Remont po piotrkowsku

Wraz z prezesem Romanem Piskorzem, społecznikiem i krwiodawcą wybraliśmy się dziś z „gospodarczą wizytą”, aby przyjrzeć się dobiegającemu końca remontowi kamienicy przy ul. Szewskiej 8.

Z zewnątrz budynek zyskał nowy wygląd, wymieniono stolarkę okienną, uzupełniono ubytki w elewacji i pokryto ją farbą. Naprawiono balkony, zabezpieczając ich krawędzie blachą, są nowe rynny i piękne, stalowe balustrady w kolorze czarnym. Nową jakość zyskały lokale użytkowe znajdujące się na parterze od strony ulicy.

Jest kilka niedoróbek, prawdopodobnie te drobne, ale jakże ważne prace nie zostały ujęte w specyfikacji remontu: na gzymsach brakuje kolców przeciwko ptakom, co spowoduje szybkie zanieczyszczenie ścian, dół budynku winien być wykończony tynkiem mineralnym, aby ograniczyć osiadanie na nim brudu, bramę wjazdową także należało zabezpieczyć przed szybkim zniszczeniem. Ciekawostką jest brak schodów do komórek znajdujących się na pierwszym piętrze, co na jednym ze zdjęć pokazuje prezes Piskorz.

Całość prac wykonanych na zewnątrz oceniliśmy na czwórkę, jeśli uda się jeszcze zagospodarować podwórko, położyć kostkę z pewnością dodatkowy plus będzie się należał.

Problem jednak w tym, że poziom życia mieszkańców kamienicy poprawił się tylko częściowo, a to za sprawą niewyremontowanych klatek schodowych i piwnic. Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy urząd wydaje setki tysięcy złotych na naprawę obiektu z zewnątrz, zupełnie ignorując potrzeby lokatorów. Temat ten poruszałem w dwóch tekstach, zamieszczonych w 2014 r. na fb: „Wulgarna propaganda kontra rzeczywistość” i „Wulgarna propaganda kontra rzeczywistość cz. II”.

Jak więc widać także i na tym przykładzie, głównym i jedynym celem urzędników i zawsze zadowolonego z siebie prezydenta miasta, jest wyłącznie poprawa estetyki Starego Miasta, a to co wewnątrz niech gnije jak gniło. Dla Chojniaka i jego elektoratu liczy się wyłącznie to, co oczy widzą.

→ (mb)

1.12.2015

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

0
0

Jedna myśl na temat “Remont po piotrkowsku

 • 01/12/2015 o 22:40
  Permalink

  To tak jakby zalozyl piekna biala koszule i elegancki garnitur, a zapomnial sie umyć….:)))) no coz widocznie ma byc tylko ładnie!

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.