Polish Hammer na 32. Wrestlemanii już w niedzielę

Po raz pierwszy w historii Polak będzie walczył w największej gali zawodowego wrestlingu.

3 kwietnia w amerykańskim Dallas w stanie Texas odbędą się 32. mistrzostwa świata organizacji WWE pod nazwą „Wrestlemania”. Jedną z gwiazd zawodów będzie „Polish Hammer” reprezentujący Europę. Pod tym pseudonimem ukrywa się pochodzący z Gajkowic pod Piotrkowem Trybunalskim Leszek Heinzel, który wystartuje w kategorii „Oldboy Thin Chicken”.

Heinzel WWE fb
Kliknij, aby powiększyć.

Polaka odkrył słynny chicagowski promotor Albert Troublemaker, który wcześniej otwierał bramy zawodowego boksu przed m.in. Andrzejem Gołotą nim przejął go legendarny impresario Don King. W wywiadzie dla polskojęzycznej gazety „Biały Orzeł” Troublemaker stwierdził:

„Polish Hammer” to wielki talent. Jest bardzo męski i to dobrze się sprzedaje w TV. Nie lubi przegrywać, kocha walczyć. W centrum Polski był szefem dużego klubu sportowego. Ja wierzę, że Polacy w USA będą na payperview kibicami „Polish Hammer” z Polski.

W samych Stanach Zjednoczonych i Kanadzie galę „Wrestlemania” ogląda na żywo 50 milionów telewidzów. Z pewnością znaczny ich procent to Polonusi. Wizerunek zawodnika z Polski już jest na plakatach reklamujących zawody. Galę będzie można także obejrzeć w internecie, w serwisie „youtube.com” na kanale WWE.

Wyjaśnijmy, że Leszek Heinzel jest dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim. Niedawno na swoim facebookowym profilu zaprezentował oryginalną stylizację, w której wystąpi w Ameryce. Napisał również, że przygotowywał się do gali w Dallas równo 32 lata:

1 kwietnia 1984 roku zacząłem zabawę z siłownią. Trenuję regularnie. Co najmniej 3 razy w tygodniu 6 ćwiczeń w trzech seriach, w dziesięciu powtórzeniach, średnio 50 kg. Tygodniowo jest to 27 000 kg, rocznie: 1 404 000 kg. Przez 32 lata 44 928 000 kg! Wygląda na to, że przerzuciłem ładownię kontenerowca.

Treningi zapaśnicze odbywały się w wielkiej tajemnicy w hali Legii Warszawa, a duży wkład w odpowiednie przygotowanie zawodnika miał Paweł Grzybicki – trzykrotny Mistrz Polski w zapasach w stylu klasycznym.

Heinzel do USA pojechał w towarzystwie najstarszej córki (ma sześcioro dzieci) – pełni rolę tłumacza oraz teściowej, która odpowiada za dietę „Polish Hammer’a”. W materiałach informacyjnych „Wrestlemanii” czytamy, że Heinzel bardzo lubi kapuśniak z prażokami, chleb ze smalcem i kompot z suszu, którego dziennie wypija od 5 do 6 litrów.

→ (pr)

1.04.2016

• Zdjęcie górne: materiały prasowe organizatora

 

 

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.