Chojniak pod murem: Nie wiem o czym pani mówi

Przypominamy fragment reportażu stacji TVN24 wyemitowanego w ramach cyklu „Blisko ludzi” w grudniu 2014 roku.

Materiał dotyczył sytuacji w Szkole Podstawowej nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie wobec Beaty Zielonki – sekretarza szkoły – jej przełożone: Ewa Baranowska – ówczesna dyrektor placówki i Wioletta Matuszczyk – wicedyrektor przez wiele lat stosowały mobbing.

Doprowadzona do granicy wytrzymałości Zielonka zwróciła się o pomoc do wymiaru sprawiedliwości. Sąd I instancji uznał winę obu dyrektorek i zasądził na rzecz poszkodowanej blisko 20 tys. PLN zadośćuczynienia i odszkodowania. Mimo to Wioletta Matuszczyk wkrótce potem awansowała na dyrektora SP nr 10, gdzie pracuje do dziś.

Reporterka TVN24 usiłowała skontaktować się z rzecznikiem urzędu miejskiego Bąkowiczem, aby uzyskać komentarz do wyroku, jednak ten unikał z nią kontaktu. W związku z tym zapytała o to samo prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka. Jego reakcja została zarejestrowana na filmie ( od 1:35 min.) znajdującym się pod adresem: > http://www.tvn24.pl/lodz,69/mowily-ze-mam-odchudzic-tlusta-d-mobbing-w-piotrkowskiej-szkole-zwierzchnicy-nie-reaguja,494718.html

Komentarz

Wystraszony i zdezorientowany Chojniak, pozbawiony wsparcia swoich współpracowników nie był w stanie powiedzieć nic rozsądnego, zachowywał się jak dzieciak przyłapany na kłamstwie. Gdyby mógł zapadłby się pod ziemię. Film doskonale obrazuje styl sprawowania władzy: trudne tematy są pomijane, albo zamiatane pod dywan, a wobec osób z tzw. „układu piotrkowskiego” które dopuściły się nieprawidłowości konsekwencje nie są wyciągane, a wręcz przeciwnie.

→ (mb)

14.04.2016

• foto: TVN24.pl / screen (mb)

 

 

1
0

Jedna myśl na temat “Chojniak pod murem: Nie wiem o czym pani mówi

 • 14/04/2016 o 20:21
  Permalink

  Hmm pani dziennikarka mowi, ze probowala sie skontaktowac od rana… faktycznie ignorwali ja tygodniami… bez przesady.

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.