Redaktor Weiss pomaga kickboxerowi Robertowi Krasoniowi

Robert Krasoń zawodnik Piotrkowskiej Szkoły Sztuk Walki „Tom Center” na zakończonych w listopadzie 2015 r.  Mistrzostwach Świata Full Contact, które odbyły się w stolicy Irlandii Dublinie wywalczył II miejsce.

Zdobycie tytułu wicemistrza świata wcale nie przełożyło się na wsparcie finansowe, jakie Krasoń spodziewał się otrzymać od piotrkowskiego magistratu. Co więcej, urzędnicy nawet nie dostrzegli, że przedstawiciel Polski, reprezentant piotrkowskiego środowiska sportowego w turnieju uczestniczył i że odniósł tak ogromny sukces, wykraczający poza granice trybunalskiej prowincji.

Sprawą Roberta zainteresował się red. Janusz Weiss, prowadzący w I programie Polskiego Radia popularną i opiniotwórczą audycję „Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i boisz się zapytać”.

Weiss w pierwszej kolejności zadzwonił do urzędu miejskiego i przedstawił problem, dając jednocześnie czas rzecznikowi Bąkowiczowi, na przygotowanie się przed ostatecznym nagraniem jego wypowiedzi.

Robert Krason f- tom center
Robert Krasoń podczas przerwy w walkach. Dublin, Irlandia, listopad 2015.

Ten, po naradzie z osobami decyzyjnymi w kwestii wspierania sportowców, wydukał, że Krasoń grantu dostać nie może, bo termin składania wniosków minął 10 grudnia 2015. Zaproponował jednak, aby zawodnik poprosił o jednorazowe wsparcie. Na pytanie: dlaczego kickboxer nie otrzymał stypendium w latach poprzednich, mimo, że o nie aplikował, rzecznik z rozbrajającą szczerością odparł, że miasto wspiera głównie szczypiornistów i atletów, bo są to dyscypliny olimpijskie.

Bąkowicza informujemy, że to nie zawodnik ma dopasowywać terminy swoich zwycięstw do gminnego kalendarza, lecz to magistrat winien wykazywać się wyczuciem i elastycznością w tego typu sprawach. Poza tym warto, aby do Bąkowicza i innych urzędników, łącznie z prezydentem Chojniakiem, dotarło, że polscy sportowcy największe sukcesy odnosili i odnoszą w dyscyplinach indywidualnych, czego chłopak dumnie stojący z biało-czerwoną flagą, na której widnieje nazwa naszego miasta, jest najlepszym przykładem.

Audycję Janusza Weissa można wysłuchać pod adresem: > http://bit.do/weiss_krason_PR_2016.

→ Mariusz Baryła

7.01.2016

• foto: polskieradio.pl, Tom Center (fb)

Aby zobaczyć więcej zdjęć z MŚ kliknij > TU

 

 

0
0

One thought on “Redaktor Weiss pomaga kickboxerowi Robertowi Krasoniowi

 • 07/01/2016 at 13:10
  Permalink

  Cytat z Jarosława Bąkowicza:

  „Jest taka jak gdyby niezapisana zasada, że też brane są pod uwagę dyscypliny olimpijskie, te nie olimpijskie są już że tak powiem mniej promowane.”

  No ładnie, decyzje zapadają na podstawie NIEZAPISANYCH zasad.

  0

  0
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.