Petru do Pawłowicz: Proszę nie walić się w łeb

Ryszard Petru (43), ekonomista i polityk, jest w tej chwili najjaśniejszą gwiazdą polskiej opozycji, a jego partia Nowoczesna zyskuje coraz więcej zwolenników.

Petru zdeklasował naturalnych przeciwników Prawa i Sprawiedliwości – posłów Platformy Obywatelskiej, którzy po przegranych wyborach parlamentarnych są rozbici, zdezorientowani i zupełnie pozbawieni pomysłów na rolę jaka im przypadła. Petru wchodząc do sejmu sprawił, że na korytarzach budynku przy ul. Wiejskiej słychać merytoryczne wypowiedzi, posługiwanie się faktami, analizami i koncepcjami, za którymi stoi wiedza, doświadczenie i inteligencja.

Ryszard Petru jest znakomitym przykładem opozycjonisty, który potrafi przekazywać istotne treści językiem, który trafia nie tylko do swoich sympatyków, ale przede wszystkim do partii rządzącej, której liderzy nie należą do ludzi aż nadto rozgarniętych. Jest przy tym pewny siebie, dowcipny, ironiczny, unika frazesów, banałów i pustych obietnic.

Nie skażony solidarnościową martyrologią i katolickim wirusem udowadnia, że można mówić o Polsce bez wkładania koszulki z wizerunkiem białego orła i wykrzykiwania populistycznych haseł. Przepaść jaka istnieje pomiędzy nim, a Pawłem Kukizem nie zasadza się tylko w wykształceniu i doświadczeniu w pracy w poważnych instytucjach finansowych np. w Banku Światowym, bankach PKO BP, BRE, BPH, ale  także w kulturze osobistej.

W oświadczeniu majątkowym złożonym na początku grudnia 2015 r. Jarosław Kaczyński zadeklarował 15 tys. zł oszczędności oraz dom o powierzchni ok. 150 m kw. i wartości ok. 1,5 mln zł, którego jest współwłaścicielem.

Lider Nowoczesnej posiada w gotówce 910,6 tys. zł oszczędności, 156,8 tys. euro, ponad 166 tys. dolarów. Petru inwestuje też w papiery wartościowe: ma 50 papierów firmy Wawel, 906 Energi wartych ok. 66,8 tys. zł oraz papiery subfunduszu stabilnego wzrostu o wartości ok. 87,7 tys. zł.

Petru jest również współwłaścicielem mieszkania o powierzchni ok. 193 m kw. i wartości ok. 870 tys. zł oraz innych nieruchomości: jednej o powierzchni 54,40 m kw. wartej blisko 240 tys. zł, i drugiej o powierzchni 60 m kw. i wartości 100 tys. zł (własność).

W tym momencie rodzi się naturalne pytanie: komu powierzyłbyś zarządzanie majątkiem, czy neurotycznemu, staremu kawalerowi mieszkającemu z kotem, który przez całe swoje zawodowe życie zgromadził na koncie 15 tys złotych, czy młodemu, energicznemu facetowi, posiadającemu ustabilizowane życie rodzinne i poważne zaplecze finansowe, który nie wszedł do sejmu po to, aby czerpać z tego tytułu profity?

Dalego prośbę skierowaną do poseł Pawłowicz, aby nie waliła się w łeb, należy traktować symbolicznie, jako wskazanie dla całej masy niedouczonych malkontentów, nieudaczników i emocjonalnych popaprańców.

 

 

→ Mariusz Baryła

11.12.2015

• foto: Wikipedia/CC/Michał Pałaszewski
• video: źródło TVP Info, 2015

 

 

0
0

One thought on “Petru do Pawłowicz: Proszę nie walić się w łeb

 • 15/12/2015 at 22:23
  Permalink

  Niestety, Panie Mariuszu, tych wskazanych w ostatnim akapicie Pańskiego tekstu aż nadto w naszej Ojczyźnie… i tej Dużej, i tej Małej…

  0

  0
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.