Urodziny Mistrza Andrzeja Wajdy

Cały dzisiejszy dzień media informowały o pięknej rocznicy 90-lecia urodzin Andrzeja Wajdy, reżysera filmowego i teatralnego, który rozsławił polską kinematografię w świecie.

Mogliśmy usłyszeć i przeczytać dziesiątki komentarzy, wspomnień, anegdot dotyczących artysty i jego pracy, wypowiadanych przez luminarzy narodowej sztuki, polityków, historyków, krytyków i recenzentów.

I pod tym względem był to wzruszający i miły dzień, bo cóż może być lepszego ponad dobrze przeżyte 90 lat, pełne nowych wyzwań, głębokich treści i ponadczasowych dzieł?

Cząstkę twórczości Wajdy, nosi w sobie każdy wrażliwy Polak, konsument lub aranżer kultury, który gen szacunku dla tej wielkiej indywidualności, przekazuje następnym pokoleniom.

Andrzejowi Wajdzie składamy najszczersze powinszowania długich lat życia w zdrowiu i spokoju, a nam wszystkim, aby estyma dla jego osoby i sztuki była wieczna i niezmącona przez żadne, zmurszałe papiery, cuchnące dymem tytoniowym, odnalezione na strychu czy w piwnicy, bo tego znieść byśmy nie potrafili.

→ Mariusz Baryła

6.03.2016, godz. 23:56

• foto: Marta Łącka, 2015

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.