Piotrków Trybunalski – wolontariusze WOŚP kradną pieniądze z puszek

Od wczesnych godzin rannych trwa 24 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulice miast wyszły setki tysięcy młodych ludzi, aby kwestować na rzecz zakupu wyposażenia medycznego dla szpitalnych oddziałów pediatrycznych i godnej opieki medycznej seniorów.

Także w Piotrkowie Trybunalskim, w centrum i na osiedlach widać młodzież z kolorowymi puszkami i zawieszonymi na szyjach identyfikatorami.

Około godziny 13.45 pod jednym z bloków na osiedlu XXXV-lecia zarejestrowaliśmy szokujący incydent. Dwoje nastolatków, w towarzystwie pary dziewczyn, w biały dzień, bez żadnego skrępowania kradło pieniądze ze swoich puszek i wkładało do kieszeni. Widząc, że są obserwowani, w popłochu uciekli z miejsca zdarzenia.

 

Nie były to biedne, albo głodne dzieci. Na zdjęciach i filmie widać, że wszyscy są porządnie ubrani.

 

Jeszcze dziś do KM Policji w Piotrkowie zostanie złożone stosowne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Należy przypomnieć, że w Piotrków Trybunalski był już areną skandalu związanego z kradzieżą pieniędzy należących do WOŚP. Na początku lat 90. XX w. dwóch członków ówczesnego sztabu przywłaszczyło sobie część zebranych środków.

→ Mariusz Baryła

10.01.2016

• foto & video: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA

 

 

0
0

43 thoughts on “Piotrków Trybunalski – wolontariusze WOŚP kradną pieniądze z puszek

  • 20/01/2016 at 11:26
    Permalink

    Papierkowe to już wyższy lvl bo nie wylatują przez wrzutkę :). Mogli iść do bramy albo jakiegoś kibla w markecie i na spokojnie sobie przytulić parę luźnych stówek.

    0
    0
    Reply
  • 14/01/2016 at 22:04
    Permalink

    Na prawde czeba być p*********tym żeby tak zrobić gdzie to jest sprawiedliwość nie winą osobe to by winili a te co tak zrobili powinni ponieś jakąś kare

    0
    0
    Reply
  • 13/01/2016 at 23:27
    Permalink

    a ja się pytam jakie konsekwencje te dzieciaki poniosły?

    0
    0
    Reply
  • 13/01/2016 at 18:29
    Permalink

    hahaha, Dzieci popełniły przestępstwo, do poprawczaka, niech owsik i reszta co „zarabiają” grube miliony na wośp pozwie tych małych kryminalistów…. POlska

    1
    0
    Reply
  • 12/01/2016 at 02:38
    Permalink

    Często to nie tak, że sami chcą tylko gorliwi nauczyciele wyznaczają że ktoś tam ma być i koniec „ochotnikiem” bo tak trzeba, bo szkoła się włącza do akcji itd, itp… To po pierwsze moim naiwni przedmówcy. A po drugie – to proceder nagminny. Byłem i rok temu i wcześniej świadkiem paru takich zdarzeń -wyciągania drucikami, wytrząsania z pełnych już puszek itd. znam dzieciaki, które robią sobie z bycia wolontariuszami WOŚP źródełko dochodu – jak inni ich koledzy z kolend… To duża pokus a dla dzieciaków niestety. Nie jestem z Piotrkowa, tylko z innego, większego miasta, gdzie znacznie łatwiej „zniknąć w tłumie”.

    0
    0
    Reply
  • 11/01/2016 at 20:45
    Permalink

    Ludzie dajcie im spokój. Od sądzenia to jest Sąd. A co widać na tych zdjeciach? Że dziewczyna podnosi puszkę do twarzy. Nie że sypię na rękę. Kilku wolontariuszy zgłaszało, że pod wpływem wilgoci odklejają sie bandanki. I może tam też skoro zbierali z ziemi drobne. Jakby chcieli ukraść nie robiliby tego na widoku. Przestańce rzucać mięsem. Albo nazwiskami

    0
    0
    Reply
  • 11/01/2016 at 19:44
    Permalink

    Ludzie pomyślcie trochę czy ktoś z was próbował by wyciągnąć pieniądze z puszki w biały dzień na osiedlu pod oknami gdzie chodzi dużo ludzi no proszę macie rozumy czy nie?

    0
    0
    Reply
  • 11/01/2016 at 16:34
    Permalink

    a moze dziewczyna zwyczajnie chciała zrobić siusiu a tu taka afera!!!

    0
    0
    Reply
    • 11/01/2016 at 17:27
      Permalink

      jakie siusiu mozna robic majac puszke „do gory dnem” ???? film to lipa, ale zdjecia mowia same za siebie

      0
      0
      Reply
      • 12/01/2016 at 01:46
        Permalink

        Jasne – przecież wszyscy wiedzą, że jak skarbonkę odwróci się do góry dnem to z niej WYSYPUJĄ SIĘ PIENIĄDZE

        0
        0
        Reply
      • 14/01/2016 at 16:24
        Permalink

        Z mojej skarbonki to ja musiałem nożem do masła wyciągać -.-

        0
        0
        Reply
  • 11/01/2016 at 14:17
    Permalink

    Po prostu dno mam nadzieje ze te imbecyle te komentarze przeczytają, a więc moi drodzy GARDZĘ WAMI jesteście plebsem który potrafi okraść osoby najbardziej potrzebujące pomocy czyli tych którym śmierć zagląda w oczy…
    DNO to mało powiedziane, dobrze że was nie znam bo widząc te ryje na ulicy nie wiem czy bym przeszedł obojętnie !

    0
    0
    Reply
  • 11/01/2016 at 10:17
    Permalink

    Może i część sobie zabrali ale coś się należy za ten trud włożony w zbiórkę. Tyle pomagają tym biednym dzieciom, że za te parę drobnych dla siebie nie można ich przecież winić. Na panu Owsiaku też przepełnieni nienawiścią zazdrośnicy wieszają psy, że on tez dla siebie z tych pieniędzy coś bierze. I bardzo dobrze. Żyć z czegoś trzeba. Grunt, że choć trochę trafia dla potrzebujących.

    0
    0
    Reply
    • 11/01/2016 at 11:07
      Permalink

      Taaak, pochwalaj kradzież

      0
      0
      Reply
    • 11/01/2016 at 11:25
      Permalink

      Mam nadzieję, ze jesteś trollem. To zbiórka charytatywna a nie praca! Ktoś dał dobrowolnie swoje pieniądze, oni powinni byli dać dobrowolnie swój czas i zaangażowane. Nawet na tyle nie było ich stać? Nikt ich tam siłą nie targał.

      0
      0
      Reply
    • 11/01/2016 at 12:32
      Permalink

      chyba cie poebalo … jesli maja krasc to niech nie zbieraja…
      masz niedoyebanie mozgowe czy matka wychowala ciebie na zlodzieja

      0
      0
      Reply
    • 11/01/2016 at 15:40
      Permalink

      Nie no, to chyba sarkazm jakiś…

      0
      0
      Reply
    • 11/01/2016 at 19:16
      Permalink

      Czyżby mamusia lub może tatuś któregoś ze zlodziejaszkow? Pewnie tak bo chyba nikt inny nie bronił by złodzieja takim głupim komentarzem. Wstyd i jeszcze raz wstyd…

      0
      0
      Reply
    • 13/01/2016 at 02:10
      Permalink

      w podziękowaniu za zbiórkę jest organizowany WOODSTOCK 4 dni darmowych zayebistych koncertów mało na podziękowanie ? twój wpis to szczyt hipokryzji

      0
      0
      Reply
  • 11/01/2016 at 08:20
    Permalink

    Myślę że mają i tak już dość może nie dolewajcie tylko pomyślcie że to wydarzenie może mieć dla nich poważniejsze konsekwencje

    0
    0
    Reply
    • 11/01/2016 at 11:08
      Permalink

      I dobrze. Następni złodzieje pomyślą dwa razy

      0
      0
      Reply
    • 11/01/2016 at 15:50
      Permalink

      Mysle ze beda mieli dopiero dosc jak dostana dozory i kuratora dodatkowo nie byli mlodzi moga byc karani jak dorosli 😉 pietnowac ile sie da takie zachowanie

      0
      0
      Reply
  • 11/01/2016 at 06:16
    Permalink

    A ja im wczoraj każdemu z nich wrzuciłam do puszki,bo chodzili grupą 4 osoby i jak podeszlam to wszystkie puszki do wyrzucenia nadstawili to dałam, a jeszcze głupia ja sama za nimi goniłam bo wyszłam na miasto i szukalam puszki żeby wspomóc Orkiestrę 😐 ale bylam głupia, od tego roku mam w nosie wolontariuszy będę wplacac pieniądze na orkiestrę przelewem na konto, wstyd dla Piotrkowa , znów niestety

    0
    0
    Reply
    • 11/01/2016 at 11:26
      Permalink

      Ja przelew robię już od kilku lat. Szkoda, że takie sytuacje podkopują wiarę w drugiego człowieka.

      0
      0
      Reply
  • 10/01/2016 at 23:25
    Permalink

    Ciseeeeek ty złodzieju , ale nie ma się co dziwic taka rodzina

    0
    0
    Reply
  • 10/01/2016 at 23:15
    Permalink

    Ja nie mogę ciekawe czy jutro do szkoły przyjdą

    0
    0
    Reply
    • 11/01/2016 at 01:59
      Permalink

      jutro to trzeba zeznania złożyć na KMP, a później pousuwać swoje zdjęcia z facebooka, bo ciągle można obejrzeć ich profile 🙂

      0
      0
      Reply
  • 10/01/2016 at 23:02
    Permalink

    Jak to zobaczylem to jebłem i spie hahaha

    0
    0
    Reply
  • 10/01/2016 at 20:48
    Permalink

    Nie dziwi mnie to, naprawdę. Za młodości sama byłam świadkiem takiego czegoś. Kto ich kontroluje? Wstyd.

    0
    0
    Reply
  • 10/01/2016 at 20:46
    Permalink

    Jak Owsiak może to czemu oni nie?

    0
    0
    Reply
    • 10/01/2016 at 21:55
      Permalink

      Po 1. Owsiak nie kradnie …. on też musi z czegoś żyć …. a po 2. ile on pomógł szpitalom i ludziom

      0
      0
      Reply
    • 11/01/2016 at 09:33
      Permalink

      Ale głupoty piszesz , nie zdajesz sprawy ilu dzieciom pomógł !! A powinien mieć jakieś wynagrodzenie należy się mu jak nikomu innemu 😉

      0
      0
      Reply
  • 10/01/2016 at 20:38
    Permalink

    Znam Dwójkę tych dzieci, nie mogę uwierzyć że mogli coś takiego zrobić

    0
    0
    Reply
  • 10/01/2016 at 20:18
    Permalink

    Dzieci z Niechcic się bawią, tylko dlaczego kosztem innych?

    0
    0
    Reply
  • 10/01/2016 at 19:33
    Permalink

    Za moich czasów takie rzeczy się nie działy.

    0
    0
    Reply
  • 10/01/2016 at 16:59
    Permalink

    Dlaczego na epiotrkow nic o tym nie ma?

    0
    0
    Reply