Festiwal Filmów Optymistycznych w Częstochowie

Do 1 sierpnia twórcy mogą nadsyłać swe dzieła na Multimedia Happy End – Festiwal Filmów Optymistycznych, który odbędzie się w październiku w Częstochowie.

Mogą to być filmy pełnometrażowe, krótkie formy oraz animacje. Jest jeden główny warunek – muszą nieść pozytywny przekaz.

Będzie to już 14. edycja festiwalu, który przeniósł się do Częstochowy z Rzeszowa w ubiegłym roku. Zostanie oficjalnie ogłoszona w czwartek w Ośrodku Kultury Filmowej Iluzja. Z tej okazji zaprezentowane zostaną filmy nagrodzone w ubiegłym roku.

Twórcy mogą zgłaszać do konkursu swe dzieła w sześciu kategoriach: profesjonalny film fabularny, studencki film fabularny, niezależny film studencki, profesjonalny film dokumentalny, studencki film dokumentalny i niezależny film dokumentalny.

14. Multimedia Happy End potrwa od 12 do 16 października w Ośrodku Kultury Filmowej Iluzja. Podczas pięciu dni pokazów konkursowych widzowie zobaczą ok. 50 filmów. Finał odbędzie się w 16 października w Filharmonii Częstochowskiej. O werdykcie decyduje widownia.

→ aba / Kurier PAP

1.04.2016

• foto: pixabay.com

• źródło: kurier.pap.pl

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.