Kronika policyjna: Aleksandrów, Radomsko, Tomaszów, Łódź, Piotrków

Z informacji o przestępstwach i zdarzeniach napływających z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i KMP w Piotrkowie Trybunalskim wybraliśmy pięć najciekawszych.

Aleksandrów Łódzki – nietrzeźwa para pobiła nastolatków i kobietę, która stanęła w ich obronie

11 lutego 2016 r. około godz. 18. 35 policjanci z aleksandrowskiego komisariatu policji zostali wezwani na interwencję do świetlicy środowiskowej.  Po dotarciu na miejsce ustalili, że po zakończonych zajęciach w świetlicy uczestnicy spotkania zaczęli się rozchodzić do domów. W pewnej chwili do dwóch szykujących się do wyjścia nastolatków podbiegła obca kobieta w towarzystwie mężczyzny, którzy bez powodu zaczęli chłopców okładać ciosami. Jedna z pracownic świetlicy próbowała interweniować, ale również w jej stronę padło uderzenie. Kobieta jednak nie poddała się i skutecznie obezwładniła agresorkę. Towarzyszący 19-latce mężczyzna uciekł. Jednak nie długo cieszył się wolnością. Został zatrzymany przez policjantów i podobnie jak jego kompanka trafił do policyjnej celi. Oboje napastnicy byli nietrzeźwi. Każde z nich miało promil alkoholu w organizmie. Przestępczy duet odpowie za pobicie.  Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo otrzymali zakaz kontaktu z pokrzywdzonymi. Muszą też, w ramach policyjnego dozoru, zgłaszać się kilka razy w tygodniu do komisariatu policji.

Radomsko – niezadowolony petent zdemolował urząd

12 lutego 2016 r. do Urzędu Miasta w Kamieńsku  zgłosił się 45 letni mieszkaniec gminy. Mężczyzna chciał odebrać nowy dowód osobisty. Z uwagi na jego stan nietrzeźwości pracownicy  kamieńskiego magistratu odmówili  wydania dokumentu. To okazało się powodem do awantury jaką niezadowolony petent wszczął, nie zważając na miejsce,  w którym się znajdował. W pomieszczeniu w którym się znajdował,  uszkodził sprzęt komputerowy  Wyrwał przewody  z komputera a następnie zrzucił na podłogę jeden z  monitorów. Mimo to jego agresja nie malała i próbował uszkodzić jeszcze szafkę Dalszej demolce zapobiegli policjanci z komisariatu w Kamieńsku, którzy zatrzymali niezadowolonego z usług gminy mężczyznę. Jak wykazało badanie stanu trzeźwości miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.  Wartość zniszczonych przedmiotów została wyceniona na  1500 złotych. Po wytrzeźwieniu wandal usłyszał zarzuty, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi KP Kamieńsk.

Tomaszów Mazowiecki – policjanci uratowali z pożaru dwóch bezdomnych

13 lutego 2016 roku o godzinie 15:30 policjanci ,w jednym z pustostanów przy ulicy Mireckiego w Tomaszowie Mazowieckiem, na poddaszu zauważyli płomienie.  Natychmiast poinformowali o tym dyżurnego, a ten straż pożarną. Funkcjonariusze bez wahania weszli do płonącego budynku, aby sprawdzić czy w środku nie ma osób potrzebujących pomocy. W jednym z pomieszczeń zauważyli dwóch śpiących na kanapie mężczyzn. Nie byli oni w stanie samodzielnie opuścić płonącego mieszkania. Zostali wyniesieni przez policjantów. Pożar rozprzestrzeniał się bardzo szybko, sekundy decydowały o bezpiecznym wyjściu. Na miejsce dojechała straż pożarna, która ugasiła płonący budynek. Uratowani przez policjantów to 28 i 42-letni mieszkańcy Tomaszowa. Mężczyźni byli pijani. Stwierdzili, że weszli do opuszczonej kamienicy napić się alkoholu, a następnie usnęli. Nie pamiętają niczego więcej.  Odzyskali świadomość kiedy policjanci wynosili ich z kamienicy. Nie chcieli pomocy medycznej, nie uskarżali się na żadne dolegliwości. Gdyby nie szybka interwencja policjantów, prawdopodobnie doszłoby do tragedii. Wstępnie ocenia się , że przyczyną było zaprószenie ognia.

Łódź – policjanci dotarli w porę do niedoszłego samobójcy

13 lutego 2016 roku trwały poszukiwania najwyższej kategorii za 28-letnim łodzianinem. Po nocy spędzonej w kasynie wysłał rodzinie smsa zapowiadającego samobójstwo. Funkcjonariusze wiedzieli, że mężczyzna może przemieszczać się samochodem o podanych numerach rejestracyjnych.  Około godziny 15.00 pojazd został zlokalizowany na uboczu w rejonie osiedla Kurczaki. Wewnątrz siedział zaginiony. Znajdował się pod wpływem alkoholu. W aucie miał linę z przygotowaną pętlą wisielczą. Z uwagi na jego stan został przewieziony do szpitala.

Piotrków Trybunalski – głupota jechała beemką

11 lutego 2016 roku około godziny 1.00 w miejscowości Ręczno doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący pojazdem BMW- 25 letni mieszkaniec powiatu najprawdopodobniej na skutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę jezdni a następnie uderzył w drzewo i dachował. W wyniku zdarzenia 21- letni pasażer i dwa lata młodsza pasażerka z poważnymi obrażeniami ciała trafili do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia.

→ (mb) / KWP w Łodzi, KMP w Piotrkowie Trybunalskim

15.02.2016

• foto:Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.