ZIOM znika z piotrkowskich ulic, ale czy na długo?

Wczoraj, 14 marca 2016 r. w siedzibie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta rozstrzygnięto przetarg na utrzymanie czystości i porządku na terenie Piotrkowa.

Do rywalizacji o miejski kontrakt stanęły trzy prywatne podmioty: „KBU” sp. z o.o. z Krakowa, „DREWZEL” sp. j. z Wojsławic powiat Zduńska Wola i P.U. ‚ZIOM” s.c. z Piotrkowa Trybunalskiego – firma, która czynności porządkowe wykonywała do tej pory.

Po przeanalizowaniu ofert zleceniodawca wybrał przedsiębiorstwo „DREWZEL”, z którym umowa zostanie podpisana pod koniec miesiąca. Ceny za usługi, które zaproponowali oferenci zawarte są w dokumencie przetargowym, który znajduje się poniżej.

Trudno w tej chwili zakładać, czy nowy operator porządkowy będzie należycie wywiązywał się ze swoich obowiązków i zyska uznanie zleceniodawcy, czy powtórzy się sytuacja sprzed kilku lat, gdy firmy „ROKA”, która mimo przedstawienia korzystnej oferty i dużego zaangażowania, miała bardzo złą opinię w Zarządzie Dróg, co doprowadziło do zerwania umowy i zastąpienia jej spółką „ZIOM”.

O podejrzanych relacjach pomiędzy Zarządem Dróg, a „ZIOM-em” pisaliśmy w 2015 r. w artykule > „Głupie deski”.

→ (mb)

15.03.2016

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

Sprzatanie_miasta_2016_01
Kliknij, aby powiększyć.
Sprzatanie_miasta_2016_02
Kliknij, aby powiększyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0
0

Jedna myśl na temat “ZIOM znika z piotrkowskich ulic, ale czy na długo?

 • 25/03/2016 o 19:07
  Permalink

  Ziom nie znika z ulic, wykonawca z najtańszą ofertą wycofał sie z podpisania umowy, na rzecz wykonawcy Ziom, sztuczka stara jak świat że tańszy wycofuje i zamówienie bierze droższy, 400 00 tys zł to są już jakieś pieniądze, ciekawe czy zostało zatrzymane wadium temu co sie wycofał z podpisania umowy na korzyść ZIOMA …..

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.