Czy ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu?

W 1995 roku Anna Walentynowicz zaniepokojona wypowiedziami i działaniami Lecha Wałęsy wystosowała do niego list otwarty.
Anna Walentynowicz, foto: niezlomni.com
Anna Walentynowicz, foto: niezlomni.com

Dokument datowany na 25.09.1995 r. do adresata dotarł, lecz on nigdy nie raczył odpowiedzieć na postawione w nim pytania. To właśnie Anna Walentynowicz już w latach 80. minionego wieku otwarcie krytykowała poczynania ówczesnego kierownictwa „Solidarności” i wyraźnie wskazywała na kontakty przewodniczącego Wałęsy z SB. W 1981 resort kierowany przez Kiszczaka wydał na nią wyrok śmierci, który miał zostać wykonany podczas spotkania Walentynowicz z radomskimi robotnikami. Na szczęście nie udało się jej zgładzić.

Przez 20 lat pro liberalne media przedstawiały Walentynowicz, jako osobę niezrównoważoną emocjonalnie, która nie potrafiła skorzystać z dobrodziejstw demokracji i wolnego rynku.

„Anna Solidarność” zginęła w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r.

→ (mb)

24.02.2016

• foto: wzzw.wordpress.com

* * *

Na naszych oczach przeszłość ulega przekłamaniu, manipulacji, by ocalić prawdę ktoś musi zapytać o fakty, dopóki żyją jeszcze ich świadkowie. Lata wspólnej działalności nakładają na mnie obowiązek zadania kandydatowi na Prezydenta RP – LECHOWI Wałęsie kilku pytań. Oświadczam, że biorę pełną odpowiedzialność za treść tych pytań i zawarte w nich sugestie. Życzę sobie przeprowadzenia dowodu prawdy przed sądem.

 1. Czy pamiętasz, jak w styczniu 1971r. przyznałeś, że na żądanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu?
 2. Dlaczego okłamałeś wszystkich mówiąc o przeskoczeniu płotu, podczas gdy na strajk 14.08.1980r. zostałeś dowieziony motorówką z Dowództwa Marynarki Wojennej w Gdyni?
 3. Jak godziłeś swoją katolicką moralność z głośnymi przygodami, o które żona robiła ci publicznie awantury w 1980 r.?
 4. 9 grudnia 1980r. przyznano „Solidarności” pierwszą nagrodę – 30 tys. USD. Co zrobiłeś z tymi pieniędzmi ?
 5. Co zrobiłeś z 60 tys. USD nagrody szwedzkiej prasy, które miałeś przekazać na Panoramę Raclawicką, lecz nigdy nie przekazałeś?
 6. Czy mieszkanie na ul. Polanki 52 kupiłeś, czy otrzymałeś w darze i od kogo?
 7. W jakiej kwocie Bagsik i inni biznesmeni finansowali Twoją pierwszą kampanię wyborczą?
 8. Czy uważasz za właściwe, że głowa Państwa lokuje pieniądze w bankach zagranicznych, wbrew polskiemu prawu?
 9. Czy byleś w 1981 r. informowany przez Prezydium MKZ, że M.Wachowski jest kapitanem SB?
 10. Czy Wachowski posiada Twoje zdjęcia ze wspólnych orgii i dlatego nie reagowałeś na jego poczynania?
 11. Czy SB szantażowała Cię ujawnieniem wszczętych postępowań karnych o kradzieże przed Sądem dla nieletnich i Sądem Rejonowym, wymuszając płatną współprace?
 12. Za jakie zasługi w obozie w Arłamowie przyznano Ci prawo polowania z Kiszczakiem i 5-tygodniowy pobyt z calą rodziną, gdy innym odmawiano zwykłych widzeń?
 13. Czy pamiętasz swoją wypowiedź na Kongresie USA „lokujcie swe kapitały w Polsce, bo na nędzy i głupocie można najlepiej zarobić”. Czy nadal tak sądzisz?
 14. Z jakiej obietnicy wyborczej wywiązałeś się?
 15. Czy teraz potrafisz odpowiedzieć na pytanie A. Gwiazdy z I Zjazdu Solidarności – jak wygląda dogadanie się Polaka z Polakiem, gdy jeden jest zdrajcą?
 16. Kiedy spełnisz publiczne obietnice rozliczenia się z majątku i wskażesz jego prawdziwe źródła, bo „twoje” książki przyniosły straty? Podobnie z obietnicą wyjaśnienia stosunków z SB?
 17. Czy nie dosyć już kłamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności, czy Ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu?

Anna Walentynowicz

Gdańsk dn. 25.09.1995r                              

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.