Domański out!

Do tej pory było tak, że zmieniali się szefowie Komendy Głównej Policji, a zwykły, nie rzucający się w oczy, choć posiadający ogromną władzę, z-ca dyrektora Biura Służby Kryminalnej insp. Mirosław Domański tkwił na swoim posterunku.

Zmieniło się to wczoraj, 19.02.2016 r., wraz z opublikowaniem w Informacyjnym Serwisie Policyjnym komunikatu nr 33/2016 cz. 1:

Komendant Główny Policji z dniem 25 lutego 2016 r., po uwzględnieniu prośby o rozwiązanie stosunku służbowego, zwolnił ze służby w Policji insp. Mirosława Domańskiego – Zastępcę Dyrektora Biura Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji.

Oprócz Domańskiego z pracą pożegnali się także dwaj inni z-cy dyrektora BSK: insp. Andrzej Naperty i mł. insp. Tomasz Watras.

Mirosław Domański – ur. 28 lutego 1964 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Żonaty, dwoje dzieci. Ukończył studia na Wydziale Zarządzania i Administracji Akademii Świętokrzyskiej oraz studia podyplomowe z pedagogiki. W 2000 roku został absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Pracę w resorcie rozpoczął w 1988 roku w wydziale prewencji policji w Tomaszowie Mazowieckim. Od 1990 roku służył w pionie kryminalnym tejże jednostki.  Od 2000 roku do grudnia 2006 roku pełnił służbę w Centralnym Biurze Śledczym KGP w Warszawie. Od stycznia 2007 roku do marca 2009 roku na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Starachowicach. W kwietniu 2009 r. powrócił do Tomaszowa, został szefem KMP. Cztery lata później, wiosną 2013 r. Komendant Główny Policji Działoszyński powołał go na z-cę Komendanta KWP w Gorzowie Wielkopolskim, stamtąd trafił do KGP. Było to ostatnie, najwyższe, stanowisko w jego karierze zawodowej.

→ (mb)

19.02.2016

• foto: powiat.starachowice.pl

O Domańskim pisaliśmy:

Sam przeciw wszystkim. Wojna, której wygrać nie można?

Sam przeciw wszystkim. Wojna, której wygrać nie można? cz. II

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.