Kronika policyjna: Łódź, Poddębice, Piotrków

Z informacji o przestępstwach i zdarzeniach jakie miały miejsce w minionym tygodniu na terenie woj. łódzkiego wybraliśmy cztery najciekawsze.

Łódź – był niezadowolony z usług administracji

Policjanci z V Komisariatu zatrzymali mężczyznę, który wygrażał nożem pracownikowi administracji, gdyż był niezadowolony z działania z Internetu w swoim mieszkaniu. 18 lutego 2016 roku około godziny 13.20 do jednej ze spółdzielni mieszkaniowej z terenu Bałut wszedł wzburzony mężczyzna.  Ponieważ chciał złożyć reklamacje dotyczące funkcjonowania w jego domu Internetu, skierował się do pokoju informatyków. W trakcie wymiany zdań z pracownikami administracji mężczyzna wyjął z kieszeni scyzoryk i skierował w kierunku mężczyzny. Gdy ten wystraszony sytuacją uskoczył, agresor schował scyzoryk i wyszedł z pokoju. Pracownik spółdzielni wezwał na miejsce policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali opisywanego napastnika jeszcze w budynku spółdzielni. Jak się okazało jest to 42-letni mieszkaniec Łodzi. Mężczyzna miał promil alkoholu w organizmie. Jak twierdzili pracownicy placówki, był on częstym gościem spółdzielni i często wyrażał swoje niezadowolenie ze sposobu jej funkcjonowania. Nigdy jednak nie dochodził do takiej eskalacji jego zachowania. Mężczyzna za swój czyn usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto funkcjonariusze wnioskowali do prokuratury o wydanie zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

Łódź – niedoszły bogacz

Policjanci z I Komisariatu KMP w Łodzi zatrzymali 32-latka, który chciał wypłacić z banku ponad 50 500 euro. Usłyszał on już zarzuty przywłaszczenia mienia o znacznej wartości. 17 lutego 2016 roku policjanci uzyskali informację, iż w jednym z banków na terenie śródmieścia może dojść do oszustwa. Pojechali więc do wskazywanej placówki, by sprawdzić, czy ich przypuszczenia wydają się słuszne. Tego dnia pomimo obserwacji budynku nie zauważyli nikogo, ani nic podejrzanego. Nie poddali się jednak i następnego dnia ponownie pojechali obserwować bank. Kilka minut po godzinie 10.00 zauważyli wchodzącego do budynku, podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Podszedł on do kasy i poprosił o wypłacanie z jego konta ponad 50 500 euro. Wtedy też do akcji wkroczyli policjanci. Wiedząc, iż pieniądze te mogą pochodzić z przestępstwa funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i poprosili o zablokowanie jego konta bankowego.  Jak się okazało był to 32-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego. Mimo, iż mężczyzna już jakiś czas temu uzyskał obywatelstwo polskie twierdził, iż nie umie mówić po polsku. W związku z powyższym policjanci zmuszeni byli skorzystać z pomocy tłumacza przysięgłego. 32-latek usłyszał już zarzuty przywłaszczenia mienia o znacznej wartości, za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura zadecydowała o dozorze policyjnym dla mężczyzny. Ponadto wydała zakaz opuszczania przez niego terytorium Polski.

Poddębice – pijany włamywacz zasnął na miejscu przestępstwa

Policjanci z Poddębic zatrzymali 24-latka, który włamał się do jednego z domów w Uniejowie, skąd ukradł alkohol i 300 zł. Grozi za to kara do 10 lat więzienia. 19 lutego 2016 roku po godzinie 16.00 dyżurny poddębickiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów w Uniejowie. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że sprawca dostał się do wnętrza domu mieszkalnego po uprzednim wyłamaniu zawiasu okna w piwnicy. Kiedy plądrował mieszkanie, w jednym z pomieszczeń znalazł 300 zł i półlitrową butelkę alkoholu, którą wypił na miejscu. Zamroczony alkoholem zasnął na łóżku i tam zastała go właścicielka domu. Kiedy kobieta obudziła 24-latka, ten na jej widok rzucił się do ucieczki. Właścicielka posesji powiadomiła o zdarzeniu policję. Sprawca nie nacieszył się łupem. Został zatrzymany i przewieziony do aresztu. Przyznał się do kradzieży z włamaniem i teraz odpowie za swój czyn. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Piotrków – akcja truck i bus

18 lutego 2016 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim prowadzili działania pod nazwą „Truck i Bus”. Podczas akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia i przestępstwa popełniane przez kierujących pojazdami ciężarowymi oraz autobusami. Mundurowi przyjrzeli się czy kierujący stosują się do znaków i sygnałów drogowych, w tym ograniczenia prędkości oraz stan trzeźwości kierowców. Policjanci kontrolowali stan techniczny pojazdów, uprawnienia i relację czasu jazdy i wypoczynku. Akcja trwała od godziny 6.00 do 22.00. Stróże prawa łącznie skontrolowali 69 pojazdów w tym 6 samochodów ciężarowych i 4 autobusy. Podczas akcji ujawniono jednego kierującego na podwójnym gazie. Funkcjonariusze za popełnione wykroczenia łącznie nałożyli na kierujących 62 mandaty karne z czego 37 za wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości. Zatrzymali 2 prawa jazdy i 3 dowody rejestracyjne z powodu braku ważnych badań technicznych i niewłaściwy stan techniczny pojazdów.

→ (mb) / KWP w Łodzi, KMP w Piotrkowie Trybunalskim

23.02.2016

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.