Światowe Dni Młodzieży i apel Urbana

Królewskie miasto Kraków żyje zbliżającymi się wielkimi krokami 31. Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w dniach 26-31 lipca tego roku.

W całym mieście widać coraz więcej akcentów dotyczących tego wydarzenia. Tymczasem redaktor naczelny tygodnika „Nie” Jerzy Urban w ostatnim wydaniu swojego pisma zamieścił „Apel do papieża”. Forma tekstu jest charakterystyczna dla wydawnictwa i nie każdemu przypadnie do gustu.

Apel do papieża

piszę do Pana ja, niezależny od nikogo ateista, ponieważ żaden polski polityk nie zgłosi ani redaktor nie opublikuje takiej prośby. Boją się bowiem wyborców lub widzów czy czytelników w większości twierdzących, że są katolikami. Tylko ja więc mogę wnosić o odwołanie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie oraz o nieprzyjeżdżanie Pana do Polski, Panie Papieżu.

Powodem niniejszej supliki są samobójcze zamachy terrorystyczne w stolicy Europejczyków – Brukseli. I wcześniejsze zabójstwa w Paryżu oraz innych miastach kontynentu.

Ma być Pan gwoździem festiwalu, na którym planują się zgromadzić w jednym miejscu miliony pana młodych wyznawców. Nie istnieje realna możliwość odróżnienia na granicach Polski radykalnych islamistów od pokojowo nastawionych katolików. Tym bardziej niepodobna sprawić, aby wśród takiej masy młodzieży nie pojawili się terroryści-samobójcy. Urządzenia wybuchowe z łatwością sporządzą sobie oni już na polskim terytorium.

Pan sam będzie dobrze chroniony przez jawne i tajne formacje policyjne. 2,5 miliona zgromadzonych ludzi nie potrafi uchronić nawet państwo sprawne. Polskie państwo jest zaś tak zdemolowane, że nawet jego prezydentowi zakłada się w aucie wycofaną z użytku sparciałą oponę, przez co leci do rowu.

Proszę, żeby rozważył Pan, Panie Papieżu, co dla Pana ważniejsze: efekt propagandowy Dni Młodzieży czy życie i zdrowie młodych ludzi, którzy panu ufają. Uprzedzam, że przyjeżdżając na celebrę, może Pan mocno obciążyć swoje sumienie i wizerunek.

Sądzę, że wielu ludzi lęka się tego samego, co ja, dlatego proszę ich o podpisanie się pod tym apelem, żeby cywilizacja życia zwyciężyła.

JERZY URBAN

redaktor tygodnika „NIE”

numer 13/2016

Pod wpisem znalazła się tabela, którą można wypełnić i przesłać do redakcji „NIE”. Oczywiście słów Urbana nikt z organizatorów ŚDM nie potraktuje poważnie.

→ (mb)

29.03.2016

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

0
0

Jedna myśl na temat “Światowe Dni Młodzieży i apel Urbana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.