Kronika policyjna: Zduńska Wola, Radomsko, Pabianice, Łódź, Piotrków, Kutno

Z informacji o przestępstwach i zdarzeniach jakie miały miejsce w minionym tygodniu na terenie woj. łódzkiego wybraliśmy kilka najciekawszych.

Zduńska Wola – włamywali się do automatów z grami

Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi  dwóm mężczyznom w wieku 25 i 27 lat, którzy włamali się i ukradli kilka tysięcy złotych z automatów do gier w jednym z lokali w Zduńskiej Woli. Kilka dni temu, policjanci zostali powiadomieni, że 28 lutego 2016 roku w godzinach rannych w jednym z lokali przy ulicy Sieradzkiej w Zduńskiej Woli, w którym znajdowały się automaty do gier losowych, doszło do kradzieży z włamaniem. Sprawcy zerwali kłódki zabezpieczające i ukradli z maszyny kasetę z pieniędzmi. Pokrzywdzony oszacował, że łupem mogło paść około 3 000 złotych. Ogólne straty określił na ponad 4500 złotych.  Zduńskowolscy kryminalni  ustalili, że włamania tego dopuścili się 27-letni mieszkaniec gminy Zapolice wraz z 25-letnim zduńskowolaninem. Pomocny w ustaleniach był monitoring, którego  sprawcy nie zauważyli. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w mieszkaniach. Byli zaskoczeni. Trafili do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawią im zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im za to  kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Radomsko – kłusownik wpadł w ręce policjantów

Dzięki działaniom przeprowadzonym wraz z kołem łowieckim. 8 marca 2016 roku do policyjnego aresztu trafił 54 -letni mieszkaniec gminy Kamieńsk, który niedaleko swojego miejsca zamieszkania rozstawiał metalowe sidła tzw. wnyki, przeznaczone dla grubej zwierzyny łownej.  Kilka dni wcześniej policjanci z Komisariatu w Kamieńsku otrzymali informację o porozkładanych wnykach. Zarówno funkcjonariusze, jak i członkowie tamtejszego koła łowieckiego prowadzili obserwację wytypowanych miejsc. Oczekiwania szybko przyniosły efekt. 8 marca 2016 roku, wczesnym rankiem 54 -latek  posprawdzał porozkładane przez  niego sidła i z jednego zabrał martwą już sarnę. Mundurowi w miejscu zamieszkania 54- latka zabezpieczyli poporcjowane już mięso i skórę sarny. Zatrzymany jest dobrze znany policjantom ze względu na wcześniejsze konflikty z prawem. Za kłusownictwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pabianice – pobił niepełnosprawnego

34-letni pabianiczanin odpowie za pobicie niepełnosprawnego mężczyzny. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Pabianiccy policjanci zatrzymali 34-latka, mającego związek z pobiciem niepełnosprawnego, schorowanego mężczyzny. Do zdarzenia doszło 4 marca 2016 roku. W godzinach popołudniowych do mieszkania pokrzywdzonego zawitał 34-latek. Właściciel nie życząc sobie jego obecności wyprosił go z lokalu. Wtedy nieproszony gość rzucił się na leżącego w łóżku schorowanego 61-latka. Kopał go po żebrach i bił po głowie.  Groził  również bezbronnej ofierze pozbawieniem życia. Po wyładowaniu swojej agresji opuścił mieszkanie, pozostawiając pobitego bez żadnej pomocy. Z pomocą przyszła sąsiadka, która na miejsce wezwała pogotowie. 61-latek z obrażeniami klatki piersiowej i głowy trafił do szpitala. Zatrzymany w tej sprawie 34-latek usłyszał zarzuty związane z pobiciem, naruszeniem miru domowego i kierowania gróźb karalnych. Do pabianickiego sądu trafił prokuratorski wniosek o zastosowanie wobec sprawcy tymczasowego aresztowania. Jeszcze dzisiaj zapadną decyzje o dalszym losie 34-latka.

Łódź – zaginiona 15-latka odnaleziona w … pawlaczu

Policjanci odnaleźli zaginiona 15-latkę w wynajmowanym mieszkaniu. Nie chcąc wracać do ośrodka socjoterapii ukryła się przed funkcjonariuszami w pawlaczu a dodatkowo zmieniła wygląd. Na początku lutego 2016 roku policjanci otrzymali zgłoszenie zaginięcia 15-letniej Moniki, która najprawdopodobniej uciekła z Ośrodka Socjoterapii przy ulicy Spadkowej w Łodzi. Oprócz wielu innych czynności poszukiwawczych  policjanci rozesłali także komunikaty do mediów.10 marca funkcjonariusze otrzymali informację, że w mieszkaniu przy ulicy Florecistów w Łodzi  może przebywać zaginiona nastolatka. Ustalenia wskazywały, że mogła zmienić wygląd farbując włosy na blond i obcinając je. Podczas rozmów z lokatorami domu policjanci dowiedzieli się, że w wytypowanym mieszkaniu przebywają trzy osoby, dwóch chłopaków i dziewczyna. Oficjalnie mieli być studentami wynajmującymi lokum. Niestety nikt nie otwierał drzwi. Policjanci skontaktowali się  z właścicielem, który przyjechał wraz z kluczami. Wewnątrz zastano dwóch mężczyzn w wieku 24 i 29 lat. Twierdzili, że spali i nie słyszeli pukania. Odpowiadając na pytania poszukiwaczy chcieli wprowadzić ich w błąd mówiąc, że Monika wyszła z domu. Podczas dokładnego sprawdzania okazało się, że dziewczyna schowała się w pawlaczu w przedpokoju. Potwierdziła, że przebywała tam dobrowolnie i nikt jej nie przetrzymywał.

Piotrków Trybunalski – dziupla samochodowa w stodole

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zabezpieczyli samochód oraz ładowarkę teleskopową pochodzące z kradzieży. Pojazdy znaleźli w  „dziupli” na terenie jednej z miejscowości w gminie Gorzkowice. W tej sprawie została zatrzymana 44-letnia kobieta. Usłyszała już zarzut. Za przestępstwo paserstwa, którego się dopuściła, grozi jej kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim wspólnie z funkcjonariuszami z Gorzkowic, 10 marca 2016 roku weszli na teren posesji w jednej z miejscowości w gminie Gorzkowice. Jak już wcześniej ustalili, w pomieszczeniach gospodarczych pod wskazanym adresem przechowywane były pojazdy, które nie zostały nabyte w uczciwy sposób. Policjanci szczegółowo sprawdzali każdy element karoserii, numery identyfikacyjne na maszynach oraz samochodach. Podczas prowadzonych działań zabezpieczyli audi model B8 oraz ładowarkę teleskopową – oba pojazdy pochodzące z kradzieży. Funkcjonariusze zatrzymali do tej sprawy 44-letnią kobietę, właścicielkę posesji, podejrzewaną o paserstwo. Łączna wartość odzyskanego sprzętu to kwota ponad 400 tysięcy złotych. Zatrzymana usłyszała zarzut. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za przestępstwo paserstwa grozi kara nawet 5 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Kutno – niedoszła samobójczyni

15 marca 2016 roku o godzinie 11.15 oficer dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na skrzyżowaniu ulic Morcinka i Kościuszki stoi kobieta, która chce odebrać sobie życie. Na miejscu interwencji patrol mundurowych zauważył kobietę, która trzymała przy swojej szyi nóż. Krzyczała, że popełni samobójstwo. Fachowa rozmowa policjantów z desperatką doprowadziła do tego, że kobieta dobrowolnie oddała nóż. Na miejsce zostały wezwane służby medyczne. 31- latka trafiła pod opiekę lekarzy. Była pod wpływem alkoholu. Tylko dzięki szybkiej reakcji policjantów mieszkanka powiatu kutnowskiego nadal żyje.

Piotrków Trybunalski – byłeś świadkiem, skontaktuj się z policją

portret pamieciowy
Kliknij, aby powiększyć. Rys. policja.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim prowadzą postępowanie w sprawie  kradzieży mieszkaniowej, która miała miejsce na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Wówczas nieznani sprawcy mężczyzna i kobieta podający się pracowników administracji mieszkaniowej dokonali kradzieży biżuterii złotej o wartości kilku tysięcy złotych. Funkcjonariusze proszą osoby, które mają wiedzę na temat tego zdarzenia lub rozpoznaj sprawców na portretach pamięciowych o kontakt pod numerem telefonu 44 647 91 65 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00 lub na telefon dyżurnego jednostki 44 647 94 62 i na numer alarmowy 997.

→ KWP w Łodzi / KMP w Piotrkowie / (mb)

18.03.2016

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.