„Poranek WNET” z Piotrkowa Trybunalskiego

Dziś w redakcji „Gazety Trybunalskiej” gościliśmy kolegów z warszawskiej rozgłośni „Radio Wnet”, którzy pojawili się w naszym mieście, aby jutro zrealizować program o Piotrkowie.

„Radio Wnet” w ramach współpracy z Narodowym Centrum Kultury tworzy cykl audycji poświęconych dziesięciu polskim miastom, które mocno zaznaczyły się na mapie historycznej kraju. Będą więc spotkania w Poznaniu, Płocku, Wiśnicy, Krakowie, Piotrkowie Trybunalskim, Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Gliwicach i we Lwowie. Całość jest wpisana w obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Jednak nie tylko historia będzie tematem rozmów, jakie na żywo poprowadzi Magdalena Uchaniuk. W blisko dwugodzinnej audycji, która rozpocznie się o poranku, poruszone zostaną zagadnienia związane z polityką, gospodarką, sprawami społecznymi. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. wiceprezydent Piotrkowa Adam Karzewnik, radni: Tomasz Sokalski i Piotr Gajda, przedstawiciele Kościoła, historycy, przedsiębiorcy, niezależni dziennikarze.

Głównym założeniem programu jest pokazania miejskiej rzeczywistości pozbawionej propagandowego lukru, w jakim lubują się lokalne władze.

Audycja „Poranek WNET” startuje o godzinie 7:07 rano i będzie można jej posłuchać on-line pod adresem: http://www.radiownet.pl/.

Serdecznie zapraszamy.

→ (mb)

26.04.2016

• foto: radiownet.pl

 

 

0
1

2 myśli na temat “„Poranek WNET” z Piotrkowa Trybunalskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.