Kronika policyjna: Rokiciny, Pajęczno, Opoczno, Łódź, Łask, Piotrków

Z informacji o przestępstwach i zdarzeniach jakie miały miejsce w minionym tygodniu na terenie woj. łódzkiego wybraliśmy kilka najciekawszych.

Rokiciny – skok na bankomat

Policjanci z Komisariatu w Rokicinach, po pościgu zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy próbowali włamać się do bankomatu. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 5 kwietnia 2016 roku policjanci patrolując rejon Budziszewic, po północy zauważyli dwóch mężczyzn rozbijających szybę w drzwiach do banku, za którymi to umieszczono bankomat. Sprawcy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg, po którym zatrzymali obu włamywaczy. Grupa dochodzeniowo-śledcza  zabezpieczyła na miejscu zdarzenia ślady kryminalistyczne. Policjanci znaleźli m.in. rękawice i łomy. Podejrzani noc spędzili w  areszcie tomaszowskiej komendy. W chwili interwencji obaj byli nietrzeźwi. 34-latek miał w organizmie 1,7 promila a jego o rok starszy kompan 3,6 promila alkoholu. Zatrzymani po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem co zagrożone jest karą do  10 lat pozbawienia wolności.  6 kwietnia 2016 roku  prokurator zdecyduje o środku zapobiegawczym . Sprawcy byli już w przeszłości notowani za konflikty z prawem

Pajęczno – internetowy oszust

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie prowadzą postępowanie w sprawie oszustw dokonywanych na portalach internetowych. Sprawca 25-letni mieszkaniec gminy Kiełczygłów w okresie od września 2015 roku do marca 2016 roku dokonywał oszustw internetowych na portalach aukcyjnych gdzie zamieszczał oferty sprzedaży znanej maskotki oraz innych towarów, których nie zamierzał wysyłać.Pokrzywdzonymi są osoby mieszkająca na terenie kraju. Wartość wystawianych przedmiotów mieściła się w granicach od 25-160 złotych. Policjanci po uzyskaniu informacji dokonali szeregu czynności dzięki którym zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu ponad 30 oszustw internetowych.  Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania gdzie policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy z którego sprawca dokonywał przestępczego procederu. Za dokonanie oszustw sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Opoczno – 63-latek postrzelony w głowę

Do wypadku doszło 5 kwietnia 2016 roku w Prymusowej Woli w powiecie opoczyńskim. Śledczy przyjęli kilka wersji wydarzeń w jakich mogło dojść do postrzału. Przesłuchano w tej sprawie świadków zdarzenia. Dzięki pracy policjantów   ustalono prawdopodobny przebieg zdarzenia, z których  wynika, że 63 latek mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu  na terenie swojej posesji   w jednym z pomieszczeń gospodarczych nieostrożnie obchodził się z bronią pneumatyczną co w efekcie doprowadziło do jej wystrzału. Mężczyzna  został ciężko ranny w głowę. Został przetransportowany do Szpitala Wojewódzkiego w Zgierzu, gdzie lekarze walczą o jego życie. Policjanci podczas pracy  na miejscu zdarzenia  zabezpieczyli  także dwie  sztuki amunicji ostrej.

Łódź – pedofile w puszce

Dzięki sygnałom od internauty z Wrocławia, łódzcy policjanci zatrzymali 2 mężczyzn, którzy umówili się na seks oralny z 14-letnimi dziewczynkami. Za takie ogłoszenie w Internecie grozi kara do 2 lat więzienia. Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Łodzi otrzymali od wrocławskiego internauty niepokojący sygnał. Informacja dotyczyła mężczyzny, który za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego umówił się na seks oralny z 14-latką. Kryminalni zweryfikowali tę informację i rankiem 6 kwietnia 2016r zorganizowali zasadzkę w centrum Łodzi. Gdy tylko mężczyzna pojawił się na miejscu spotkania z nastolatką, policjanci obezwładnili go i zatrzymali. 27-letni mieszkaniec Pabianic był bardzo zaskoczony i nie stawiał oporu. Przyznał, że miał świadomość, że umówił się na seks z osobą poniżej 15 roku życia. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli komputery, które zostaną sprawdzone pod kątem treści pedofilskich. Jeszcze tego samego dnia wieczorem wrocławski internauta przekazał kolejną informację dotyczącą pedofilii. Tym razem w policyjną zasadzkę zorganizowaną na osiedlu Radogoszcz w Łodzi wpadł 37-letni mieszkaniec Zgierza. Ten mężczyzna także miał świadomość, że umówił się na seks z osobą poniżej 15 roku życia. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli komputer, który zostanie sprawdzony pod kątem treści pedofilskich. Obaj zatrzymani odpowiedzą za składanie propozycji seksualnych osobie poniżej 15 roku życia. Czyn taki jest zagrożony karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Żaden z zatrzymanych nie był wcześniej notowany za przestępstwa seksualne.

Łask – pijani napastnicy

Policjanci łaskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy kilkanaście minut wcześniej napadli na idącego ulicą 27-latka. Napastnicy bez powodu zaatakowali mężczyznę, pobili go, a następnie skradli drobne pieniądze oraz telefon. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Za rozbój może grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Zdarzenie miało miejsce 7 kwietnia 2016 r. około godziny 20.00. Do przechodzącego ulicą Lutomierską mieszkańca Łasku podeszło trzech mężczyzn i bez powodu napadli na niego, bijąc i kopiąc po całym ciele. Zanim sprawcy się oddalili zabrali poturbowanemu drobne pieniądze oraz telefon komórkowy. Postronny świadek powiadomił o napaści policję. Powiadomione o zdarzeniu policyjne patrole rozpoczęły poszukiwanie sprawców. Po kilkunastu minutach od zgłoszenia trzech agresorów w wieku 20, 26 i 27 lat byli już w rękach mundurowych.  Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Wszyscy w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi, mieli we krwi od niespełna pół do ponad 2,3 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu odpowiadali na pytania śledczych i usłyszeli zarzuty. Za rozbój może im grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Piotrków Trybunalski – oszust złapany

13 kwietnia 2016 roku policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim zatrzymali 53- letniego mężczyznę, który wyłudził kredyt przedstawiając fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach. Piotrkowianin zakupił w systemie ratalnym sprzęt fotograficzny. Mężczyzna miał już wcześniej zatargi z prawem. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych ustalili, że 53- letni piotrkowianin wyłudził kredyt w kwocie 2792 złotych na zakup sprzętu fotograficznego. Stróże prawa natychmiast zajęli się sprawą. Szybko ustalili miejsce przebywania mężczyzny. 13 kwietnia piotrkowianin został zatrzymany w mieszkaniu swojej siostry. Mężczyzna przyznał się, że przedstawiając fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach wyłudził kredyt na zakup aparatu fotograficznego. Funkcjonariusze przedstawili mu zarzut oszustwa. Teraz za swój czyn 53- letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Piotrków Trybunalski – zaginiona dziewczyna

Koska Magdalena zaginiona
Kliknij, aby powiększyć.

Magdalena Kośka c. Wojciecha i Jadwigi zd. Podlaska, ur. 27 grudnia 1995 r. w Opocznie, zam. Stefanów, gmina Poświętne, powiat opoczyński.

12 kwietnia 2016 r. w godzinach dopołudniowych oddaliła się z budynku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ulicy Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim i do chwili obecnej nie powróciła do miejsca swojego przebywania i nawiązała kontaktu z rodziną.

Rysopis: wzrost 170 cm, waga ok. 80 kilogramów, sylwetka średnia, włosy długie, proste, ciemny blond. Twarz okrągła, oczy niebieskie, uzębienie pełne. Ubrana była w niebieską kurtkę z kapturem zapinaną na zamek błyskawiczny, spodnie dżinsy i sportowe buty marki „New Balans” w kolorze zielonym z pomarańczowymi paskami. Miała przy sobie torebkę na długim pasku w kolorze ciemno zielonym.

Zaginiona może poruszać się niebieskim samochodem  hyundai atos o nr rej. EOP 8E34. Posiada przy sobie dokumenty wystawione na swoje nazwisko.

Wszystkie osoby, które widziały zaginioną lub posiadają informacje o miejscu jej pobytu, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Szkolna 30/38 lub telefonicznie na numer 44647-94-21 lub z najbliższą jednostką policji na numer alarmowy 997. 

→ KWP w Łodzi / KMP w Piotrkowie / (mb)

15.04.2016

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.