II LO w Piotrkowie – drzwi szeroko otwarte

W pierwszej 50-tce rankingu najlepszych liceów woj. łódzkiego za rok 2016, ogłaszanym przez miesięcznik „Perspektywy”, próżno szukać piotrkowskiego II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie.

Na liście wyróżnionych szkół o profilu ogólnokształcącym I LO znalazło się na pozycji 17, a III LO zajęło miejsce 28. W 2015 r. ogólniak cudem znalazł się na 50-tej pozycji, lepiej było w 2014 r. – 45 miejsce, ale w 2013 r. także nie został sklasyfikowany.

Wniosek jest przykry: II LO nie cieszy się już taką renomą, jak w latach minionych, a ostra konkurencja między liceami powoduje, że nie wszystkie mają pełne obłożenie. Mniej uczniów, to mniej pieniędzy w szkolnej kasie.

II_LO_program
Kliknij, aby powiększyć.

W tym roku cała licealna społeczność wzięła sobie za punkt honoru zorganizowanie najlepszych i najciekawszych dni otwartych, tak aby zachęcić absolwentów gimnazjów do wyboru placówki zlokalizowanej przy ul. Żeromskiego.

Deszczowa sobota nie zniechęciła nastolatków do odwiedzenia liceum. Czekały na nich liczne atrakcje i niespodzianki przygotowane przez profesorów i uczniów. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Miał na to czas w godzinach od 9:00 do 12:00.

Jedni zatrzymali się we francuskiej kawiarence przy ciasteczku; jeszcze innych pochłonęły eksperymenty i doświadczenia wykonywane w pracowniach; znalazło się też coś specjalnego dla miłośników matematyki, a także warsztaty historyczne; swoje umiejętności zaprezentował również szkolny chór. Zaproszeni goście mogli utwierdzić się w przekonaniu, że wykładowcom nie brakuje sprawności fizycznej. Emocje podczas meczu siatkówki sięgały zenitu.

Nauczyciele udzielali młodzieży potrzebnych informacji, rad i wskazówek. Dzień otwarty cieszył się sporym zainteresowaniem, bowiem próg budynku przekroczyło około 100 osób. Przeprowadzona wśród kandydatów ankieta wykazała, że największe zainteresowanie wzbudziła klasa o profilu biologiczno-chemicznym. Dyrekcja wyraziła przekonanie, że tegoroczni gimnazjaliści w znacznym stopniu poszerzą grono uczniów w roku szkolnym 2016/2017.

→ Klaudia Łączkowicz

10.04.2016

• foto: Klaudia Łączkowicz / GazetaTRYBUNALSKA.pl

Klaudia Łączkowicz (ur.1998 r. w Piotrkowie Trybunalskim) uczennica drugiej klasy o profilu prawniczo-politologicznym w II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie. Publikowała na łamach tygodnika kulturalnego „Ziemia Piotrkowska”. Miłośniczka poezji i literatury. Obecnie prowadzi poetyckiego bloga i współpracuje z „Gazetą Trybunalską”.

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.