Piotrków – 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

8 dni pozostało do Wielkiego 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy również i w Piotrkowie Trybunalskim.

Możemy już zdradzić co, gdzie i kiedy bo niemal na 100% już mamy wszystko dograne.

Tego dnia czyli już 10 stycznia 500 wolontariuszy wyjdzie na ulice Piotrkowa Trybunalskiego, Sulejowa, Grabicy, Gorzkowic, Przygłowa, Witowa i wielu mniejszych miejscowości i wiosek kwestując dla najmłodszych czyli na Oddziały Pediatryczne i po raz kolejny zagramy dla ludzi w podeszłym wieku.

Ale nie tylko Sztab WOŚP w Piotrkowie zarejestrował wolontariuszy którzy będą rozdawać czerwone serca, pracował też nad tym, żeby w 4 miejscach Naszego miasta przez cały dzień coś się działo coś dla Piotrkowian i nie tylko.

Od godziny 9.00 rozpoczniemy Hymnem WOŚP rozgrywki drużyn kobiecych w piłce nożnej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 ul. Sienkiewicza gdzie zapraszamy do dopingu nie tylko tych co lubią piłę nożną bo po godzinie 13.00 schodzić finałowymi rozgrywkami będą piłkarki nożne a zacznie się blok taneczny gdzie grupy Szkół Tańca będą pokazywać swoje specjalnie przygotowane na tę okoliczność programy taneczne. Na parkiecie zobaczymy Szkołę Jast, SimaRe, Zbigniewa Bujakowskiego i Timbaila. Około godziny 14.00 swoje umiejętności zaprezentuje Klub Aikido Aikikai.

Oprócz sportu i tańca w szkole równolegle z turniejami będzie można zagrać z Klubem Dungeon w gry bez prądu.
Dla dzieciaków i nie tylko Bajkoterapia prowadzona przez Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Psychologii z Łodzi, będzie też stoisko DKMS i rozdawać będziemy karty życia dwaca.pl

Kiedy na parkiecie w hali dziewczyny już od jakiegoś czasu będą kopać piłkę, równo z otwarciem się drzwi do Galerii Focus Mall rozpocznie się największa impreza w regionie która potrwa do godziny 21.00 czyli dłużej niż gdziekolwiek.
Tak jak w Szkole zaprzyjaźnieni Dj rozpoczęli Hymnem WOŚP tak i w Galerii usłyszymy melodie VooVoo. Rozpoczniemy wtedy blisko dwugodzinny blok dla najmłodszych gdzie na dużej scenie występować będą specjalnie dla Was najmłodsi Nasi milusińscy z przedszkoli „ Villa Bambini” , „Okruszek” , „ Ready Steady Go” będzie dużo śpiewu i układów choreograficznych mamy nadzieję , że nie tylko dzieci będą się cieszyć z występów ale i ci którzy przyszli popatrzeć na najmłodszych

Po 11.30 dzieciaczki będą kończyć swoje występy a będą wchodzić ich starsi koledzy z farmacji tanecznych Simare, Z.Bujakowski i Szkoła Tańca Green Fit tu też będzie dobra muzyka, śpiew i taniec.

Cały czas będziecie mogli zobaczyć na sztalugach rzeczy do licytacji ale o tym za chwilę. Po tańcu i muzyce tanecznej na naszej scenie około godziny 14.00 zagości już prawie do końca trwania finału w Focus muzyka.

Muzyka różnych gatunków, zaczniemy od RAP-u, kiedy to zaczną rapować młodzi z „ Nic na Temat” po raperach nastąpi wyciszenie dźwięków i rytmów kiedy to zaczną dla Was grać i dla Orkiestry muzycy ze Szkoły Muzycznej w Piotrkowie .

Jeśli zostaniecie przy scenie następny w kolejności zagra dla WOŚP Paweł Małolepszy z zespołem i tak co pół godziny zaczną się zmieniać zespoły które będą grać nazwanych przez Nas bloku „Made in Piotrkow” usłyszymy muzyków jeszcze z zespołów „Tym Bardziej” po nich wystąpi „ Jasna Strona Mocy” i tym mocnym akcentem pożegnamy piotrkowskie brzmienie i na scenę wejdą pierwsi z zaproszonych gości przez Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piotrkowie. Posłuchamy wtedy Rockandrollowców z zespołu „Prezes Zarządu” będą grać do czasu kiedy nie wejdziemy z dużą ilością gadżetów, obrazów, rzeźb, pizz, tortów i tego co nam przekazaliście na LICYTACJE.

Nowością licytacji będzie to, że niemal wszystkie przedmioty będą wystawione na Allegro. Jeśli ktoś zacznie licytacje na Allegro zaczynamy na scenie od kwoty jak jest na Allegro.

Kolejną nowością jest to, ze Orkiestra jest wyposażona w terminale do obsługi kart. My będziemy mieć dwa takie urządzenia dlatego nie musisz mieć tego dnia drobnych wystarczy Twoja karta. Aukcje zaczniemy najprawdopodobniej około godziny 17.30. Określić nie możemy z dokładnością szwajcarskiego zegarka bo będzie się tyle dziać, że Nasz zegar w tym dniu będzie jak z gumy. Spieszyć będziemy się musieli bo przed 19.00 już na scenie stroić się będzie Nasza gwiazda wieczoru która zacznie grać do „Światełka do Nieba”.

Pierwszą w historii Finałów WOŚP gwiazdą w Piotrkowie jest zespół którego wszyscy znają z takich przebojów jak „ Radio Młodych Bandytów”, „Krew M.Monroe”, „Rock’n’rollowcy” to chyba ci starsi ale każdy chyba słyszał i nucił „ Jedwab” czyli już wiemy, ze chodzi o: RÓŻE EUROPY – wielką gwiazdę lat 80 i początku lat 90 ale jeszcze maja wielką rzeszę swoich fanów i mamy nadzieję, że ich nie zabraknie tego dnia pod sceną tak samo jak sympatyków i zwolenników muzyki Disco Polo gdzie po mocnych rytmach po 20 na scenę wejdą i będzie kolorowo i rytmicznie czyli zaprosiliśmy dla Was chłopaków i dziewczyny Dj Kelvin & Mr Sebii ze swoimi przebojami, „Biedroneczki”, „Nie dam ci rozwodu” czy „ Do białego rana” ale nie będą nam grac do białego rana tylko zakończą Nasz Finał który przypada na godzinę 21.00

O 20.00 zapraszamy przed galerię na „Światełko do nieba”. Pierwszy raz coś nowego, co mamy nadzieję, że będziecie wspominać i będzie się podobać. Mamy nadzieję, że tego pokazu nie zepsuje nam tylko pogoda.

Oprócz tylu atrakcji na scenie w Focus Mall będzie się dziać wiele wokół Galerii bo będą auta tuningowe, terenowe, będzie grill może grochówka i wiele innych rzeczy a wewnątrz jeszcze:
– symulator dachowania
– akumulatorowe autka
– paese makijaż
– fotobudka
– rowery treningowe czyli zamień kilogramy na pieniądze
– malowanie buziek dla najmłodszych
– masaże dłoni

i wiele innych rzeczy i atrakcji o których jeszcze nie wiemy ale czekamy i wierzymy, że Nas zaskoczycie.

Pozostało Nam zaprosić jeszcze na dwa wydarzenia związane z motoryzacją, pierwsze z nich w Al. gen. W. Sikorskiego 7 czyli na parkingu przy CH Muszkieterowie jak co roku „ Moto-WOŚP”, gdzie będą wystawione auta służb mundurowych z miasta,
motocykle z klubu Quo Vadis i nie tylko, kluby samochodziarzy min. MotoManiacy Piotrków, klub BMW, auta zabytkowe, tuningowane grupy JOY Car Audio i wiele innych.

Zapewne tyle aut w jednym miejscu nie będzie stało tylko żeby na nie patrzeć co niektórzy zapewne pokażą co potrafią będzie pisk opon, zapach gumy czyli może …

Oprócz tego grochówka taka mamy nadzieję i grill w środku zimy!

Nowością będzie wielka strzelnica na Wielka Orkiestrę gdzie będzie można strzelać z niemal prawdziwej broni i to wszystko do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie do puszek strzelać tylko do tarczy a do puszek pieniążki za tarczę z wynikiem Twojej celności.

Pod CH Muszkieterowie zapraszamy pasjonatów nie tylko motoryzacji od 10.00 – 15.00  Służby zapowiedziały, że do 11.00 powinny się zameldować w komplecie, czyli Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska i Służba Więzienna.

I ostatnie miejsce to tez stały punkt w północnej części Piotrkowa. To miejsce dla pasjonatów motocykli enduro, quadów, aut terenowych to wielkie obszary pól na których jak co roku Mariusz Klimczyk i jego Klub Mit-Auto zaprasza od 12.00 – 16.00 na ul. Michałowską 33 jak co roku u Mariusza będzie się działo, będzie głośno, będzie zabawa licytacje i miejmy nadzieję, że i tym razem na zakończenie wielkie ognisko. Bo nikt jak Mariusz nie widział tyle serduszek na sprzęcie od Orkiestry Świątecznej Pomocy kiedy jeździł do CZMP w łodzi i od tamtego czasu gra bo wie, że ta pomoc ratuje życie.

Zapraszamy w dalszym ciągu do wspierania Naszego Sztabu i Naszego Finału poprzez przekazywanie fantów do licytacji i zapraszamy we wszystkie miejsca gdzie będziemy grać a dla wolontariuszy o hojność która będzie odwzajemniona szczerym uśmiecham i jak zwykle czerwonym serduchem.

Do zobaczenia 10 stycznia.

→ Dariusz Cecotka

Szef Piotrkowskiego Sztabu
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

2.01.2015

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.