Znamy nazwiska organizatorów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

W połowie kwietnia prezydent Chojniak powołał zespół odpowiedzialny za przygotowanie i przeprowadzenie obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, które, jak informowaliśmy wcześniej, odbędą się za rok w Piotrkowie.

Skład kolegium nie jest żadnym zaskoczeniem, znaleźli się w nim doświadczeni fachowcy, mający za sobą niejedną udaną imprezę. Szefem komórki został Bogdan Munik – komunistyczny aparatczyk, b. przewodniczący ZW ZSMP, aktualnie sprawujący funkcję sekretarza miasta. Wspomagać go będzie sześcioosobowe grono składające się z magistrackich urzędników: Jolanty Kopeć, Ilony Patyk, Mariusza Magiery, Jarosława Bąkowicza, Beaty Szulc, Dariusza Cłapy, Marcina Fijałkowskiegi.

Jak dotąd nie jest znany program głównej uroczystości i imprez towarzyszących, dlatego „Gazeta Trybunalska”, znając możliwości organizatorów, już teraz prognozuje, co wydarzy się pod koniec marca 2017 r.

Będzie więc uroczysta msza święta z udziałem prezydentów Polski i Węgier, spotkanie z duchowieństwem, konferencja w kościelnym Centrum Idei ku Demokracji, jarmark z towarami polskimi i węgierskimi oraz degustacja potraw i napitków, występy zespołów ludowych, wystawa prac madziarskich artystów, spotkanie autorskie z poetą lub pisarzem, gra miejska, zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, bieg na 5 km lub mecz w piłkę kopaną. A wszystko to przy założeniu, że dopisze pogoda. W przypadku deszczu całość zostanie przeniesiona do sali Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie w finale zespół kierowany przez Bartłomieja Gumulca zaprezentuje godzinny spektakl muzyczno-poetycki za głupie 70 tys. PLN brutto.

Poniżej stosowny dokument podpisany przez Chojniaka.

dzie- przyjazni-polsko-wegierskiej-dok1
Kliknij, aby powiększyć.
dzie- przyjazni-polsko-wegierskiej-dok2
Kliknij, aby powiększyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

→ (mb)

28.04.2016

• foto: archiwum

Czytaj więcej o Dniu Przyjaźni PL-H > http://gazetatrybunalska.pl/tag/dzien-przyjazni/

 

 

0
0

6 myśli na temat “Znamy nazwiska organizatorów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

 • 29/04/2016 o 23:46
  Permalink

  Supportem przed Fakirami będzie bard trybunalski Witold Stawski, leader ansamblu Przeznaczenie, wykonującego poezję śpiewaną dla samobójców. Pieśniarz jest też artystą słowa poezyjnego, fotografikiem zatrzymującym rzeczywistość w kadrze oraz podpalonym globetrotterem. Nie mają racji niektórzy piotrkowiacy uskarżając się na to, że otwierają lodówkę, a w niej koło ketchupu – bard, a do tego w mikrofalówce takoż. Stawski od 3 Maja zastąpi x. Yersaka na stolcu rektora Kościoła Studentystycznego Panien Dominikanien oraz impresario rozrywkowego Centruma Ideji kuku Damokracji.

  0

  0
  Odpowiedz
 • 28/04/2016 o 23:00
  Permalink

  Gwiazdą wieczoru będzie niezastąpiony nasz towar eksportowy JAMARO DROM.

  0

  0
  Odpowiedz
 • 28/04/2016 o 22:32
  Permalink

  W amfiteatrze zaplanowano Konkurs Piosenki „Melodie znad Balatonu”, a główną nagrodą jest Bursztynowy Por Bugajski.

  0

  0
  Odpowiedz
 • 28/04/2016 o 21:57
  Permalink

  Jak wieść gminna niesie, mszę świętą uświetni piotrkowski chór Paranoja JP II, którego dyrygent uhonorowany zostanie umową o dzieło na kwotę 8 350 złotych brutto. W 15-minutowym programie ma być uwzględniony jeden utwór w języku węgierskim. Tak więc – ez szórakoztató!

  0

  0
  Odpowiedz
 • 28/04/2016 o 21:27
  Permalink

  Myślę,że popołudniu wystąpi jeszcze kapela podwórkowa Fakiry za 24.900 zł

  0

  0
  Odpowiedz
 • 28/04/2016 o 17:13
  Permalink

  I porem będzie można się pochwalić. Karzewnik będzie miał okazję go zobaczyć, w poranku radia WNET nie był w stanie skojarzyć urzędowego pora.

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.