Ormiański przemytnik

Autostrada A2/Stryków – policjanci zabezpieczyli ponad pół miliona papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego w tej sprawie wynosi ok. 450 000 złotych.

1 grudnia 2015 r. policjanci z drogówki łódzkiej komendy wojewódzkiej pełnili służbę na autostradzie A2. Po godzinie 20.00  zatrzymali do kontroli drogowej, w punkcie postojowym w Strykowie, renault trafic. Kierowca już od początku spotkania z mundurowymi zachowywał się nerwowo. Nie chciał pokazać dokumentów od pojazdu tłumacząc, że zostawił je w domu.

Podczas sprawdzania jego tożsamości okazało się, że kierujący ma 23-lata i jest obywatelem Armenii mieszkającym w Warszawie. Funkcjonariusze nakazali mu otworzenie luku ładunkowego na co zareagował próbą ucieczki. W konsekwencji  został zatrzymany. Po otworzeniu przez policjantów tylnych drzwi od trafica zobaczyli ułożone pod sam dach kartony, w których znajdowały się luzem ułożone papierosy bez polskich znaków akcyzy. Całość znaleziska to ponad 500 tys. sztuk nielegalnych papierosów. 23-latek w związku z popełnionych przez niego przestępstwem akcyzowym  został przewieziony do komendy policji w Zgierzu. W celi spędził pozostałą część nocy.

Dziś policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przedstawią podejrzewanemu zarzut . Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

→ KWP Łódź

2.12.2015

• foto: banzaj.pl

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.