Awans prokuratora Grochulskiego

Grochulski_2016_sprawozdanie
Kliknij, aby powiększyć.
28.04.2016 r. prokurator Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim Piotr Grochulski (ur. 1967) został powołany na stanowisko Prokuratora Rejonowego w Bełchatowie. Informację tę potwierdził w rozmowie z „Gazetą Trybunalską” rzecznik instytucji prok. S. Mamrot.

Wyrażamy nadzieję, że Grochulski wraz z przejściem do Bełchatowa zrezygnuje z zasiadania w Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, powołanej przez Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego. Jego obecność w składzie Komisji od dawna budziła uzasadnione obawy mieszkańców miasta, dla których łączenie funkcji członka magistrackiego organu z posadą prokuratora, mogla mieć wpływ na bezstronność w ocenie spraw prowadzonych z udziałem urzędu miejskiego i jednostek jemu podległych.

Jako ciekawostkę przedstawiamy dwa pisma prokuratora Grochulskiego pochodzące z roku 2006. W jednym z nich postanawia zasięgnąć opinii radcy prawnego w prowadzonym postępowaniu, zaś w drugim uchyla własne postanowienie. Nie trzeba być specjalistą od prawa, aby dostrzec, że profesjonalizmem ma to niewiele wspólnego.

Grochulski_2006_pismo_1_gt
Kliknij, aby powiększyć.
Grochulski_2006_pismo_2_gt
Kliknij, aby powiększyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

→ (mb)

29.04.2016

• Zdjęcie górne: 25.09.2014 r., prezydent Piotrkowa Chojniak wręcza prokuratorowi Grochulskiemu,
zawodnikowi klubu OYAMA Karate WASHI, nagrodę za wybitne osiągnięcia sportowe. Foto: piotrkow.pl

• repr.: GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

0
1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.