Fronda.pl o piotrkowskich uroczystościach

Portal „fronda.pl” zainteresował się naszym wczorajszym tekstem dotyczącym obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” pt. „Farsa z Żołnierzy Wyklętych”.

W artykule noszącym tytuł „Ormowcy i TW Wyklęci” jego autor pisze m. in.:

Portal Fronda.pl pytał o sprawę rzecznika Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Ten zapewnił nas, że żadnego problemu nie ma, bo nikt nie prowadzi selekcji osób chcących wziąć udział w miejskich uroczystościach. Przekonywał, że nie wie niczego o współpracy wyżej wymienionych z komunistyczną bezpieką.

Zadziwiająca jest amnezja rzecznika Bąkowicza. Obszerne materiały dotyczące agenturalnej działalności pseudo kombatantów są regularnie publikowane nie tylko na stronach „Gazety Trybunalskiej”, ale przede wszystkim w miesięczniku „Kurier. Kultura i Rzeczywistość”, ale jak widać, gminni notable są głusi i ślepi na historyczne fakty.

Czyżby promowanie ormowców i esbeckich donosicieli było dla prezydenta Chojniaka i przewodniczącego Błaszczyńskiego ważniejsze od elementarnej uczciwości? Czy haniebne działania gminnych urzędników wynikają z przemyślnego planu, czy są jedynie niegodnymi, amoralnymi praktykami swoistego towarzystwa wzajemnej adoracji? My wam medal – wy nam medal.

Władze Piotrkowa, choć nominalnie prawicowe, są w istocie odszczepieńcami od Prawa i Sprawiedliwości. Dziś zbijają kapitał polityczny na sloganach tej partii, choć nie mają z nią już nic wspólnego.

→ Mariusz Baryła

1.03.2016

• foto: screen / fronda.pl

Czytaj także:

> Czy samorząd wspiera agenturę?

> Mortal Kombat czyli medale zasługi dla fałszywych kombatantów

> Patriotyzm jednego weekendu

 

 

0
1

Jedna myśl na temat “Fronda.pl o piotrkowskich uroczystościach

 • 01/03/2016 o 18:15
  Permalink

  Dlatego Chojniak wygrywa wybory. Większość jego wyborców w wieku 75+ nie ma świadomości, że 10 lat temu został wyrzucony z PiS za nie dotrzymanie przedwyborczego słowa. Jego zastępcami mięli zostać pomagający mu podczas kampanii czołowi działacze PiS w Piotrkowie. Z listy PiS został prezydentem i wykiwał chłopaków po wszystkim

  0

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.