Raport Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w sprawie ŚDM

Raporty są po to, by wyciągać z nich wnioski i na ich podstawie poprawiać bezpieczeństwo – powiedziała premier Beata Szydło, pytana o raport RCB dot. planu zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży. Rzeczniczka ŚDM podkreśliła, że prace nad programem ŚDM wciąż trwają.

Szefowa rządu pytana o raport Rządowego Centrum Bezpieczeństwa na poniedziałkowej konferencji prasowej w Szczecinie, odpowiedziała, że organizatorem tego wydarzenia jest Kościół, ale – jak zaznaczyła – państwo ma poważne zadania, z których najważniejszym jest bezpieczeństwo uczestników.

Dzisiaj na podstawie raportu wiemy, że są zastrzeżenie służb do bezpieczeństwa w Brzegach, gdzie ma być planowana główna uroczystość z udziałem ojca świętego – mówiła Szydło. Po to są raporty, by z nich wyciągać wnioski i na ich podstawie przeprowadzać konieczne zmiany i poprawić to bezpieczeństwo – dodała.

Rzeczniczka Światowych Dni Młodzieży Dorota Abdelmoula, pytana o raport RCB, przypomniała, że cały czas trwają intensywne wspólne prace nad przygotowaniem wizyty ojca świętego i ŚDM oraz nad ich szczegółowym programem, dotyczące logistyki, bezpieczeństwa i obsługi tego wydarzenia.

Oficjalne decyzje to są te decyzje, które podejmujemy wspólnie – zarówno strona rządowa, jak i kościelna. I są to zarówno sprawy dotyczące bezpieczeństwa oraz logistyki, jak i programu – dodała.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa – jak podała TVN24 – przedstawiło kancelarii premiera raport nt. planu zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży. W dokumencie zwrócono uwagę na potencjalne nieprawidłowości, które mogą narażać zdrowie i życie uczestników imprezy, jeśli zostanie ona zorganizowana w Brzegach pod Wieliczką. Tam ma zostać zorganizowana msza kończąca ŚDM z udziałem papieża Franciszka.

Przy wydarzeniu o takiej skali i charakterze, miejscowość Brzegi nie powinna być brana pod uwagę jako jedna z głównych lokalizacji uroczystości. Miejsce to jest źródłem wysokiego ryzyka dla życia i zdrowia ludzi – podkreślono w raporcie, do którego dotarła TVN24.

→ mp / Kurier PAP

5.04.2016

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• źródło: kurier.pap.pl

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.