Rzecznik praw obywatelskich w Piotrkowie

13 i 14 kwietnia rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar spotka się z mieszkańcami województwa łódzkiego. Chciałby porozmawiać o najważniejszych problemach  dostrzeganych przez mieszkańców i organizacje społeczne. Konsultacje będą odbywały się w Skierniewicach, Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi.

To kolejna wizyta regionalna RPO – wcześniej Adam Bodnar był w województwie zachodniopomorskim, na Podlasiu i Suwalszczyźnie, w Kielcach, w Poznaniu, na Podkarpaciu i w Koninie. Te wizyty przekładają się na konkretne działania na rzecz obywateli, gdyż RPO może nie tylko analizować prawnie poszczególne problemy i starać się pomóc w ich rozwiązywaniu. Może też zwracać uwagę na to władzom publicznym i wpływać na zmianę prawa.

Informacje o tych spotkaniach i o ich efektach można znaleźć na stronie: rpo.gov.pl/pl/tagi/spotkania-regionalne

Mamy nadzieję, że wizyta w Łódzkiem także zaowocuje nowymi tematami, którymi RPO będzie się mógł zająć. Adam Bodnar powtarza bowiem, że Rzecznik Praw Obywatelskich nie może ograniczać się do analizy dokumentów. Musi rozmawiać z ludźmi, dowiadywać się, jakie są ich problemy, wspólnie z nimi szukać rozwiązań.

Informacje o ważnych dla ludzi tematach, którymi zajmował się ostatnio RPO, dostępne są pod tym adresem:
rpo.gov.pl/pl/content/wazne-tematy

→ Agnieszka Jędrzejczyk

8.04.2016

• foto: Kluczek / rpo.gov.pl

•repr.: GazetaTRYBUNALSKA.pl

Recznik Praw Obywatelskich zaproszenie1
Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.