Piotrków Trybunalski – oszust prowadzi sylwestrowy koncert

Piotrków Trybunalski jest miastem, gdzie lojalny wobec władzy kryminalista może liczyć na opiekę, wsparcie i promocję magistrackich instytucji.

Dzieje się tak, pomimo tego, że skazany prawomocnym wyrokiem przestępca, okradał miejską kasę i z tego tytułu nie poniósł żadnych konsekwencji służbowych. Nadal pracuje na ciepłej posadce w jednostce podlegającej urzędowi miasta.

To nie jest proszę Państwa surrealizm, to jest schizofrenia.

Przestępca - A. Ziębakowski.
Przestępca – A. Ziębakowski.

31 stycznia 2015 r. w piotrkowskim Miejskim Ośrodku Kultury zarządzanym przez Elżbietę Łągwę Szelągowską odbył się koncert sylwestrowy, który prowadził Andrzej Ziębakowski, etatowy pracownik Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mimo, że MOK posiada ludzi, którzy mogliby w ramach swoich obowiązków zrobić konferansjerkę, podobnie jak zajęli się oświetleniem, nagłośnieniem, scenografią i in. Szelągowska zdecydowała się zlecić tę czynność Ziębakowskiemu. Usługa kosztowała MOK 550 PLN brutto.

Osobnik ten wiosną zeszłego roku został skazany prawomocnym wyrokiem na 20 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata za to, że wraz ze swoim współpracownikiem Dariuszem Dzwonnikiem wyłudził od Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego kwotę 8 tys. 535 PLN na rzecz Klubu Sportowego „Concordia”

Cały ten proceder odbywa się za przyzwoleniem prezydenta Piotrkowa Chojniaka, którego komitet, podczas niedawnej kampanii wyborczej, otrzymał wsparcie finansowe od Szelągowskiej – 500 PLN, a od żony Ziębakowskiego 200 PLN. Szczegółowo pisałem o tym w materiale „Wszyscy ludzie Chojniaka”.

MOK pochwalił się zdjęciami z imprezy na swojej facebookowej stronie, pod nimi Szelągowska umieściła krótki komentarz: Było pięknie!

 

→ Mariusz Baryła

23.01.2015

• Zdjęcie górne: A. Ziębakowski – pierwszy z lewej, E. Szelągowska – trzecia z lewej. Foto: Dariusz Kołek

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

O Ziębakowskim można przeczytać:

Piotrkowski OSiR – przechowalnią przestępcy!

Piotrkowski OSiR – przechowalnią przestępcy! vol. 2

Piotrkowski OSiR – przechowalnią przestępcy! vol. 3

 

 

1
0

Jedna myśl na temat “Piotrków Trybunalski – oszust prowadzi sylwestrowy koncert

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.