Kronika policyjna: Łódź, Tomaszów, Bełchatów

Z bezustannie napływających z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi informacji o przestępstwach wybraliśmy trzy najbardziej ciekawe.

Łódź – czekał na dziewczynkę z butelką wina w ręku

Policjanci zatrzymali 27-latka, który proponował seks poznanej w sieci 13-latce. Nie wiedział wówczas, że za nieletnią podszył się dorosły internauta, który powiadomił policję. Mężczyzna wpadł podczas umówionego spotkania. Usłyszał już zarzut. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Pod koniec minionego tygodnia policjanci zostali powiadomieni przez internautę o nietypowej sytuacji. Mężczyzna na pewnym czacie zalogował się jako 13-letnia Julcia szukająca nowych znajomości. Dość szybko pojawił się 27-latek, który rozpoczął korespondencję podczas, której przesłał zdjęcie, zaczął zadawać intymne pytania a ostatecznie złożył nieletniej propozycje seksualne. Autor prowokacji występując cały czas jako dziewczynka uzgodnił spotkanie na ustalona godzinę i miejsce. Znakiem rozpoznawczym miała być butelka trzymana w ręku przez zainteresowanego seksem z 13-latką. O wszystkim została zaalarmowana policja. Urządzono zasadzkę, w która wpadł 27-letni łodzianin. Znaleziono przy nim paczkę prezerwatyw, wspomniany już alkohol oraz kartkę z adresem umówionego spotkania. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania podejrzewanego  policjanci zabezpieczyli do badań laptopy i inne nośniki danych. Zatrzymany 27-latek na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał zarzuty składania za pośrednictwem Internetu małoletniemu poniżej 15 roku życia propozycji obcowania płciowego co zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. W przeszłości nie był notowany za konflikty z prawem. Decyzją prokuratora poddany zostanie badaniom sądowo-psychiatrycznym i seksuologicznym.

Tomaszów Mazowiecki – pokrzywdzony zatrzymał złodziei

7 lutego 2016r kilka minut po północy dyżurny policji otrzymał informację, iż jeden z mieszkańców miejscowości Lubochnia zatrzymał w swoim garażu dwóch złodziei. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy ustalili przebieg zdarzenia. Jak wynikało z informacji, właściciel posesji zauważył przejeżdżający ulicą Tomaszowską podejrzany pojazd. Wyszedł na podwórko sprawdzić czy nie dzieje się nic złego. Zauważył uchylone drzwi garażu, a w środku dwóch mężczyzn którzy plądrowali rzeczy. Sprawcy przygotowali do wyniesienia spawarkę o wartości 800 złotych i szukali innych atrakcyjnych dla siebie przedmiotów. Zatrzymani na gorącym uczynku byli bardzo zaskoczeni i nie próbowali uciekać. Byli to mieszkańcy Lubochni w wieku 43 i 44 lat. Starszy z zatrzymanych był trzeźwy, a młodszemu alkotest wykazał 1 promil. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Byli w przeszłości notowani.

Bełchatów – ojciec z synem kradli felgi

Ojca i syna zatrzymali bełchatowscy policjanci na kradzieży felg z zakładu wulkanizacyjnego. Rodzinnemu duetowi w przestępstwie pomagał sąsiad. 46-letni ojciec i jego 25-letni syn zostali zatrzymani przez policjantów z Bełchatowa na gorącym uczynku kradzieży felg aluminiowych z terenu zakładu wulkanizacyjnego w miejscowości Zawady w gminie Bełchatów. Złodzieje trafili do policyjnego aresztu 5 lutego 2016 roku, około godziny 22.00 tuż po tym, jak policyjny patrol zastał obu na przerzucaniu felg aluminiowych przez ogrodzenie warsztatu należącego do 33-letniego bełchatowianina. Na zewnątrz znajdowało się już 9 felg o łącznej wartości około 1100 złotych. Funkcjonariusze szybko ustalili, że ojcu i synowi w złodziejskim procederze pomagał 29-letni sąsiad, mieszkaniec gminy Bełchatów. Mężczyzna stojący na czatach uciekł na widok policjantów. Wkrótce także i on trafił do policyjnego aresztu. Odzyskane alufelgi bełchatowscy funkcjonariusze zwrócili pokrzywdzonemu właścicielowi zakładu. Podejrzanym grożą kary do 5 lat pozbawienia wolności.

→ (mb) / KWP w Łodzi

9.02.2016

• foto:Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.