Czy Mamed Chalidow zapuści rudego irokeza?

Ludzie płacą grube pieniądze, żeby móc zobaczyć walki Mameda Chalidowa, a w Piotrkowie Trybunalskim można było za darmo poznać mistrza świata KSW.

W sobotę 23 kwietnia 2016 roku uświetnił  on swą obecnością otwarciu nowego klubu Tom Fit Center. Cała impreza przygotowana była z dużym rozmachem. Klub powstał w celu zapewnienia aktywnego, zdrowego spędzania wolnego czasu dla osób w różnym wieku, od dzieci do emerytów. Dlatego pod swym dachem oferuje m.in. siłownię, fitness, jogę, treningi kickboxingu, naukę zumby.

Na otwarcie organizatorzy przygotowali prawdziwy festyn. Dla przybyłych osób zorganizowano pokazy walk, jogi, aerobiku, konkursy do widzów, dla dzieci dmuchany zamek i malowanie twarzy, poczęstunek z grilla.

Mamed-01
Kliknij, aby powiększyć.

Ale najważniejszy był oczywiście Mamed Chalidow. Można było posłuchać krótkiej rozmowy z mistrzem świata KSW, zrobić sobie z nim zdjęcie, a niektórym nawet udało się zadać Mamedowi kilka pytań. Niestety, prowadzący imprezę Dj Ucho starał się na siłę być zabawny i zamiast ciekawie zaprezentować postać gościa, to zmierzał ku infantylnej pogaduszce. A przecież Mamed Chalidow, to inteligentny człowiek o niebanalnym życiorysie.

Pochodzi z Czeczenii należącej do Federacji Rosyjskiej. Jest muzułmaninem. Mając 12 lat obejrzał film z Brucem Lee i przez kilka miesięcy trenował karate. Pięć lat później, w 1997 roku przyjechał Polski. We Wrocławiu ukończył kurs języka polskiego, po czym przeniósł się do Olsztyna. Tam rozpoczął studia, na kierunku zarządzanie i administracja. Był drobnym, szczupłym chłopakiem. Poznał Ewę, która została jego żoną. To dzięki niej, jak podkreślił podczas pobytu w Piotrkowie, mógł chodzić na treningi i rozwijać swe zainteresowania sztukami walki. Początkowo po  studiach miał powrócił rodzinnej Czeczenii, lecz już teraz nie wyobrażał sobie pracy za biurkiem. Jego kariera szybko zaczęła nabierać tempa. W 2010 roku uzyskał polskie obywatelstwo.

Mamed-02
Kliknij, aby powiększyć.

Mamed Chalidow okazał się skromnym, sympatycznym człowiekiem. Cierpliwie pozował do setek zdjęć i rozdawał autografy. Dlatego już 27 maja, gdy będzie walczył podczas gali KSW w Gdańsku, z pewnością wielu piotrkowian trzymać będzie za niego kciuki.

Szkoda, że na otwarcie Tom Fit Center przybyło około 600-700 osób. To znacznie mniej niż spodziewali się organizatorzy. Samo nazwisko legendarnego Mameda Chalidowa nie wystarczyło, a informacja w lokalnym radiu dotarła do niewielkiej ilości osób.

→ Paweł Reising

23.04.2016

• foto: Paweł Reising / GazetaTRYBUNALSKA.pl

PS. Prostujemy plotki, że żona Mameda ma rozmiar buta 45 oraz, że on sam planuje zapuścić na galę w Gdańsku rudego irokeza. Czasem zdjęcie może wprowadzić w błąd.

.

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.