Wołyń – pierwszy zwiastun

Na ten film czekają nie tylko wielbiciele historii, ale także entuzjaści kina firmowanego nazwiskiem Wojciecha Smarzowskiego.

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun „Wołynia” najnowszego filmu twórcy „Wesela”. W materiałach informacyjnych czytamy:

„Wołyń” to pierwszy film poruszający dotychczas przemilczany w polskim kinie temat tragicznych wydarzeń na Wołyniu w latach 1943–1944. To przygotowany z wielką starannością i rozmachem siódmy film w reżyserii Wojtka Smarzowskiego, twórcy takich produkcji jak „Dom zły”, „Drogówka” czy „Pod Mocnym Aniołem”.

Jest lato 1939 roku. Zosia (Michalina Łabacz) to młoda Polka, bezgranicznie zakochana w Ukraińcu Petro (Wasyl Wasylik). Ich wielka miłość zostaje wystawiona na próbę, gdy ojciec dziewczyny postanawia wydać ją za majętnego wdowca, Skibę (Arkadiusz Jakubik). Zaraz po ślubie zrozpaczona Zosia zostaje sama z dziećmi męża powołanego na front. Tymczasem między mieszkającymi obok siebie Polakami, Ukraińcami i Żydami dochodzi do coraz liczniejszych aktów przemocy. Dziewczyna staje się uczestniczką i świadkiem tragicznych wydarzeń, których kulminacją będzie rzeź dokonana na ludności polskiej przez bezwzględnych oprawców z UPA oraz polskie akcje samoobronne.

 

 

Zobacz także zdjęcia z planu w Kazimierzu Dolnym: > http://www.kazimierzdolny.pl/news/na-planie-filmu-wolyn/19711.html

→ (mb)

28.04.2016

• foto: kazimierzdolny.pl / nocowanie.pl

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.