Piotrkowianie podczas marszu KOD w obronie TW „Bolka”

We wczorajszym marszu w obronie demokracji, który odbył się w Warszawie wzięła także udział reprezentacja Piotrkowa Trybunalskiego.

Manifestacja rozpoczęła się o godzinie 13.00 na błoniach Stadionu Narodowego. Następnie biało-czerwonych pochód przeszedł aleją Zieleniecką, przez most J. Poniatowskiego, Alejami Jerozolimskimi, ulicą Marszałkowską, Królewską do placu Piłsudskiego.

Według stołecznego magistratu uczestniczyło w nim 80 tys. osób, dane policji wskazywały na 15 tys. Marsz odbył się pod hasłem „My, naród”, a jego głównym celem była obrona dobrego imienia Lecha Wałęsy ps. „Bolek”. Twarzami wiecu byli; Ryszard Petru, Grzegorz Schetyna, Barbara Nowacka (sic!) oraz twórca KOD Kijowski, który odczytał list Wałęsy; noblista kolejny raz powtórzył, że „nigdy nie zgodziłem się na współpracę, nigdy nikogo nie skrzywdziłem”, co w oczywisty sposób pozostaje w sprzeczności z historycznymi dokumentami, udostępnionymi kilka dni temu przez Instytut Pamięci Narodowej.

Piotrków reprezentowali działacze lokalnych struktur KOD, a także osoby nie uczestniczące w spotkaniach grupy, a identyfikujące się z poczynaniami obrońców demokracji.

Wczorajszy protest dowiódł bezsprzecznie, że liderzy KOD są gotowi bronić, wykreowanych przez służbę bezpieczeństwa: osób, środowisk i idei, które stały się narzędziami w bezkrwawym przejściu komunistów, donosicieli i zdrajców narodu z jednego bytu w drugi, byle tylko przeciwstawić się obecnemu rządowi, PiS i J. Kaczyńskiemu. Można więc przyjąć, że Komitet nie broni demokracji, lecz polityczno-towarzyskiego układu zawartego w Magdalence, którego skutki są odczuwane do tej pory.

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown S.A. dla „Faktów” TVN i TVN24 wynika, że 51% Polaków uznaje, iż obecnie demonstracje organizowane przez Komitet Obrony Demokracji są niepotrzebne. 44% jest przeciwnego zdania, a 5% nie potrafi się określić.

Zabiegi KOD powoli tracą impet i polityczne znaczenie, a wystąpienie w obronie ubeckiego konfidenta ostatecznie podważa wiarygodność organizacji.

→ (mb)

28.02.2016

• foto: facebook.com

 

 

 

0
0

4 myśli na temat “Piotrkowianie podczas marszu KOD w obronie TW „Bolka”

 • 04/03/2016 o 19:55
  Permalink

  Pieprzenie o preparowaniu dokumentów. Obojętnie jak oceniamy moralnie SB – to nie była banda idiotów, tylko służby specjalne. Idiota to mógł kogoś torturować, owszem, ale nie tworzyć dokumenty. W SB byli inteligentni ludzie, tyle że po Ciemnej Stronie Mocy. Po co mieli tworzyć fałszywki? Żeby dezorganizować sobie pracę? Bolek kapował aż miło – potem byłego kapusia wylansowano na wielkiego lidera „Solidarności” – śmiech – facet mający problemy z poprawnym wysłowieniem się. Potem wylansowano Stana Tymińskiego i w wyborach prezydenckich 1990 „Lechu” był już bezkonkurencyjny. A taki był potrzebny komunistom, żeby nikomu krzywda się nie stała. Za prezydentury „Bolka” UBecy dostawali wysokie emerytury, obniżył je dopiero min. Dorn w rządzie PiS (nienawidzony za to przez b. UBeków). Bolek kłamał w żywe oczy, że „nie byłem żadnym Bolkiem, Bolkiem był materiał na mnie” – pamiętam jak tak mówił w TV w latach 90. To by znaczyło, że byłaby sprawa rozpracowania operacyjnego figuranta o kryptonimie „Bolek” – a nie było nic takiego, tylko TW „Bolek” – płatny kapuś SB. I pewnie gdyby nie SB = nigdy nie zostałby przewodniczącym „S” ani prezydentem III RP.

  0

  0
  Odpowiedz
 • 28/02/2016 o 22:07
  Permalink

  Popieranie PO, a tym bardziej KOD-u to dowód na braki w samodzielnym rozumowaniu. W tym sensie są to faktycznie ludzie gorszego sortu. Zresztą, oni sami plakietki „Gorszy sort” sobie naklejają na czole. Jak tym ludziom tu, w Piotrkowie nie jest wstyd przed rodziną, znajomymi i sąsiadami?!

  0

  0
  Odpowiedz
 • 28/02/2016 o 16:17
  Permalink

  Ja uwazam inaczej niz Pan redaktor napisał. Pewnosc jest na poziomie 50%. Takie materialy preparowane byly nagminnie. Wszystkim zalezalo by takie papiery miec. Po jednej i drugiej stronie barykady pracowali ludzie by oczernic oboz jednej lub drugiej strony. Fakt oceny nalezy do kazdej z osob myslacych. Prawda moze lezec w innym miejscu niz moze sie Panu wydawac.

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.