KOD w Piotrkowie

Historia tworzy się na naszych oczach. Dziś o godz. 19.00 odbyło się w Piotrkowie inauguracyjne zebranie osób chcących budować miejskie struktury Komitetu Obrony Demokracji.
kod_01
Marcin Bednarek przemawia do zgromadzonych.

Początkowo na miejsce spotkania wybrano restaurację znajdującą się w budynku Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Belzackiej, jednak organizatorzy w ostatniej chwili zmuszeni byli do zmiany lokalizacji. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, dyrektor OSiR Heinzel złożył najemcy knajpy propozycję nie do odrzucenia.

To ważny sygnał ze strony władz miasta.  Najwyraźniej Chojniak i jego towarzysze boją się KOD-u, jak diabeł święconej wody, co trochę dziwi, bo przed ostatnimi wyborami do sejmu, emisariusz Chojniaka znalazł się na listach ugrupowania Kukiz’15 i usiłował zdobyć przychylność wyborców.

Natura ludzi słabych jest taka, że z góry potępiają to, czego nie rozumieją.

Ostatecznie sympatycy Komitetu zebrali się na terenie prywatnego obiektu. Dotarło tu około 40 osób, co należy uznać za sukces, bo jak powiedziała „Gazecie Trybunalskiej” Dorota Milcarz Ossowicka – łódzka działaczka KOD – w stolicy województwa pierwsze spotkanie zgromadziło 150 osób. Na sali znaleźli się ludzie w różnym wieku, reprezentujący rozmaite zawody. Byli także uczniowie szkół średnich, co warte jest podkreślenia.

W czasie kiedy trwała prezentacja założeń ruchu, na zewnątrz budynku pojawiła się grupa młodocianych narodowców, którzy usiłowali zakłócić trwające posiedzenie poprzez wykrzykiwanie dość absurdalnych haseł typu „Precz z komuną!”. Uprzejma i stanowcza postawa organizatorów zapobiegła eskalacji konfliktu i pikieta została szybko spacyfikowana.

 

Marcin Bednarek, pochodzący z Sieradza, 31-letni przedsiębiorca, będący koordynatorem KOD na terenie regionu łódzkiego, podzielił się swoimi doświadczeniami z organizacji lokalnych komitetów i przedstawił zasady ich funkcjonowania. Po krótkiej dyskusji wybrano trzyosobowy zespół, który będzie nadzorował tworzenie piotrkowskiego oddziału ugrupowania.

→ Mariusz Baryła

27.01.2016

• foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

0
1

One thought on “KOD w Piotrkowie

 • 28/01/2016 at 07:04
  Permalink

  Listy proszę tworzyć żeby czarno na białym gotowe były informacje o zdrajcach i sprzedawczykach komunistycznych.

  0

  0
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.