Zyberyng – typowy PiS-owiec

Szymon Zyberyng ps. „Zybek” jest adwokatem. Mieszka w Radomsku. Tam też prowadzi kancelarię adwokacką. Należy do aktywnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości.
Zyberyng_2016_foto_witoldwitczak
Od lewej: Zyberyng, Macierewicz, Witczak. Foto: witoldwitczak.pl

Jeszcze niedawno mówiono, że Witold Witczak – przewodniczący powiatowych struktur ugrupowania – pozycjonuje go, jako swoją „prawą ręką”. Odkąd jednak Witczak obraził się na partyjnych towarzyszy za to, że nie wpisali go na listę kandydatów do sejmu, dokładnie nie wiadomo, którą częścią ciała przewodniczącego jest aktualnie Zyberyng.

Prawnik jest bardzo aktywny w internecie. Pod adresem szymonzyberyng.pl prowadzi blog, na którym dzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi historii, polityki, spraw społecznych. Oprócz tego posiada dwa konta na facebooku: Szymon Zyberyng i Szymon Zyberyngg – to drugie działa od kilku zaledwie dni, od chwili, gdy wszedł w konflikt z moderatorami fb publikując treści niezgodne z regulaminem portalu:

Szymon Zyberyngg do Szymon Zyberyng *)

27 styczeń o 20:28

Witam
Z serii CENZURA na „wolnościowym” FB. Za wpis o imigrantach „Krótka informacja dla pohańców. Nie dajcie się relokować do Polski. Lokujcie się z całych sił, swoimi ciemnymi ręcyma i nogamy(które pracy nie zaznały), w Niemczech, Holandii, Francji. W Polsce nie przyjęła się poprawność polityczna…..itd”(cały wpis jest jeszcze w grupie POwiedz dość- czas POżegnać PO )
zostałem na miesiąc totalnie zablokowany przez FB, jako faszysta, głoszący reakcyjne poglądy. Dawałem radę za komuny,dam i teraz. Założyłem tymczasowe konto Szymon Zyberyngg. Prosżę o kontakt na tamto konto.

W notce biograficznej zamieszczonej na blogu działacz tak pisze o sobie:

W latach 80 aktywny opozycjonista, działacz nielegalnego NZS-u i  pomarańczowej alternatywy.  Od 1989 r., członek wladz krajowych NZS-u. Konserwatywny liberał. Antykomunista. Zwolennik: lustracji, w szczególności  lustracji hierarchii kościelnej, zwolennik  zjednoczonej Europy suwerennych państw.-”Europy Ojczyzn”, obecności wartości chrześcijańskich w życiu społeczno-politycznym Polski i Europy, zdecydowanej polityki wobec Rosji(pamiętający o zaborach, tronie polskich królów,  ktorego carowie używali jako klozetu,  rzeźi warszawskiej Pragi  z 1794 r. , bolszewikach z 1920 r, o agresji sowietów  we wrześniu 1939 r, oficerach pomordowanych  w Katyniu, o zabranych nam w 1944 r. naszych rdzennych wschodnich ziemiach,  o polskich patriotach z AK , NSZ , KWP i innch organizacji podziemia niepodległościowego  mordowanych od 1944 przez  NKWD). Ulubioione miasto- Monachium. Nie żyję tylko przeszłością. Lubię : podrożować, delektować sie czerwonym winem, poznawac nowe smaki różnych kuchni świata, czytać książki. Jestem wnikliwym obserwatorem  lokalneg , polskiego i światowego życia politycznego. *)

Jak przystało na „wnikliwego obserwatora” Zyberyng potrafi dostrzec i opisać zjawiska i osoby w sposób bardzo charakterystyczny dla niektórych fanatyków Prawa i Sprawiedliwości:

Pamiętacie jak Komorowski lansował się z orłem z czekolady, bez korony, POsadzonym na czymś co przypominało g…o ? To pewien symbol gównianej prezydentury Komorowskiego, jego podejścia do POLSKIEJ TRADYCJI, HISTORII i przyszłości Polski ! WOLNI POLACY prezydentowi który babrze ORŁA w gó..ie, mówią WSI-o ! (15 lutego o 12:20) *)

Niejaki Nałęcz były komÓnistyczny aparatczyk, propagandzista zatrÓdniony w pałacu namiestnikowskim, wysyczał, że jak widzi pana A. Dudę, to widzi cień Barbary Blidy. A Ja, jak pszyklONdam się dokładnie namiestnikowi Komorofzkiemó to widzę NITKI, prowadzące do „bochateruf” POwiązanych z sowiecka agentÓrą z WSI ! (10 lutego o 13:05) *)

Co zrobimy z ewidentną dyskryminacją pedofili, zoofili, nekrofili ? 17 maja 1990 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), wykreśliła homoseksualizm z Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych. Stwierdziła również, iż żadna orientacja seksualna (w tym homoseksualna) nie powinna być przez nikogo traktowana jako zaburzenie ! Pytam co z dyskryminacją pedofilii, przecież to także tylko zaburzenie orientacji seksualnej ? (14 czerwca 2015 o 12:48) *)

Zyberyng_2016_01a
Foto: screen facebook.com

Co radomszczański mędrzec sądzi o przewodniczącym Nowoczesnej? Epitety pojawiają się coraz bardziej wyszukane. Łatwo sobie wyobrazić twarz piszącego poniższe słowa:

Następca Tuska, mesjasz „demokratów” odpędzonych przez naród od koryta, niejaki Rysiek Petru swoją młodość spędził w Moskwie. Nie wiem czy został J-23. Natomiast wiem na pewno, że jest „kretynosem” mającym ogromne braki w podstawowej wiedzy. Chyba ruscy stworzyli z Ryśka „erudytę” który uważa , że Polacy obchodzą święto sześciu króli, J.Piłsudski zorganizował zamach majowy w 1935 r(czyli po swojej śmierci)., Juliusz Cezar przekroczył bramy Rzymu na RUBIKONIU(ha, ha), w Polsce obradował „SEJM GŁUCHY”.
Lider opozycji jest śmiesznym PAJACEM, próbującym zrobić z siebie autorytet. Nie bądź PAJACEM, nie wierz Ryśkowi, że Jezusa ukrzyżowali Indianie, a Cesarstwo Rzymskie pokonali Asterix i Obelix. Nie wierz, że w Polsce demokracja jest zagrożona. Polsce, zagrażały tylko rządy oszustów i złodziei.
(24 styczeń o 14:22) *)

„Wolny Polak” o typowo polsko brzmiącym nazwisku Zyberyng lubuje się w wywodach dotyczących historii. O wyzwoleniu Polski spod okupacji hitlerowskiej i osobach oddających cześć żołnierzom biorącym udział w walkach ma jednoznaczną opinię:

Każdy, kto oddaje hołd J.Stalinowi i Armii Czerwonej, tak naprawdę wyklucza się ze wspólnoty historycznej, tradycji wolnych Polaków. Natomiast wchodzi do wspólnoty osób polskojęzycznych, bolszewików, komunistów, stalinowskiej agentury, ubeków, najgorszych szumowin, które nie chciały wolnej, suwerennej, niepodległej Polski.

Każdy kto przychodzi(nawet jak nie ma czerwonej gwiazdy na czapce) świętować rzekome „wyzwolenie” w 1945 r., oddając hołd Stalinowi i jego żołnierzom z NKWD, nie dość, że podle kłamie, to po prostu wymiotuje do grobów Polaków eksterminowanych w Gułagach, zamordowanych w Katyniu, podczas „obławy augustowskiej”, członków polskiego rządu porwanych, a następnie zamordowanych w Moskwie, wszystkich „żołnierzy wyklętych”- z KWP, NSZ, AK, WiN, i podziemia niepodległościowego biorących udział w powstaniu antykomunistycznym. (Luty 12th, 2014) *)

Nawet pobieżna analiza wpisów Zyberynga dowodzi, że powstają one w emocjonalnym uniesieniu, a wymyślanie coraz bardziej obraźliwych sformułowań sprawia mu niewątpliwą przyjemność. Szczególnie dobrze jest to widoczne we wpisach na facebooku, gdzie autor w swej zapalczywości zupełnie przestaje kontrolować zasady posługiwania się językiem ojczystym.

Na koniec zostawiam prawdziwą homofobiczną perłę, jaką pod koniec stycznia uraczył swoich czytelników Zyberyng. Co ciekawe wykorzystuje tutaj liczbą mnogą, a to oznacza, że wypowiada się w imieniu większej grupy osób. Jakiej? Możemy się tylko domyślać.

Krótka informacja dla pohańców. Nie dajcie się relokować do Polski. Lokujcie się z całych sił, swoimi ciemnymi ręcyma i nogamy(które pracy nie zaznały), w Niemczech, Holandii, Francji. W Polsce nie przyjęła się poprawność polityczna. Nie jesteśmy zniewieściali, spedaleni jak niemiaszki, „żabojady” i „wiatraki”. Polacy nie pozwolą wam bezkarnie gwałcić Naszych córek, żon, sióstr, matek. Na znak protestu nie założymy spódnic, nie będziemy robić marszów i dawać wam kwiatów. Jesteśmy narodem, w którym tradycja nie zginęła. Więc możecie skończyć jak ci pohańcy, którzy w XVII w., próbowali imigrować na Nasze kresy. Najbardziej znany, nazywa się Azja Tuhajbejowicz. Pohańbił Ewę Nowowiejską. Kwiatów nie dostał. Nie idźcie w jego ślady. (27 stycznia 2016 o 15:29) *)

Szymon Zyberyng ps. „Zybek” jest adwokatem. Mieszka w Radomsku. Tam też prowadzi kancelarię adwokacką. Wykonuje zawód społecznego zaufania.

→ Mariusz Baryła

3.02.2016

*) w cytowanych fragmentach zachowano oryginalną pisownię

• foto: screen facebook.com

 

 

4
4

5 myśli na temat “Zyberyng – typowy PiS-owiec

 • 31/01/2019 o 15:51
  Permalink

  Zyberyng bardziej znany jest pod pseudonimem Spocony Adwokat

  1

  0
  Odpowiedz
 • 11/07/2018 o 10:54
  Permalink

  Adwokat nie byłby adwokatem, gdyby nie mówił tego co potrzeba w danej chwili.
  Kadry PiS są prawdziwie p(i)s-ie.

  1

  1
  Odpowiedz
 • 04/03/2018 o 19:58
  Permalink

  Proszę o krótką informację o Panskich zwiazkach z Radomskiem gdzie Pan miesz
  kal i jakie ma Pan z zakladami Zyberynga w Radomsku. Nie mieszkam juz dość długo w Radomsku.Może wymienimy się historią miasta i ludzi Pozdrawiam Henryk

  3

  1
  Odpowiedz
 • 12/05/2017 o 16:19
  Permalink

  Za plecami Macierewicza, cwane szuje robią złote geszefty, takich filistrów najwięcej jest w prowincjonalnej polityce, mącą wodę, przejmują kamienice, stanowiska, a gęba pełna frazesów.

  4

  6
  Odpowiedz
 • 22/11/2016 o 23:04
  Permalink

  Dziękuję serdecznie, że ktoś wreszcie opublikował i ujawnił wypowiedzi szanowanego adwokata Zyberynga z kancelarii w Radomsku. Więcej można poczytać na koncie facebook-owym. To niewątpliwie człowiek zatracony w swoim „jestestwie” !!!!
  To człowiek (…) Powinien go ktoś wreszcie ukarać za tą pychę. Jak taki człowiek sprawuje urząd adwokacki. Przynosi hańbę temu zawodowi !
  Nasunął mi się na myśl pewien wiersz, który opisuje tego człowieka…. (…)

  6

  14
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.