Trzej muszkieterowie na robocie

Piotrkowscy policjanci zatrzymali  sprawcę napadu rabunkowego na stację paliw w gminie Wola Krzysztoporska. Mieszkaniec powiatu radomszczańskiego został aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło 28 listopada 2015 roku około godziny 23.00 na jednej ze stacji paliw w gminie Wola Krzysztoporska. Trzech zamaskowanych mężczyzn, przy pomocy łomu wyważyło drzwi, weszło do budynku przedsiębiorstwa i grożąc sprzedawcy przedmiotem przypominającym broń zażądało wydania pieniędzy z utargu oraz towaru. Pracownik stacji użył wobec napastników gazu łzawiącego. Mężczyźni zdążyli zabrać tylko papierosy i tytoń znajdujące się na półkach, a następnie odjechali ciemnym audi bez tablic rejestracyjnych. Zawiadomiony o sprawie dyżurny piotrkowskiej komendy natychmiast skierował na miejsce podległe mu patrole. Funkcjonariusze już kilkanaście minut po zgłoszeniu znaleźli w Poraju porzucone audi a w nim narzędzia wykorzystywane do napadu.

Policjanci zabezpieczyli ślady i dowody, wykonali oględziny pojazdu, przesłuchali świadków. Praca kryminalnych także szybko przyniosła efekt i już we wtorek rano 29-letni sprawca napadu został zatrzymany. Mieszkaniec powiatu radomszczańskiego usłyszał zarzuty. Materiał dowodowy zebrany przez policjantów pozwolił na tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Decyzją piotrkowskiego sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za rozbój grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanie dwóch pozostałych sprawców jest jedynie kwestią czasu.

→ KMP Piotrków

4.12.2015

• foto: piotrkow-trybunalski.policja.gov.pl

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.