Urząd Miasta informuje – zadbajmy o tabliczki na domach

Od 15 lat w Piotrkowie Trybunalskim funkcjonuje Miejski System Informacji. Sankcjonuje on m.in. prawidłowe oznakowanie nieruchomości.

Często dochodzi do sytuacji, kiedy służby niosące pomoc piotrkowianom: pogotowie, policja czy straż miejska mają problem z dotarciem pod wskazany adres ponieważ brak jest odpowiedniego oznakowania posesji. Dlatego bardzo ważne jest umieszczenie tabliczki z numerem nieruchomości.

– Właściciele mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym w terminie 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o ustaleniu tego numeru – przypominają magistraccy urzędnicy i dodają, że musi się tam także znajdować nazwa ulicy.

W przypadku gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym umieszcza się również na ogrodzeniu.

Przypominamy, że obowiązkiem właścicieli jest także utrzymywanie tabliczki w odpowiednim stanie. Tymczasem są one często niewidoczne, zasłonięte gałęziami drzew, nieczytelne lub zwisające niedbale. Niedopełnienie tego obowiązku podlega karze nagany lub grzywny do 250 złotych.

– W związku z obowiązującymi przepisami zwracamy się z prośbą do właścicieli, zarządców oraz administratorów nieruchomości o przeprowadzenie stosownego przeglądu i uzupełnienia brakujących elementów – dodają urzędnicy.

Zainteresowanych zapraszamy do firmy GRAFFITI, na ul. Szewską 3 w Piotrkowie, tel. 44 649 88 75, gdzie można zamówić odpowiednią tablicę z numerem posesji. Ceny zaczynają się już od 35 zł netto, przykłady > http://www.graffiti24.pl/tabliczki/.

→ piotrkow.pl / (mb)

28.04.2016

• foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl

• źródło: piotrkow.pl

 

 

0
0

Jedna myśl na temat “Urząd Miasta informuje – zadbajmy o tabliczki na domach

 • 01/05/2016 o 20:52
  Permalink

  „W przypadku gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym umieszcza się również na ogrodzeniu.”

  Najciemniej jest pod latarnia, a dokładnie na ul. Łódzkiej, posesja vis a vis kościoła „nieoznakowana” jakąkolwiek tabliczką. Prawdopodobnie jest to nr 64, ale może 64A, 64B, a może 64C?

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.