie 8 i 9 lipca br. Pokazano film promujący wydarzenie, a po jego projekcji minister powiedział: Ten spot naświetla nasze zobowiązanie wobec Sojuszu zorganizowania wydarzenia przełomowego dla Polski i być może dla NATO. Czynimy to w rocznicę zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami oraz w szczególnym dniu dla ziemi piotrkowskiej i tomaszowskiej. Na jej terenach w latach 40. walczyli żołnierze podziemia niepodległościowego. Dzięki odzyskaniu za ich sprawą niepodległości, mogliśmy wejść do NATO i stać się członkiem tego największego, najsilniejszego i najskuteczniejszego Sojuszu w dziejach świata.

Po prostym, żołnierskim poczęstunku, składającym się z zupy grochowej, chleba, herbaty nadszedł czas na rozmowy, wspomnienia, nowe znajomości, wspólne fotografie. Piękna pogoda, dobra organizacja, znakomita atmosfera, otwarci i przyjaźni ludzie, wojskowa orkiestra umilająca czas – wszystkie te elementy sprawiły, że uroczystość w pamięci jej uczestników powinna pozostać na długo.

Tylko stremowani piotrkowscy urzędnicy stali z boku, pod ogrodzeniem i byli jedynymi przedstawicielami lokalnych władz, którzy nie zamienili słowa z ministrem Macierewiczem, posłami i samorządowcami z innych miast. Dopiero po odjeździe rządowych limuzyn usiedli za stołem i pojedli grochówki.

→ (mb)

8.05.2016

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• Czytaj także: > I część sprawozdania z Bąkowej Góry

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.