Wandale namierzeni

Grupa trzech młodocianych przestępców w nocy z 1 na 2 marca 2016 r. zdewastowała pomnik poświęcony bohaterom walk 1939-1945, posadowiony na skwerze przy placu Niepodległości.
Pomnik_3 foto piotrkow-pl
Oczyszczanie pomnika z niechcianych napisów. Foto: piotrkow.pl

Na cokole pomnika, czerwoną farbą w sprayu wandale wykaligrafowali napis „Precz z komuną” oraz znak Polski Walczącej, a następnie udali się w okolice Rynku Trybunalskiego. Czujne oko monitoringu zarejestrowało sprawców zdarzenia.

Sprawę prowadzi policja i, jak udało się nam ustalić, nie będzie problemu z identyfikacją złoczyńców. Biorąc pod uwagę charakter działań można domniemywać, że wywodzą się oni ze środowiska pseudokibiców, którzy często podszywają się pod działaczy Ruchu Narodowego.

Koszty związane z oczyszczeniem pomnika oszacowano na ponad 1000 zł.

→ (mb)

4.03.2016

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

0
0

Jedna myśl na temat “Wandale namierzeni

 • 06/03/2016 o 20:35
  Permalink

  „Grupa trzech młodocianych przestępców w nocy z 1 na 2 marca 2016 r. zdewastowała pomnik poświęcony bohaterom walk 1939-1945, posadowiony na skwerze przy placu Niepodległości.
  ….
  ….
  Czujne oko monitoringu zarejestrowało sprawców zdarzenia.”
  Albo to oko było wczorajsze, albo te kamery z demobilu, operator nie taki czy co. Jak można było wykonać te napisy w nocy z 1 na 2 marca, skoro one już 1 marca były bardzo dobrze widoczne.

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.