Łódzka prapremiera „Śpiewającego obrusika”

4 lutego w łódzkim Muzeum Kinematografii w Łodzi odbył się przedpremierowy pokaz filmu „Śpiewający obrusik” wyprodukowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi.

Twórcą „Obrusika” jest Mariusz Grzegorzek, artysta wszechstronny, obecnie rektor Szkoły Filmowej, który napisał scenariusz, zajął się reżyserią, montażem oraz opracowaniem muzycznym.

W produkcję zostali zaangażowani absolwenci i studenci PWSFTviT, a w rolach głównych wystąpili kończący Wydział Aktorski wykonawcy: Mikołaj Chroboczek, Marta Herman, Sebastian Jasnoch, Michał Jóźwik, Alicja Juszkiewicz, Miłosz Karbownik, Karolina Krawczyńska, Damian Kret, Sylwia Madejska, Marcin Miodek, Maciej Miszczak, Anna Mrozowska, Paulina Nadel, Grzegorz Otrębski, Mateusz Rzeźniczak, Maria Szafirska, Anita Tomczak, Kaja Walden, Jędrzej Wielecki, Barbara Wypych.

Na planie pojawili się także profesorowie Wydziału Aktorskiego: Zofia Uzelac i Piotr Seweryński, aktorka Izabela Noszczyk oraz dzieci: Luiza Zawało i Maja Kowalik.

Film od 5 lutego jest wyświetlany w kinach, promowany w TV i internecie, gdzie można znaleźć recenzje i omówienia. Z przyjemnością prezentujemy zdjęcia i video ze spotkania z częścią występujących w „Śpiewającym obrusiku” osób.

 

 

 

A na deser trochę wspomnień z egzaminów semestralnych, w jakich autor tego tekstu miał zaszczyt uczestniczyć, oraz z niezwykłego koncertu, który odbył się w czerwcu 2014 r.:

> Egzamin „Rola współczesna”, III rok WA, grupa II, 1.02.2014 r.

> Egzamin „Rola klasyczna”, III rok WA PWSFTViT, gr. II, 18.05.2014 r.

> Egzamin rola współczesna , III rok WA PWSFTViT, 30.05.2014 r.

> Paryż w dzień, Berlin nocą, Łódź nad ranem” – Łódź, 14.06.2014 r.

 → (mb)

7.02.2016

• Zdjęcie górne: Paulina Nadel i Sebastian Jasnoch
• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.