Technicy w Zamku Królewskim

Napisał do nas oburzony Czytelnik pan W.D. (nazwisko znane redakcji) w sprawie wczorajszej uroczystości, jaka odbyła się w historycznych salach piotrkowskim zamku.

Szanowna Redakcjo, rózne rzeczy do tej pory działy się w moim ukochanym Piotrkowie, ale jeszcze się tak nie zdarzyło, żeby wręczać świadectwa ukończenia zawodówki na królewskim zamku. Jak tak dalej pójdzie, to w Warszawie na Zamku przy Krakowskim Przedmieściu będą dawali dyplomy ukończenia jakiegoś gastronomika. Proszę poruszyć to w Gazecie Trybunalskiej, bo tylko was na to stać. Pozdrawiam.

Więc sprawę poruszamy, choć trochę dziwi nas irytacja Czytelnika, bo w czasach, gdy wykwalifikowani pracownicy masowo opuszczają niewydolne gospodarczo ośrodki, przenosząc się, w poszukiwaniu pracy, do dużych miast, albo za granicę, 38. świeżo upieczonych absolwentów Akademii Haeringa, jak najbardziej należy przyjmować po królewsku.

Nas bardziej zaskoczyło nagłe zaangażowanie prezydenta miasta Chojniaka w promocję szkoły Haeringa, bo o ile pamiętamy, Chojniak jeszcze do niedawna nie był zainteresowany bliższymi kontaktami z niemieckim kapitałem.

Kilka lat temu, grupa radnych pod przewodnictwem szefa Rady Miasta Błaszczyńskiego, została zaproszona do zakładu przy ul Niskiej 14. Podczas spotkania poruszano kwestię współpracy spółki z Urzędem Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, której celem miało być otwarcie, na bazie którejś z istniejących szkół zawodowych, profilowej klasy kształcącej w zakresie obróbki skrawaniem, mechatroniki i automatyki. W ramach zachęty Anton Häring obiecał zakup 20 najnowocześniejszych komputerów dla dowolnej, wskazanej przez UM, placówki edukacyjnej.

Ze strony władz miasta nie było żadnego odzewu. Nie zrażony tym przedsiębiorca nawiązał współpracę z Publiczną Policealną Szkołą Nowoczesnych Technologii w Łodzi.

Jak więc widać Chojniak za wszelką cenę chce zatrzeć niemiłe wrażenie, tym bardziej, że po śmierci założyciela firmy, ster Grupy Haering wziął w swoje ręce jego syn Jurgen. Podczas ceremonii wręczenia dyplomów Chojniak powiedział:

Nieprzypadkowo wybraliśmy to miejsce. Jest to wyraz naszego uznania dla pracy i zaangażowania, które włożyliście w uzyskanie dyplomu Akademii. Jestem przekonany, że wiedzę i umiejętności, jakie zdobyliście będzie wykorzystywać w pracy na rzecz firmy oraz naszego miasta.

→ (mb)

19.02.2016

• foto: piotrkow.pl

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.