Śmierć Häringa

Wczoraj późnym popołudniem niemiecki portal „schwäbische.de” należący do gazety „Schwäbischen Zeitung” zamieścił informację o śmierci 76-letniego przedsiębiorcy Antona Häringa.
Haering bsspai-tu-.bw-schule-de
Anton Häring podczas inauguracji roku szkolnego w swojej niemieckiej szkole.

15 lat temu na terenie Piotrkowa Häring uruchomił zakład produkcyjny, zajmujący się precyzyjną obróbką metali, który w chwili obecnej zatrudnia blisko 2 tys. osób.

Dzięki obecności niemieckiego kapitału powstała Akademia Haeringa – szkoła kształcąca przyszłych pracowników firmy, którzy już w pierwszym roku nauki otrzymywali wynagrodzenie za praktyki w zakładzie i wyjeżdżali na szkolenia do centrali przedsiębiorstwa w Bubsheim – w południowo-zachodniej części Niemiec.

Przedsiębiorstwo Antona Häringa inwestowało w piotrkowskie lotnisko, wspierało kluby sportowe, ale przede wszystkim dbało o wysokie standardy pracownicze i socjalne dla zatrudnionych ludzi.

Miejmy nadzieję, że śmierć założyciela „Haering Polska” nie odbije się na kondycji piotrkowskiego zakładu, choć zawsze należy pamiętać, że biznes nie ulega sentymentom, a warunki jaki oferują władze miasta trudno uznać za konkurencyjne.

→ Mariusz Baryła

5.01.2016

• foto: bsspai.tu.bw.schule.de

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.