Chojniak zadłuża miasto 2016 vol. 1

Pozyczka 24-03-2016 01
Kliknij, aby powiększyć.
Niewydolne gospodarczo miasto, rządzone przez ignorantów i populistów zmuszone jest do bezustannego zaciągania pożyczek.

26 listopada 2006 r. – z chwilą wygrania wyborów prezydenckich przez K. Chojniaka, z zawodu nauczyciela, rozpoczął się proces umierania byłej stolicy województwa piotrkowskiego. Brak poważnej, długofalowej strategii rozwoju Piotrkowa, zastój w gospodarczych inwestycjach, brak nowych miejsc pracy, odpływ młodych, wykształconych ludzi prowadzi do tego, że urząd miasta zmuszony jest do zaciągania kolejnych kredytów i pożyczek, aby realizować swoje zadania.

Oto 24 marca Chojniak podpisał kolejne dwie decyzje dotyczące zaciągnięcia pożyczek w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi odpowiednio na 272 800 PLN na docieplenie przedszkola nr 8 i 1 660 000 PLN na rozbudowę obwodnicy N-S, której koszt całkowity ma wynieść 5 400 000 PLN.

Pozyczka 24-03-2016 02
Kliknij, aby powiększyć.

Inną kwestią jest odpowiedź na pytanie: czy ta droga jest w tej chwili priorytetem, skoro ulice w centrum miasta są w tragicznym stanie i nic nie wskazuje na to, że zostaną szybko naprawione? Przykłady? Proszę bardzo: Sienkiewicza, Próchnika, cała Roosevelta, Żelazna, Wojska Polskiego od granic miasta do ul. Skłodowskiej z wyłączeniem kilkusetmetrowego odcinka już naprawionego, Cmentarna i in.

Na urzędowej stronie „piotrkow.pl” próżno szukać informacji na temat zaciąganych pożyczek, gdyż magistraccy pracownicy nie chcą psuć obrazu miasta, który od 10 lat nieustannie i bezczelnie fałszują.

→ (mb)

2.04.2016

• foto i repr.: GazetaTRYBUNALSKA.pl

Czytaj także:

> „Chojniak zadłuża miasto”

> „Kolejna pożyczka”

> „Zmarnowane 20 miesięcy”

 

 

0
0

5 thoughts on “Chojniak zadłuża miasto 2016 vol. 1

 • 07/04/2016 at 10:01
  Permalink

  Dziś w strefie pytań na antenie lokalnego radia Strefa.FM Chojniak (na pytanie słuchacza) powiedział, że zadłużenie Piotrkowa Trybunalskiego na jednego mieszkańca wynosi 1.700 zł !!! Cudownie…..

  0

  0
  Reply
 • 04/04/2016 at 23:36
  Permalink

  Wierny_Czytelniku. Jeżeli nawet jest to narzekanie, to jest ono każdorazowo poparte przykładami oraz dowodami (Kliknij, aby powiększyć). W innych mediach raczej ci tego nie powiedzą, bo albo się boją, albo jest to twór z urzędu (coś w rodzaju tv Piotrków). Starówka wypiękniała jak w nie jednym polskim mieście po wejściu do Uni, tylko niedługo nie będzie miał kto po niej spacerować.
  Co obecna władza zrobiła, żeby zatrzymać falę „wyprowadzek”, chociaż częściowo?
  Jeżeli nie byłeś, to zapytaj się kogoś kto był, jak wyglądały juwenalia w roku 2000, 2001, 2002.
  Nie poznasz miasta.

  0

  0
  Reply
 • 02/04/2016 at 19:49
  Permalink

  Oj szanowny redaktorze. Nie zgadzam się z ciągłym pańskim narzekaniem na władzę. Według mnie, piotrkowianina, w mieście za kandydatury pana Chojniaka zmieniło się bardzo dużo. Stare miasto wywrócone do góry nogami, obskurne i brudne kamienice zmieniono na szykownie odrestaurowane budynki. To nasza wizytówka! Ciągłe remonty dróg, ciężko na kartce A4 zapisać, które odcinki były modernizowane, było ich aż tak wiele. Wzrost zatrudnienia oraz utrzymywanie dobrych kontaktów z największym inwestorem (śp.) z naszego regionu daje naszym mieszkańcom miejsca pracy.
  Polecam panu wyjść czasem na ulicę oraz zrobić coś pozytywnego dla naszego miasta. W pańskich artykułach ciągle tylko narzekanie, ubliżanie oraz wypominanie. Rzetelne oraz obiektywne dziennikarstwo nie charakteryzuje się takimi zachowaniami.
  Kiedy chcę przeczytać propagandę oraz chwalenie pod niebiosa naszych rządzących zaglądam na stronę piotrkow.pl kiedy chcę przeczytać narzekania oraz krytykowania zaglądam na tę stronę.
  Cieszę się, że w internecie są jeszcze obiektywne strony, które na bieżąco informują o wydarzeniach z naszego regionu. e-OBIEKTYWNIE.

  0

  0
  Reply
  • 03/04/2016 at 22:10
   Permalink

   Dziekuje za ten glos rozsadku! Juz tracilam wiare w ludzi:-)

   0

   0
   Reply
  • 07/04/2016 at 19:42
   Permalink

   Po Pańskiej wypowiedzi. Mam wrażenie jakby Pan żył w Matrixe, oderwany kompletnie od rzeczywistości.

   0

   0
   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.