Skundleni frustraci

Po tym, jak minister zdrowia Radziwiłł podał do publicznej wiadomości, że w przyszłym roku zlikwiduje program in vitro, zatwierdzony do 2019 r. przez poprzedni rząd, na portalu „fronda.pl” ukazał się komentarz bezimiennego, prawicowego myśliciela zatytułowany „Tak trzymać! Minister Radziwiłł zamyka program in vitro”.

Dawno nie czytałem równie przykrego i niesprawiedliwego tekstu, który z pełną premedytacją uderza w najdelikatniejsze obszary ludzkich emocji. Mało tego, jestem pewien, że podobnych wypowiedzi będzie przybywać, a życie polityczne i społeczne zdominują karłowaci, skundleni frustraci, przez których takie pojęcia jak godność, szacunek, uczciwość, wrażliwość zostaną zdewaluowane do poziomu niższego niż za rządów Bieruta.

Cytuję za „fronda.pl”:

Dotychczasowy program zwany fałszywie programem „leczenia” niepłodności doprowadził do urodzenia ponad 3000 dzieci. Na początku listopada z państwowych pieniędzy w sposób uwłaczający ludzkiej godności dzieci Bożych „leczyło się” ponad 17 tysięcy par. Minister Radziwiłl z tym skandalicznym procederem na szczęście skończy. 

Teraz czas na całkowity zakaz stosowania metody in vitro w Polsce. Nie chodzi przecież tylko o to, by rzecz nie była opłacana z budżetu. Chodzi o to, by nikt w kraju nie mógł sięgać po takie metody. Tak, jak zgodnie z prawem czerpiącym natchnienie z prawa naturalnego nikt nie może zamordować drugiego człowieka, tak samo nikt nie może sztucznie wytwarzać i niszczyć ludzkich zarodków.

Oby Prawo i Sprawiedliwość szło dalej tą drogą, budując katolickie państwo narodu polskiego. Tylko zgodność stanowionego prawa w kraju z prawem Bożym może uchronić nas przed postępującą barbaryzacją Zachodu, która ma miejsce z jednej strony przez przyjmowanie kłamliwych założeń ideologii rewolucyjnych, jak gender, a z drugiej przez przenikanie do Europy nurzających się w zabobonach wiernych islamu. 

Polska będzie albo katolicka, albo Polską nie będzie. 

kad

→ Mariusz Baryła

4.12.2015

• foto: q13fox.com

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.